Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keijzer: in augustus kijken naar koopkracht huurders

Keijzer: in augustus kijken naar koopkracht huurders

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting) gaat richting Prinsjesdag op zoek naar mogelijkheden om de koopkracht van huurders te verbeteren. Dat zei ze in een debat met de Tweede Kamer. SP'er Sandra Beckerman vindt dat het kabinet huurders dubbel heeft teleurgesteld door de huurbevriezing en de hogere huurtoeslag in te trekken.

De BBB-bewindsvrouw trok de afspraak van de coalitie om twee jaar lang de sociale huren niet te verhogen in, nadat het kabinet was gevallen. Dit onder meer omdat de maatregel problematisch was voor de investeringscapaciteit van sociale woningbouwcorporaties.

De bevriezing had een positief neveneffect op de overheidsfinanciën. Een lagere huur betekent lagere uitgaven aan huurtoeslag, die gekoppeld is aan het huurbedrag. Per jaar zou dat de overheid 492 miljoen euro schelen. De opbrengsten van twee jaar bevriezing wilde de coalitie in één jaar uitgeven door tijdelijk de huurtoeslag te verhogen. Dit is door de PVV gedoopt tot 'boodschappenbonus'. Daar is nu geen geld meer voor.

Augustusbesluitvorming

Op de langere termijn hield het ministerie van Keijzer rekening met diezelfde besparing van 492 miljoen. Kamerlid Beckerman is bang dat die tegenvaller ten koste kan gaan van huurders. De demissionair minister kan daar nu nog niets over zeggen. "Eén ding is zeker, er komt een Prinsjesdag en dan komt er een begroting."

De zomerse gesprekken in aanloop naar Prinsjesdag worden in politiek Den Haag de augustusbesluitvorming genoemd. Daar wil Keijzer ook de Tweede Kamer bij betrekken. "Dit kabinet heeft geen meerderheid meer, dus we zullen daar ook over komen buurten bij andere partijen."

Meer uit Politiek

Nieuwe Tweede Kamer debatteert op 13 november over verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer debatteert donderdag 13 november over de uitslag van de landelijke verkiezingen, zo heeft Kamervoorzitter Martin Bosma aangekondigd. De Kamer is de dag ervoor dan net in de nieuwe samenstelling geïnstalleerd.

16 uur geleden
Wilders erkent winst D66, feliciteerde Jetten

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders erkent dat D66 de meeste stemmen heeft gehaald bij de verkiezingen, en heeft D66-leider Rob Jetten dinsdagochtend gefeliciteerd met de verkiezingsoverwinning. Beide partijen lijken weliswaar 26 zetels te halen, maar D66 staat volgens de voorlopige uitslagen nu ruim 28.000 stemmen voor op de PVV.

16 uur geleden
Wouter Koolmees wordt verkenner

DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Wouter Koolmees (D66) wordt verkenner in het formatieproces. Hij is door D66 voorgedragen om met fractieleiders in gesprek te gaan over een nieuwe coalitie. Dat maakte Kamervoorzitter Martin Bosma dinsdagmiddag bekend in een persconferentie. De gesprekken beginnen woensdag.

16 uur geleden
Rob Jetten: brede coalitie ligt voor de hand

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten ziet een coalitie met een "brede meerderheid in de Kamer" als meest voor de hand liggende optie voor een nieuwe regering. "Nederland heeft behoefte aan een kabinet dat er snel staat", zegt de D66-leider voorafgaand aan de eerste gesprekken met fractieleiders over een nieuw te vormen regering.

16 uur geleden
Bontenbal ziet kabinet met 75 zetels ook als meerderheidscoalitie

DEN HAAG (ANP) - Volgens CDA-leider Henri Bontenbal is een kabinet dat stoelt op 75 zetels in de Tweede Kamer óók een meerderheidscoalitie. Voor een meerderheid in de Kamer zijn 76 van de 150 zetels nodig, maar Bontenbal rekent al op steun van kleinere partijen. Een coalitie bestaande uit D66, VVD, CDA en JA21 zou 75 zetels halen.

17 uur geleden
Yeşilgöz sluit ook GroenLinks-PvdA onder Klaver uit

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz sluit nog steeds GroenLinks-PvdA uit als coalitiepartner, ondanks dat Frans Timmermans is opgevolgd door Jesse Klaver. "Het ging niet om de heer Timmermans, maar om de inhoud."

17 uur geleden
Rover: Koolmees mag niet langer dan twee weken verkenner zijn

DEN HAAG (ANP) - Wat reizigersvereniging Rover betreft, mag NS-topman Wouter Koolmees niet langer dan twee weken verkenner zijn. "Als hij dit twee weken doet, is het net alsof hij op vakantie is. Dan draait een bedrijf ook door", zegt Freek Bos, directeur van Rover. Duurt zijn taak langer, "dan zeg je: ik ben overbodig".

22 uur geleden