Keijzer: middenhuur minder laten stijgen best ingewikkeld
DEN HAAG (ANP) - Het is volgens minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting) "best ingewikkeld" om de stijging van de huren in de middensector te matigen, zoals PVV en NSC willen. Verhuurders mogen halverwege volgend jaar maximaal 7,7 procent meer vragen, maar dat vinden deze twee coalitiepartijen te veel. Dat wettelijke maximum terzijde schuiven, gaat niet zomaar, zei Keijzer voor de ministerraad. "Ik heb me ook aan wetten te houden die aangenomen zijn door de Tweede Kamer."
De partijen roepen de minister onder meer op met verhuurders in gesprek te gaan om de stijging van de huurprijzen te beperken. Dat is volgens Keijzer niet eenvoudig omdat er nogal veel verhuurders zijn in het middensegment waarmee ze dan zou moeten praten.
De bewindsvrouw is het eens dat de maximale huurstijging "wel heel veel" is het komende jaar. Maar ze wil nog niets beloven en gaat eerst de vragen bestuderen die PVV en NSC hierover hebben gesteld. In het nieuwe jaar zal hier "zeker weten een discussie" over gevoerd worden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) heeft donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, is bullshit", zei de voormalige advocate, die aan het begin van de zitting verklaarde te zwijgen. De opmerking kwam Weski te staan op een vermaning van de voorzitter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kunstdetective Arthur Brand zegt dat de gestolen Roemeense gouden helm uit het Drents Museum terecht is. Hij heeft dit gehoord in zijn netwerk, maar wil niet zeggen van wie. Brand spreekt van een "fantastisch resultaat". Hij vermoedt dat dit is gelukt via onderhandelingen.
2 uur geledenSSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt donderdagmiddag "nieuwe ontwikkelingen" bekend in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum. Om 14.00 uur is in het museum een persbijeenkomst, waar vertegenwoordigers van het OM Noord-Nederland en het Drents Museum de pers te woord staan en het nieuws toelichten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft donderdag aan het begin van haar strafproces gezegd dat zij geen vragen kan en zal beantwoorden van de rechtbank. "Ik kan mijn geheimhoudingsplicht ook nu niet verbreken", aldus Weski. Zij staat terecht op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliƫnt Ridouan Taghi.
3 uur geledenSOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.
17 uur geleden