
Keijzer ziet geen bezwaar tegen 'terugkeerborden' in azc's
DEN HAAG (ANP) - Minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting) ziet geen bezwaren tegen het idee van haar collega Marjolein Faber (Asiel) om in asielzoekerscentra borden op te hangen waarop mensen te verstaan wordt gegeven dat ook aan hun terugkeer wordt gewerkt. "Er zijn ook mensen die hier niet horen te zijn, en daar kan je niet duidelijk genoeg tegen zijn", aldus de BBB-vicepremier voor aanvang van de wekelijkse ministerraad
Keijzer gelooft niet dat dergelijke borden mensen die echt op de vlucht zijn voor geweld of vervolging, angst zullen aanjagen. "Ik kan me dat niet voorstellen. Als je vlucht uit oorlogsgebied, heb je echt wel voor hetere vuren gestaan."
Faber zei onlangs na een bezoek aan Denemarken dat zij daar inspiratie heeft opgedaan voor manieren om het voor asielzoekers minder aantrekkelijk te maken om naar Nederland te komen. De borden zouden een idee zijn dat daaruit is voortgekomen.
De strenge boodschap moet in "diverse talen" op de borden komen, zei minister Faber voor aanvang van de ministerraad. Ze heeft nog niet bedacht welke. De bewindsvrouw ontkent dat ze het plan heeft geopperd om even in de aandacht te komen, maar dat er niets van terechtkomt. "Ga er maar van uit dat er wel wat van terecht gaat komen", zei ze. De minister wil beginnen in de asielzoekerscentra in Ter Apel en Budel.
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) laat in een reactie op de borden weten de voorkeur te geven aan "gerichte communicatie aan de betreffende doelgroepen". Snelle besluitvorming en duidelijkheid voor asielzoekers is hierbij belangrijk, aldus het COA. Verder geeft het COA aan geen zicht te hebben op wat voor impact dit op vluchtelingen zou hebben, "de borden staan er ook nog niet".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het plan om de sociale huren twee jaar te bevriezen is voor minister Mona Keijzer van Volkshuisvesting (BBB) een "gegeven". Dat schrijft haar ministerie in een reactie nadat ongeveer tweehonderd woningcorporaties een eerste juridische stap hebben gezet richting een rechtszaak om de huurbevriezing terug te draaien. Wel erkent Keijzer dat het huurplan "grote gevolgen heeft voor de investeringscapaciteit van woningcorporaties".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur, BBB) heeft een wetsvoorstel klaarliggen om in Nederland probleemwolven in uitzonderlijke gevallen af te kunnen schieten. Dat laat een woordvoerder van het ministerie weten, in reactie op de Europese verlaagde status van de wolf.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp heeft een "belangrijke stap" gezet met zijn brief aan EU-buitenlandchef Kaja Kallas waarin hij kritiek uit op de Israëlische blokkade van Gaza, vindt Karel Hendriks. De directeur van Artsen zonder Grenzen hoopt dat de "streep in het zand" waar de NSC-bewindsman over spreekt "een harde rode lijn zal blijken".
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) wil niet als enige in het kabinet dat de EU onderzoekt of Israël zich nog wel houdt aan afgesproken regels over mensenrechten en democratische principes. "Je mag ervan uitgaan dat ik dit niet alleen doe", zei hij bij de inloop van een informele bijeenkomst van EU-ministers in Warschau.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Milieuorganisaties zijn kritisch op het besluit van luchtvaartminister Barry Madlener (PVV), die maatregelen wil treffen om de geluidsoverlast van Schiphol te verminderen. Als het doel van 2028 is gehaald, mag de luchthaven weer groeien, schrijft Madlener in de brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe plannen van de Israëlische regering over de Gazastrook zijn "zorgelijk", zei premier Dick Schoof dinsdag. Hij roept de Israëlische regering op "een andere koers te varen en gesprekken over een staakt-het-vuren te hervatten".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof heeft de nieuwe Duitse bondskanselier Friedrich Merz via X gefeliciteerd met zijn aantreden. De christendemocraat kreeg dinsdag voldoende steun in de Bondsdag om aan de slag te kunnen als regeringsleider.
2 dagen geleden