Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keijzer: 'forse' huurstijging niet verrassend, wel nodig

Keijzer: 'forse' huurstijging niet verrassend, wel nodig

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde huurstijging afgelopen jaar was "fors" maar niet onverwacht, laat minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting) via een woordvoerder weten. "Het is gebruikelijk en ook nodig dat verhuurders de huren kunnen verhogen", aldus de bewindsvrouw. Hun kosten stijgen immers ook.

"Huurverhogingen zijn nodig om ruimte te houden voor onderhoud, investeringen en verduurzaming", zegt Keijzer. Wel is een bovengrens vastgelegd in de wet. De maximale huurstijging is gekoppeld aan de loonontwikkeling en de inflatie. Die waren allebei fors in het afgelopen jaar. "Mensen hebben dus eerst hun loon zien stijgen."

Keijzer wijst er daarnaast op dat al "veel maatregelen" zijn genomen om de betaalbaarheid van de huren voor mensen met een laag inkomen te verbeteren. Zo mochten de huren vorig jaar eenmalig nauwelijks omhoog. Ook wijst zij op de huurtoeslag waarmee de laagste inkomens geholpen worden hun huur te betalen.

Meer uit Binnenland

KPN kampt met storing op mobiele netwerk

DEN HAAG (ANP) - KPN kampt zaterdagavond met een storing op het mobiele netwerk. "We zijn druk bezig met het oplossen ervan en hopen snel verbetering te brengen", meldt de telefoonprovider.

1 uur geleden
Drie gewonden in Zoetermeer door ontploffing, een aanhouding

ZOETERMEER (ANP) - In Zoetermeer zijn zaterdag drie mensen gewond geraakt door een explosief dat afging. Een van hen is overgebracht naar het ziekenhuis. De politie heeft een verdachte aangehouden.

3 uur geleden
Politie onderzoekt ongeregeldheden in stadion Telstar

VELSEN (ANP) - De politie is onder leiding van het Openbaar Ministerie een onderzoek gestart naar de ernstige ongeregeldheden in het stadion van Telstar, na de wedstrijd tegen FC Den Bosch. Na afloop van de door Telstar gewonnen wedstrijd kwam het vrijdagavond op het veld tot vechtpartijen tussen fans van de clubs.

3 uur geleden
Vrouw gewond na schietincident in woning Amsterdam-Zuidoost

AMSTERDAM (ANP) - Bij een schietincident in een woning aan de Nieuwlandhof in Amsterdam-Zuidoost is zaterdagmiddag een vrouw gewond geraakt. Een politiewoordvoerster zegt dat de vrouw met een schotwond is gevonden in de portiek van de woning. Ze zou zijn beschoten in de woning.

3 uur geleden
Duizenden lopen protestmars tegen 'verdeel-en-heerspolitiek'

AMSTERDAM (ANP) - Vele duizenden mensen deden zaterdag mee aan een protestmars door Amsterdam. Deze werd georganiseerd omdat de demonstranten het niet eens zijn met het kabinet. De organisatie De Straat Op spreekt van 15.000 deelnemers die "zich verzetten tegen de verdeel-en-heerspolitiek van dit kabinet".

5 uur geleden
Wegwerkzaamheden A1 bij Amsterdam dag eerder klaar

AMSTERDAM (ANP) - De wegwerkzaamheden aan de A1 tussen knooppunt Watergraafsmeer en Diemen zijn een dag eerder klaar dan gepland. De snelweg tussen beide knooppunten gaat zondag om 05.00 uur weer open, kondigt Rijkswaterstaat aan.

6 uur geleden
Duizenden mensen beginnen aan protestmars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De duizenden mensen die zich zaterdagmiddag verzamelden op de Dam in Amsterdam zijn begonnen aan een protestmars door de hoofdstad. Zij doen dit omdat ze het niet eens zijn met het kabinet.

8 uur geleden