Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keith Bakker gaat 'all the way' in Pieter Baan Centrum

Keith Bakker gaat 'all the way' in Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig verslavingsgoeroe Keith Bakker zegt volledig te zullen meewerken aan het onderzoek van psychologen en psychiaters in het Pieter Baan Centrum, waar hij later dit jaar wordt opgenomen. Dit liet zijn advocaat woensdag weten aan de rechtbank in Amsterdam.

Bakker wordt verdacht van seksueel misbruik met een minderjarige. Hij zit sinds oktober vast. Volgens justitie heeft Bakker een toen 16-jarige vrouw van het voorjaar 2016 tot augustus 2018 misbruikt in Hilversum, Amsterdam, Londen en Saint Tropez. Bakker ontkent dit en zegt dat hij een relatie met haar had.

De inhoudelijke behandeling van de rechtszaak van Bakker werd in mei uitgesteld omdat er meer psychiatrisch onderzoek nodig was. Justitie wil weten of Bakker wel of niet een stoornis heeft. In mei reageerde hij nog zwaar teleurgesteld op het besluit van de rechtbank om hem gedwongen op te laten nemen in het Pieter Baan Centrum, maar inmiddels is hij volgens zijn raadsman bereid volledig mee te werken. Zijn advocaat zei woensdag: "Bakker zegt: 'Ik ga laten zien wie ik ben. Ik ga all the way. Het OM wil zien wie ik ben, dat ga ik laten zien."

Meerdere behandelingen

Bakker heeft volgens zijn advocaat al meerdere behandelingen achter de rug, bij hulpverleners in Engeland, Singapore en Bali. Zijn advocaat vroeg de rechtbank toestemming om die medische informatie op te vragen en te verstrekken aan de onderzoekers van het Pieter Baan Centrum. Die rechtbank stemde daarin toe. Uit deze informatie zou moeten blijken dat het recidiverisico klein is. "Hij is er zelf van overtuigd dat hij niet opnieuw in deze situatie komt", zei zijn advocaat.

De rechtbank gaf ook toestemming voor het opnieuw horen van de vrouw die aangifte deed en haar ouders bij de rechter-commissaris.

De volgende zitting is op 8 oktober, maar de zaak zal ook dan nog niet inhoudelijk behandeld worden.

Meer uit Binnenland

Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

2 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

4 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

7 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

9 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

16 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

18 uur geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

18 uur geleden