Keijzer: middenhuur minder laten stijgen best ingewikkeld
DEN HAAG (ANP) - Het is volgens minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting) "best ingewikkeld" om de stijging van de huren in de middensector te matigen, zoals PVV en NSC willen. Verhuurders mogen halverwege volgend jaar maximaal 7,7 procent meer vragen, maar dat vinden deze twee coalitiepartijen te veel. Dat wettelijke maximum terzijde schuiven, gaat niet zomaar, zei Keijzer voor de ministerraad. "Ik heb me ook aan wetten te houden die aangenomen zijn door de Tweede Kamer."
De partijen roepen de minister onder meer op met verhuurders in gesprek te gaan om de stijging van de huurprijzen te beperken. Dat is volgens Keijzer niet eenvoudig omdat er nogal veel verhuurders zijn in het middensegment waarmee ze dan zou moeten praten.
De bewindsvrouw is het eens dat de maximale huurstijging "wel heel veel" is het komende jaar. Maar ze wil nog niets beloven en gaat eerst de vragen bestuderen die PVV en NSC hierover hebben gesteld. In het nieuwe jaar zal hier "zeker weten een discussie" over gevoerd worden.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Het Drents Museum bekijkt maandag wanneer de deuren weer open kunnen. Dat zei directeur Harry Tupan op een persconferentie naar aanleiding van de inbraak bij het museum, waarbij gouden kunstvoorwerpen zijn gestolen.
14 minuten geledenASSEN (ANP) - Er zijn verzekeraars waarbij musea zich kunnen verzekeren tegen kunstroof. Dit meldt een woordvoerder van het Verbond van Verzekeraars na de roof van archeologische topstukken uit het Drents Museum in Assen. "Een klein aantal aanbieders op de Nederlandse markt doet dit, maar het is echt een nichemarkt", zegt hij.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Museumvereniging noemt het geweld dat is gebruikt bij de overval op het Drents Museum "erg zorgwekkend". Dat zegt voorzitter Marise Voskens van de brancheorganisatie zaterdag. Zij reageert hiermee op de Roemeense archeologische topstukken die zijn buitgemaakt na het gebruik van explosieven.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is overgegaan tot aanhoudingen bij de demonstratie van Extinction Rebellion (XR) bij de A10. Tientallen demonstranten demonstreerden bij de af- en oprit van de A10 ter hoogte van het voormalige ING-gebouw op de Amsterdamse Zuidas. Er zijn GVB-bussen aanwezig om de demonstranten af te voeren, ziet een verslaggever ter plaatse. Voordat de politie overging tot arrestaties zijn daar ook mensen vrijwillig ingestapt.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Om de roof van archeologische topstukken uit het Drents Museum op te lossen, werkt de politie - onder leiding van het Openbaar Ministerie - samen met Interpol. Dat zeiden officier van justitie Debby Homans en politiechef Anko Lange zaterdag tijdens een persconferentie in het museum. Er wordt rekening gehouden met meerdere verdachten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De beveiliging van het Drents Museum was op orde. Dat zei museumdirecteur Harry Tupan naar aanleiding van de roof van vier topstukken van de tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver, in de nacht van vrijdag op zaterdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de jaren heen is ons land vaker opgeschrikt door diefstallen uit musea. Niet altijd zijn de kunstwerken weer opgespoord.
1 uur geleden