Kelderman bewondert Vingegaard en is trots op zijn hele ploeg
COURCHEVEL (ANP) - Wilco Kelderman zocht na de loodzware zeventiende etappe van de Ronde van Frankrijk meteen zijn kopman Jonas Vingegaard op aan de finish. Hij omhelsde de aanstaande winnaar van de Tour de France en genoot zichtbaar. "We leveren hier echt een teamprestatie", zei de klimmer van Jumbo-Visma even later. "Als je ziet hoe we hier rijden en hoe sterk iedereen van ons is. Als we het dan zo afronden, dan geeft dat een geweldig gevoel."
Vingegaard legde dinsdag tijdens een individuele tijdrit de basis voor een tweede Tourzege op rij. Maar in de zwaarste bergetappe gaf hij zijn concurrent Tadej Pogacar de genadeklap. De Deen finishte als vierde, met een voorsprong van bijna 6 minuten op de geknakte Pogacar. Vingegaard staat in het algemeen klassement nu ruim 7 minuten los van de Sloveen. De eindzege lijkt binnen als hij tot en met zondag op zijn fiets blijft zitten.
"Hier hebben we maanden naar toe gewerkt", jubelde Kelderman bij de NOS. "Je brengt zoveel tijd met elkaar door tijdens die hoogtestages en zo. Je droomt dan dat Jonas de Tour wint. Als je dan ziet hoe hij hier rijdt en wat we als ploeg doen, dan is dat geweldig. We zijn er nog niet, maar we zijn aardig op weg."
Kelderman fietste in de kopgroep, maar hield zijn benen stil toen hij hoorde dat Pogacar gelost was uit het uitgedunde peloton. "Ik kon de etappe niet winnen en wist meteen wat ik moest doen. Ik heb Vingegaard nog even zo goed als mogelijk geholpen. Dit was zo afgesproken. Tiesj Benoot moest eerst wachten en later ik."
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
3 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geleden