Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keepster Ten Holte van handbalsters staat op tegen Spanje

Keepster Ten Holte van handbalsters staat op tegen Spanje

PARIJS (ANP) - Na twee zwakkere optredens op doel leefde handbalkeepster Yara ten Holte op tegen Spanje. Het Nederlands vrouwenteam won op de Olympische Spelen van Parijs mede dankzij haar sterke optreden met 29-24. Met twee overwinningen ligt de ploeg van bondscoach Per Johansson op koers voor de kwartfinales. "Ik ben heel blij met mijn optreden vandaag en dat ik de ploeg eindelijk kon helpen. Ik begon dit toernooi niet zo goed, maar dan is het nog beter dat ik tegen Spanje zo kan spelen", zei Ten Holte over haar hoge reddingspercentage (44 procent) tegen de olympische persdienst.

Spanje speelde alles of niets omdat het de eerste twee groepswedstrijden had verloren. "Ze begonnen goed en gaven alles wat ze hadden, maar een wedstrijd duurt wel zestig minuten. Wij speelden gewoon ons spel en konden vanuit onze dekking counteren met breaks en snelle aanvallen. We zijn vechters, kunnen wedstrijden winnen dankzij die vechtersmentaliteit", aldus Ten Holte.

De keepster sprak ook nog even over de ontmoeting na de wedstrijd met de koninklijke familie in de kleedkamer. "Ze zeiden leuke dingen over de wedstrijd en ons team. Ze steunen alle Nederlandse sporters en hebben al heel veel sporten bezocht. Ik ben er heel trots op dat zij onze koning en koningin zijn."

Meer uit Sport

Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

2 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

10 uur geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

22 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

22 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

23 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

23 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

23 uur geleden