Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keijzer: gun zwakkere bedrijven uitstel van betaling

Keijzer: gun zwakkere bedrijven uitstel van betaling

DEN HAAG (ANP) - Sterke bedrijven zouden zwakkere ondernemingen te hulp moeten schieten door coulant om te springen met betalingstermijnen. "Het is nu niet de tijd om naar je contract te kijken en daar iedereen aan te houden", zegt staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) tegen EenVandaag.

Keijzer doelt onder meer op vastgoedeigenaren, die volgens haar zwaar getroffen winkeliers en horeca-ondernemers zouden moeten ontzien. "Dan heb je aan het eind van het jaar ook nog iemand in jouw winkelpand zitten", aldus de bewindsvrouw.

Maar ook bijvoorbeeld energieleveranciers kunnen volgens Keijzer een steentje bijdragen om te voorkomen dat bedrijven onnodig failliet gaan. "Als je aandringt dat er morgen betaald moet worden, kan dat net het duwtje zijn waardoor diegene wel omvalt", waarschuwt zij.

Ook consumenten kunnen volgens Keijzer ondernemers helpen. "Naar een winkel toe gaan mag, dus doe dat dan ook", zegt zij. Zolang mensen maar zorgen dat zij onderling minstens anderhalve meter afstand bewaren.

Meer uit Financieel

NN boekt vooral in Nederland goed resultaat

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar NN heeft het eerste halfjaar vooral op de Nederlandse thuismarkt goede zaken gedaan. Hier voerde het financiële concern zijn operationele winst aanzienlijk op, terwijl het resultaat in andere Europese landen en Japan juist lager uitviel dan een jaar eerder.

2 minuten geleden
Productie Nederlandse industrie krimpt licht in juni

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juni licht gekrompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In die maand werd 0,2 procent minder geproduceerd in vergelijking met een jaar eerder. In mei was nog sprake van een productiestijging van 0,8 procent. In ruim de helft van de industriële branches kromp de productie.

6 minuten geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en minder aan diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in juni meer goederen aangeschaft en minder diensten afgenomen dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,7 procent hoger dan in juni 2024. In mei gaven consumenten 2,6 procent meer uit.

11 minuten geleden
Bloemenexporteur verwacht miljoenen mis te lopen om heffing VS

DE KWAKEL (ANP) - Bloemen- en plantenexporteur Holex Flower verwacht 10 miljoen euro omzet mis te lopen door de Amerikaanse importheffing van 15 procent, die donderdag is ingegaan. Het bedrijf uit het Noord-Hollandse De Kwakel haalt de helft van zijn omzet uit de export naar de Verenigde Staten. Directeur Paul Hoogenboom denkt daardoor vooral minder tulpen uit te voeren naar het land.

13 minuten geleden
Warner Bros. Discovery gaat achter wachtwoorddelers aan

NEW YORK (ANP) - Streamingsdienst HBO Max gaat wachtwoorddelers harder aanpakken. De boodschap wordt "agressiever", heeft hoofd streaming JB Perrette bij Warner Bros. Discovery, waar HBO Max onder valt, donderdag volgens nieuwssite Deadline gezegd.

22 minuten geleden
Trump eist dat banken stoppen met discrimineren van klanten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse banken mogen bepaalde klanten niet langer toegang tot financiële diensten ontzeggen om hun standpunten of geloof. Daarvoor heeft president Donald Trump donderdag een decreet ondertekend. Autoriteiten krijgen de opdracht boetes op te leggen of passende maatregelen te nemen tegen instellingen die dat wel hebben gedaan.

9 uur geleden
Apple zet opmars op Wall Street voort na miljardeninvestering

NEW YORK (ANP) - Apple heeft de opmars op de aandelenbeurzen in New York die woensdag begon voortgezet. Het techconcern gaat nog eens 100 miljard dollar investeren in de Verenigde Staten. Dat bedrag komt bovenop de eerder toegezegde investeringen van 500 miljard dollar van het bedrijf. Apple wil met dat geld onder andere de productie van zijn apparaten naar de VS halen. Het aandeel sloot 3,2 procent hoger na een koerswinst van 5,1 procent op woensdag.

9 uur geleden