Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keijzer was al bezig met BBB ten tijde van vertrek CDA

Keijzer was al bezig met BBB ten tijde van vertrek CDA

DEN HAAG (ANP) - De beoogde premierskandidaat voor de BBB Mona Keijzer heeft "maanden" nagedacht over of zij die rol zou accepteren, zegt ze na haar bekendmaking. Pas begin vorige maand verliet zij het CDA. Kort daarvoor was zij net weer teruggekeerd naar de politiek, na haar ontslag als staatssecretaris, om mee te schrijven aan het Europese verkiezingsprogramma van het CDA.

Zij zou bij de partij zijn vertrokken, omdat zij het niet eens was met een mogelijke voordracht van de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls als partijleider. Maar daar was geen sprake van, en de reden deed dan ook wenkbrauwen fronzen bij de christendemocraten.

Over de reden van haar vertrek bij het CDA wil zij het niet meer hebben. "Dat doet er niet meer toe, het ligt achter mij, dat is water onder de brug."

Keijzer weerspreekt dat de overstap een mogelijke wraakactie is naar het CDA, bijvoorbeeld omdat zij bij die partij haar ambities niet volledig kon waarmaken. Meermaals probeerde ze partijleider te worden, haar laatste poging sneuvelde in 2021. "Nee, iedereen die mij een beetje kent weet dat ik dat niet in mij heb."

Meer uit Politiek

Agema bij coronaverhoor: Tweede Kamer had een kennisachterstand

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer werd in de begintijd van de corona-uitbraak in Nederland onvoldoende geïnformeerd hierover en dat werkte door in de besluiten waarmee parlementariërs instemden. Dat zei Fleur Agema, die destijds Kamerlid was voor de PVV, woensdagochtend bij haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. "Wij hadden een informatieachterstand."

4 minuten geleden
Toegangscontrole bij stadions moet beter, vindt Van Weel

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt dat de toegangscontrole bij stadions beter moet. "Dat dit soort hoeveelheden vuurwerk naar binnen gesmokkeld worden, dat kan natuurlijk niet", zei hij naar aanleiding van het vuurwerk dat Feyenoord-hooligans gooiden bij de recente wedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven mensen raakten toen gewond.

47 minuten geleden
Berendsen betreurt dat Israël ambassadepersoneel het land uitzet

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken "betreurt het" dat Israël een medewerker van de ambassade in Israël en een van de vertegenwoordiging in Ramallah het land uitzet. Zij werkten als waarnemers in het internationaal steuncentrum voor Gaza in Kiryat Gat. De CDA-minister zegt het besluit uiteindelijk wel te respecteren. "Uiteraard verandert er ook niets aan ons besluit om producten uit illegale nederzettingen te weren."

12 uur geleden
Kamerleden dringen aan op vertrek ON! bij NPO na Hitler-fragment

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden van PRO, CDA en D66 dringen aan op een vertrek van Ongehoord Nederland (ON!) uit de publieke omroep, nadat in een discussieprogramma is gezegd dat Adolf Hitler ook weleens gelijk had. In het onlineprogramma 'Let's twist again' is aan de hand van een toespraak van Hitler bediscussieerd of hij gelijk had in zijn strijd tegen het globalisme.

17 uur geleden
Dassen verbaasd over begrotingsgesprekken: 'Als dit al niet lukt'

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is verbaasd dat er nog geen begrotingsvoorstel van het kabinet ligt. Na een gesprek met minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) noemt Dassen het proces "chaotisch".

17 uur geleden
Vermeer verwacht voor vrijdag geen begrotingsakkoord

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voor vrijdag geen meerderheid voor de begroting vinden, verwacht BBB-leider Henk Vermeer. Hij denkt dat het minderheidskabinet veel te laat is begonnen met het zoeken naar meerderheden.

19 uur geleden
Markuszower ziet kabinet niet bewegen na gesprek over begroting

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft het kabinet niet zijn kant op zien bewegen nadat hij voor het eerst over de begroting heeft gesproken met minister-president Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers. Wel is volgens de fractieleider van zijn groep van zeven afsplitsers van de PVV afgesproken om in gesprek te blijven, zonder dat er een concrete vervolgafspraak is gemaakt. "Ze hebben nog 48 uur om tot inkeer te komen", zei hij verwijzend naar het moment waarop het kabinet de begroting naar de Raad van State hoopt te sturen.

20 uur geleden