Keiko Fujimori vrijgelaten uit Peruaanse cel
LIMA (ANP) - De Peruaanse oppositieleider Keiko Fujimori is in de nacht van vrijdag op zaterdag vrijgelaten. Fujimori (44) werd in oktober vorig jaar voor 36 maanden vastgezet in afwachting van haar proces rond een corruptiezaak in verband met de Braziliaanse bouwgigant Odebrecht.
Aanklagers zeiden dat ze een criminele organisatie leidde en miljoenen dollars ontving van Odebrecht tijdens haar verkiezingscampagne in 2011. Fujimori ontkent de beschuldigingen.
Het Peruaanse constitutioneel hof gelastte afgelopen maandag de vrijlating bevolen van de dochter van de autoritaire Peruaanse ex-president Alberto Fujimori, die een 25-jarige gevangenisstraf uitzit voor mensenrechtenschendingen en corruptie. De president van het hof oordeelde dat een verdachte van een misdrijf binnen een bepaalde termijn van zijn aanklacht in kennis moet worden gesteld en in levende lijve aan een rechter moet worden voorgeleid. Volgens hem is dat in het geval van Fujimori niet gebeurd, reden om haar vrij te laten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
5 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
6 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
6 uur geleden