Keith Bakker gaat 'all the way' in Pieter Baan Centrum
AMSTERDAM (ANP) - Voormalig verslavingsgoeroe Keith Bakker zegt volledig te zullen meewerken aan het onderzoek van psychologen en psychiaters in het Pieter Baan Centrum, waar hij later dit jaar wordt opgenomen. Dit liet zijn advocaat woensdag weten aan de rechtbank in Amsterdam.
Bakker wordt verdacht van seksueel misbruik met een minderjarige. Hij zit sinds oktober vast. Volgens justitie heeft Bakker een toen 16-jarige vrouw van het voorjaar 2016 tot augustus 2018 misbruikt in Hilversum, Amsterdam, Londen en Saint Tropez. Bakker ontkent dit en zegt dat hij een relatie met haar had.
De inhoudelijke behandeling van de rechtszaak van Bakker werd in mei uitgesteld omdat er meer psychiatrisch onderzoek nodig was. Justitie wil weten of Bakker wel of niet een stoornis heeft. In mei reageerde hij nog zwaar teleurgesteld op het besluit van de rechtbank om hem gedwongen op te laten nemen in het Pieter Baan Centrum, maar inmiddels is hij volgens zijn raadsman bereid volledig mee te werken. Zijn advocaat zei woensdag: "Bakker zegt: 'Ik ga laten zien wie ik ben. Ik ga all the way. Het OM wil zien wie ik ben, dat ga ik laten zien."
Meerdere behandelingen
Bakker heeft volgens zijn advocaat al meerdere behandelingen achter de rug, bij hulpverleners in Engeland, Singapore en Bali. Zijn advocaat vroeg de rechtbank toestemming om die medische informatie op te vragen en te verstrekken aan de onderzoekers van het Pieter Baan Centrum. Die rechtbank stemde daarin toe. Uit deze informatie zou moeten blijken dat het recidiverisico klein is. "Hij is er zelf van overtuigd dat hij niet opnieuw in deze situatie komt", zei zijn advocaat.
De rechtbank gaf ook toestemming voor het opnieuw horen van de vrouw die aangifte deed en haar ouders bij de rechter-commissaris.
De volgende zitting is op 8 oktober, maar de zaak zal ook dan nog niet inhoudelijk behandeld worden.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
49 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.
1 uur geledenGOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De 24-jarige Sman O., een van de hoofdverdachten van de driedubbele moord in het Brabantse Oosterhout, weigert vooralsnog een verklaring af te leggen. Dat bleek maandag tijdens de tweede inleidende zitting in de geruchtmakende zaak. O. is vermoedelijk de schutter geweest. Op 28 maart zou hij op klaarlichte dag twee mannen van 32 en een van 25 hebben doodgeschoten.
8 uur geleden