Keijzer gaat in gesprek met COA-baas over hoge bezetting Ter Apel
DEN HAAG (ANP) - Minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) gaat in gesprek met COA-baas Milo Schoenmaker over het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat was afgelopen nacht voor de vierde keer in korte tijd boven de grens van 2000 uitgestegen, waardoor de boete die de asielopvangorganisatie moet betalen, is opgelopen naar 200.000 euro. "Ik vind echt dat we alles uit de kast moeten halen om te zorgen dat het én onder de 2000 blijft én dat we Ter Apel ontlasten van de overlastgevers."
De demissionaire bewindsvrouw probeert asielzoekers in Ter Apel elders onder te brengen. Ze liet eerder al weten dat ze bedden wil uitlenen van asielzoekers die bijvoorbeeld op familiebezoek zijn. Hoeveel bedden dat ongeveer oplevert, weet ze nog steeds niet.
"Er moet nog veel meer gebeuren", merkte de minister op. Daarmee doelde ze onder andere op een noodlocatie op het terrein van Walibi in Biddinghuizen. Ook denkt ze dat de asielwetten die in de maak zijn kunnen helpen, al zal dat "niet nu" zijn.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Wouter Koolmees wordt waarschijnlijk de verkenner voor D66. Een ingewijde bevestigt berichtgeving van RTL Nieuws dat de topman van de NS en voormalig D66-minister "in beeld is" voor de klus. Dinsdag wordt een verkenner voorgedragen na een overleg tussen de fractievoorzitters en voorzitter Martin Bosma van de Tweede Kamer.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Roemenië krijgt 18 Nederlandse F-16's voor het symbolische bedrag van 1 euro, meldt demissionair staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie) maandag. De gevechtsvliegtuigen zijn al in Roemenië, waar ze worden gebruikt voor de opleiding van Roemeense en Oekraïense vliegers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorsprong van D66 ten opzichte van de PVV is met duizenden stemmen toegenomen nadat ruim dertig gemeenten nieuwe tellingen hebben aangeleverd. Dat meldt de Verkiezingsdienst van het ANP. De PVV heeft 1319 stemmen minder dan eerder gedacht, D66 juist 4314 stemmen meer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-minister en natuurkundige Robbert Dijkgraaf is de nieuwe voorzitter van het wetenschappelijk bureau van D66, de Mr. Hans van Mierlo Stichting. "De sterke wetenschappelijke achtergrond en rijke bestuurservaring van Dijkgraaf vormen een grote aanwinst voor de stichting", zegt de stichting maandag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Asiel en Migratie) gaat in een toelichting op een wetsvoorstel beter uitleggen waarom mensen die hulp verlenen aan illegalen niet strafbaar zouden moeten zijn. De VVD-minister wil daarmee tegemoetkomen aan de kritiek van de Raad van State op zijn wet.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver is de nieuwe partijleider van GroenLinks-PvdA. Hij was de enige kandidaat om het fractievoorzitterschap in de Tweede Kamer over te nemen, bleek maandag bij een bijeenkomst van de fractie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Geert Dales (BVNL) heeft zondag bij de politie aangifte gedaan tegen BIJ1-lijsttrekker Tofik Dibi wegens smaad en laster. Dibi zei onlangs tegen het ANP dat Dales hem "gedoxt" had op X. "En dat is niet waar", volgens Dales.
21 uur geleden