Keepster Willemsz schiet waterpolosters langs China
VEENENDAAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben ook hun tweede oefenduel met China in eigen land nipt gewonnen. In zwembad De Vallei in Veenendaal was de ploeg van bondscoach Arno Havenga met 11-10 te sterk voor de Aziatische vrouwen. Het winnende doelpunt kwam enkele seconden voor tijd op naam van keepster Debby Willemsz, die in de slotfase na een time-out van Havenga mee naar voren was gekomen. Uitgerekend de keepster besliste het duel in het voordeel van Oranje.
De periodestanden waren 2-2, 2-2, 3-3 en 4-3. Twee dagen eerder in Rotterdam werd het 10-9 voor Oranje, vooral dankzij een slotoffensief in het laatste kwart.
Sabrina van der Sloot schoot in Veenendaal drie keer raak, Maud Megens nam twee doelpunten voor haar rekening. De andere treffers kwamen van Bente Rogge, Nomi Stomphorst, Iris Wolves, Maartje Keuning en Simone van de Kraats.
De dubbele ontmoeting met China vormde voor de waterpolosters de afsluiting van de voorbereiding op het EK in Boedapest, van 12 tot en met 26 januari. Als Oranje erin slaagt de Europese titel te prolongeren, verzekert het zich ook van deelname aan de Olympische Spelen in Tokio.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
8 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
9 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
19 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
19 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden