Keijzer kan Woonbond niet tegemoet komen met lagere huurstijging
DEN HAAG (ANP) - Minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting) ziet geen mogelijkheid om de Woonbond tegemoet te komen met een lagere huurverhoging voor bewoners van sociale huurwoningen. De belangenclub stapte onlangs uit een overleg omdat ze de voorgestelde huurstijging van 4,5 procent te hoog vond. Maar daarmee is het kabinet de huurders al tegemoetgekomen, verdedigde Keijzer voordat de ministerraad begon.
De bewindsvrouw wil nog steeds proberen "afspraken te maken" maar is niet van plan de Woonbond met een beter bod terug naar de onderhandelingstafel te lokken.
Eigenlijk is in het hoofdlijnenakkoord afgesproken de huren gelijk te laten stijgen met de lonen, wat neer zou komen op 6 procent, redeneerde ze. Bovendien zijn de huren van sociale huurwoningen de afgelopen tien jaar relatief weinig gestegen volgens de bewindsvrouw. Dat terwijl geld nodig is om te investeren, onder andere in isolatie.
'Mooi bod'
De door haar voorgestelde 4,5 procent vindt Keijzer een "mooi bod". Ze voegde daaraan toe dat ze de coalitiepartijen hiervan ook nog moet zien te overtuigen. De bewindsvrouw zei ook voorstellen te hebben gedaan om de huren meer geleidelijk te laten stijgen over een periode van drie jaar. "Op een gegeven moment heb ik gewoon niet meer ruimte", aldus de minister.
De Woonbond stelt dat de Tweede Kamer moet ingrijpen. "Als de beloofde bestaanszekerheid nog iets waard is, dan accepteert de Tweede Kamer absoluut geen huurverhoging van boven de inflatie." Gebrek aan geld kan volgens de bond geen argument zijn. "De overheid int momenteel ruim 1,5 miljard euro per jaar aan 'winstbelasting' bij woningcorporaties. Dit gaat om huuropbrengsten die in de schatkist belanden."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse militairen die op uitzending zijn in Erbil in het noorden van Irak zijn daar weggehaald, omdat het te onveilig was. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag. Nabij de Koerdische stad sneuvelde een dag eerder een Franse militair bij een droneaanval, vijf anderen raakten gewond.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.
11 uur geleden