Keepster Ten Holte van handbalsters staat op tegen Spanje
PARIJS (ANP) - Na twee zwakkere optredens op doel leefde handbalkeepster Yara ten Holte op tegen Spanje. Het Nederlands vrouwenteam won op de Olympische Spelen van Parijs mede dankzij haar sterke optreden met 29-24. Met twee overwinningen ligt de ploeg van bondscoach Per Johansson op koers voor de kwartfinales. "Ik ben heel blij met mijn optreden vandaag en dat ik de ploeg eindelijk kon helpen. Ik begon dit toernooi niet zo goed, maar dan is het nog beter dat ik tegen Spanje zo kan spelen", zei Ten Holte over haar hoge reddingspercentage (44 procent) tegen de olympische persdienst.
Spanje speelde alles of niets omdat het de eerste twee groepswedstrijden had verloren. "Ze begonnen goed en gaven alles wat ze hadden, maar een wedstrijd duurt wel zestig minuten. Wij speelden gewoon ons spel en konden vanuit onze dekking counteren met breaks en snelle aanvallen. We zijn vechters, kunnen wedstrijden winnen dankzij die vechtersmentaliteit", aldus Ten Holte.
De keepster sprak ook nog even over de ontmoeting na de wedstrijd met de koninklijke familie in de kleedkamer. "Ze zeiden leuke dingen over de wedstrijd en ons team. Ze steunen alle Nederlandse sporters en hebben al heel veel sporten bezocht. Ik ben er heel trots op dat zij onze koning en koningin zijn."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
8 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
18 uur geleden