Keepster Van Veenendaal van Atlético naar PSV
EINDHOVEN (ANP) - Keepster Sari van Veenendaal keert terug op de Nederlandse velden. De aanvoerster van het nationale elftal verruilt de Spaanse club Atlético Madrid transfervrij voor PSV. Van Veenendaal, vorig jaar uitgeroepen tot beste keepster ter wereld, was bij Atlético niet verzekerd van een basisplaats. Ze ondertekende in Eindhoven een contract voor één jaar.
"Ik ben blij om terug te keren naar Nederland en kom hier zeker niet spelen om een stapje terug te doen", zegt de 30-jarige Van Veenendaal. "Ik wil het talentvolle team wat er al staat bij PSV helpen met mijn ervaring en blijf tegelijkertijd leergierig en gemotiveerd om beter te worden."
Met Van Veenendaal onder de lat veroverde Oranje in 2017 op het EK in eigen land de Europese titel. Ze was aanvoerster van de ploeg die vorig jaar op het WK in Frankrijk de finale haalde. De 'Leeuwinnen' moesten het daarin afleggen tegen de Verenigde Staten (0-2). Van Veenendaal kreeg na afloop wel de Gouden Handschoen, voor beste keepster van het toernooi.
De Utrechtse brak door bij FC Twente en speelde tussen 2015 en 2019 in Engeland voor Arsenal. Met PSV gaat Van Veenendaal volgend seizoen de Champions League in. De voetbalsters uit Eindhoven stonden bovenaan in de eredivisie, die vorige maand vanwege de coronacrisis werd beëindigd. De KNVB wees geen kampioen aan.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
15 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
21 uur geleden