Kelderman durft amper te denken aan roze trui
UDINE (ANP) - Wilco Kelderman durft bijna niet te denken aan de roze trui, maar de kopman van Team Sunweb voelt zich aan het begin van de derde en laatste week van de Ronde van Italië nog steeds heel goed. "Ik wil natuurlijk die roze trui pakken, maar er komt nog een lastige week aan. Ik kijk van dag tot dag en denk niet te ver vooruit. Dat werkt goed en maakt je ook minder nerveus", zegt de nummer twee van het algemeen klassement op de rustdag.
De 29-jarige renner finishte in de bergrit op zondag naar Piancavallo als tweede en haalde dik 40 seconden van zijn achterstand op klassementsleider João Almeida af. Hij hoeft nog maar 15 tellen goed te maken op de verrassend sterke Portugees. "Hij is sterk, je rijdt hem er niet zomaar af. De rest staat weliswaar op flinke achterstand, maar toch moet ik rekening houden met renners als Vincenzo Nibali en Rafal Majka in de zware bergetappes die nog gaan komen."
Maar Kelderman weet ook dat hij kan vertrouwen op zijn ploeg. "Ik heb dit nog nooit meegemaakt. Ik kan er ook echt van genieten hoe sterk en dominant we rijden. Iedereen in de ploeg voelt zich supergoed. Toch denk ik niet nu al aan het winnen van de Giro. Ik wil vooraleerst het beste uit mijn lichaam halen. Er spelen in de koers zoveel factoren mee, dat je in een grote ronde niet gauw denkt dat je ook echt kunt winnen. Het overkomt je."
Feit is dat Kelderman voor het eerst echt in de positie is gekomen dat hij tot de favorieten voor de eindzege behoort. "Mijn lichaam heeft de laatste jaren wel wat klappen gekregen, ik heb de nodige tegenslagen meegemaakt. Mijn voorbereiding op deze Giro is wel heel goed geweest en ik laat een beter niveau zien dan ooit, hoewel ik dit jaar wel het voordeel heb gehad dat belangrijke concurrenten als Steven Kruijswijk, Geraint Thomas en Simon Yates zijn weggevallen."
Kruijswijk en Yates moesten de Giro verlaten door een positieve corontatest. Dat onheil zou ook Kelderman nog kunnen treffen, want op de rustdag wordt opnieuw een volledige testronde afgewerkt. "We zijn de laatste weken elke dag getest en volgens mij is de situatie redelijk onder controle. Ik heb er in ieder geval alle vertrouwen in dat ik verder kan."
De Giro vervolgt dinsdag met een heuvelachtige etappe naar San Daniele del Friuli. Woensdag volgt een rit met aankomst bergop in Madonna di Campiglio en donderdag zit de beruchte klim naar de top van de Stelvio op 2746 meter hoogte in het parcours.
Meer uit Sport
BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
1 dag geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
1 dag geleden