Kelderman durft amper te denken aan roze trui
UDINE (ANP) - Wilco Kelderman durft bijna niet te denken aan de roze trui, maar de kopman van Team Sunweb voelt zich aan het begin van de derde en laatste week van de Ronde van Italië nog steeds heel goed. "Ik wil natuurlijk die roze trui pakken, maar er komt nog een lastige week aan. Ik kijk van dag tot dag en denk niet te ver vooruit. Dat werkt goed en maakt je ook minder nerveus", zegt de nummer twee van het algemeen klassement op de rustdag.
De 29-jarige renner finishte in de bergrit op zondag naar Piancavallo als tweede en haalde dik 40 seconden van zijn achterstand op klassementsleider João Almeida af. Hij hoeft nog maar 15 tellen goed te maken op de verrassend sterke Portugees. "Hij is sterk, je rijdt hem er niet zomaar af. De rest staat weliswaar op flinke achterstand, maar toch moet ik rekening houden met renners als Vincenzo Nibali en Rafal Majka in de zware bergetappes die nog gaan komen."
Maar Kelderman weet ook dat hij kan vertrouwen op zijn ploeg. "Ik heb dit nog nooit meegemaakt. Ik kan er ook echt van genieten hoe sterk en dominant we rijden. Iedereen in de ploeg voelt zich supergoed. Toch denk ik niet nu al aan het winnen van de Giro. Ik wil vooraleerst het beste uit mijn lichaam halen. Er spelen in de koers zoveel factoren mee, dat je in een grote ronde niet gauw denkt dat je ook echt kunt winnen. Het overkomt je."
Feit is dat Kelderman voor het eerst echt in de positie is gekomen dat hij tot de favorieten voor de eindzege behoort. "Mijn lichaam heeft de laatste jaren wel wat klappen gekregen, ik heb de nodige tegenslagen meegemaakt. Mijn voorbereiding op deze Giro is wel heel goed geweest en ik laat een beter niveau zien dan ooit, hoewel ik dit jaar wel het voordeel heb gehad dat belangrijke concurrenten als Steven Kruijswijk, Geraint Thomas en Simon Yates zijn weggevallen."
Kruijswijk en Yates moesten de Giro verlaten door een positieve corontatest. Dat onheil zou ook Kelderman nog kunnen treffen, want op de rustdag wordt opnieuw een volledige testronde afgewerkt. "We zijn de laatste weken elke dag getest en volgens mij is de situatie redelijk onder controle. Ik heb er in ieder geval alle vertrouwen in dat ik verder kan."
De Giro vervolgt dinsdag met een heuvelachtige etappe naar San Daniele del Friuli. Woensdag volgt een rit met aankomst bergop in Madonna di Campiglio en donderdag zit de beruchte klim naar de top van de Stelvio op 2746 meter hoogte in het parcours.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
6 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
7 uur geleden