Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kelderman beoogd kopman Bora in Tour de France

Kelderman beoogd kopman Bora in Tour de France

RIVA DEL GARDA (ANP/DPA) - Niet de Duitser Emanuel Buchmann maar Wilco Kelderman start komend jaar als kopman van Bora-hansgrohe in de Tour de France. Het Duitse team is tot die verrassende keuze gekomen, meldden teambaas Ralph Denk en ploegleider Enrico Poitschke maandag. Het parcours van de Tour, met twee tijdritten, is volgens de teamleiding meer op het lijf van de van Sunweb overgekomen Kelderman geschreven.

"Emanuel is al vierde geworden in de Tour. Dat is Wilco nog nooit gelukt. Daarom mag hij als enige kopman naar de Giro", is de op het eerste oog niet zo logische verklaring van Denk. De Duitse renner, vierde in de Tour van 2019, gaat debuteren in de Giro. "In principe is een podiumplaats in een grote ronde mijn doel. Dat zal ook in de Giro niet eenvoudig zijn."

Kelderman was het afgelopen jaar derde in de Giro en al eens vierde in de Ronde van Spanje (2017). In de Tour bleef hij tot dusverre ver buiten de top tien. "Wilco heeft bewezen dat hij goed kan tijdrijden en dat speelt altijd een sleutelrol", zegt Denk.

Moeilijke beslissing

In de Tour staan twee tijdritten gepland, het routeschema van de Giro is nog niet bekendgemaakt. Buchmann is geen uitgesproken tijdrijder. "Het plan is nu dat ik me op de Giro concentreer. Met het oog op het routeschema van de Tour hebben we dit besloten", sprak de 28-jarige Duitser nuchter. Poitschke erkende dat het een moeilijke beslissing was geweest. "Maar hij ziet zelf ook dat het dit jaar gewoon niet zinvol is in de Tour te starten."

Rugklachten hinderden Buchmann in de afgelopen Tour waarin hij slechts als 38e eindigde. "Het was geen fijne tijd en niet makkelijk voor me", vertelde hij in een virtuele persbijeenkomst met Duitse media vanuit een trainingskamp aan het Gardameer.

Meer uit Sport

Kruijswijk fietst jaar langer voor Visma - Lease a Bike

DEN BOSCH (ANP) - Na Wilco Kelderman heeft ook Steven Kruijswijk zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Kelderman tekende onlangs voor twee jaar bij, de 38-jarige Kruijswijk komt in ieder geval ook volgend jaar uit voor het team waarvoor hij sinds 2010 rijdt.

2 uur geleden
Tennisster Lamens bereikt derde ronde in Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de derde ronde bereikt van het hoogaangeschreven toernooi van Montreal. De nummer 64 van de wereld won in Canada in drie sets van de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die 53 plaatsen hoger staat. De setstanden waren 6-2 1-6 6-3.

4 uur geleden
Gemengde estafettezwemmers op WK met tweede tijd naar finale

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse gemengde estafetteploeg heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de tweede tijd geplaatst voor de finale van de 4x100 meter wissel. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Milou van Wijk kwamen tot een gezamenlijke tijd van 3.42,56. Alleen de Italiaanse estafetteploeg was sneller: 3.42,19.

4 uur geleden
Wielrenster Van Dijk stopt na dit seizoen

CHAUVIGNY (ANP) - Ellen van Dijk beëindigt haar carrière na dit seizoen. Dat maakte de 38-jarige wielrenster van Lidl-Trek bekend in het tv-programma De Avondetappe van de NOS.

15 uur geleden
Wiebes sprint naar tweede etappezege in Tour de France Femmes

POITIERS (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede etappezege geboekt in de Tour de France Femmes. De Europees kampioene van SD Worx - Protime won na de derde etappe ook de vierde rit in de massasprint. Wiebes bleef in de straten van Poitiers geletruidraagster Marianne Vos en de Ierse Lara Gillespie voor.

18 uur geleden
Gevallen Vollering is 'oké' bij start vierde etappe Tour

SAUMUR (ANP) - Demi Vollering heeft zich na een naar eigen zeggen goede nacht gemeld in Saumur voor de start van de vierde etappe van de Tour de France Femmes. Voor onder meer de camera van de NOS meldde de renster van FDJ-Suez zich 'oké' te voelen. Vollering was maandag in de finale van de derde etappe een van de rensters die betrokken was bij een massale valpartij.

22 uur geleden
Zwemmer De Groot in Nederlands record naar WK-finale 50m school

SINGAPORE (ANP) - Koen de Groot heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de vierde tijd geplaatst voor de finale op de 50 meter schoolslag. Dat deed hij door zijn eigen Nederlandse record, dat stond op 26,78 seconden, te verbeteren. De Groot won zijn halve finale in 26,71.

23 uur geleden