Keepster Willemsz schiet waterpolosters langs China
VEENENDAAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben ook hun tweede oefenduel met China in eigen land nipt gewonnen. In zwembad De Vallei in Veenendaal was de ploeg van bondscoach Arno Havenga met 11-10 te sterk voor de Aziatische vrouwen. Het winnende doelpunt kwam enkele seconden voor tijd op naam van keepster Debby Willemsz, die in de slotfase na een time-out van Havenga mee naar voren was gekomen. Uitgerekend de keepster besliste het duel in het voordeel van Oranje.
De periodestanden waren 2-2, 2-2, 3-3 en 4-3. Twee dagen eerder in Rotterdam werd het 10-9 voor Oranje, vooral dankzij een slotoffensief in het laatste kwart.
Sabrina van der Sloot schoot in Veenendaal drie keer raak, Maud Megens nam twee doelpunten voor haar rekening. De andere treffers kwamen van Bente Rogge, Nomi Stomphorst, Iris Wolves, Maartje Keuning en Simone van de Kraats.
De dubbele ontmoeting met China vormde voor de waterpolosters de afsluiting van de voorbereiding op het EK in Boedapest, van 12 tot en met 26 januari. Als Oranje erin slaagt de Europese titel te prolongeren, verzekert het zich ook van deelname aan de Olympische Spelen in Tokio.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
4 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
16 uur geleden