Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keepster Koning keek vorige olympische hockeyfinale nog op terras

Keepster Koning keek vorige olympische hockeyfinale nog op terras

TOKIO (ANP) - Keepster Josine Koning (25) staat aan de vooravond van haar eerste olympische hockeyfinale. Ze heeft zich na de Spelen van Rio de Janeiro langzaam maar zeker opgewerkt tot eerste doelvrouw van Oranje. De hockeysters strijden vrijdag met Argentinië om het goud.

19 augustus 2016, Koning weet nog goed waar ze was toen ze de hockeysters nét naast de olympische titel zag grijpen. "Toevallig weet ik nog dat ik toen op een terras in Utrecht zat en ik de finale op mijn telefoon gekeken heb. Tegen de mensen met wie ik was, die geen verstand hadden van hockey, zei ik continu dat ze er niet doorheen moesten praten. Toen het uitdraaide op shoot-outs ben ik gauw naar binnen gerend", aldus Koning. "Om heel eerlijk te zijn, keek ik toen echt voor mijn teamgenoten van Den Bosch. Ik dacht er geen moment aan dat ik er nu zelf zou staan."

Ze had op die bewuste avond nooit kunnen bevroeden dat ze op de Spelen van Tokio zelf onder de lat zou staan bij Oranje. Kort na de teleurstellend verlopen finale kwam Koning, die zich wist te onderscheiden bij Den Bosch, toch in beeld bij Oranje. "Toen ik aansloot bij het Nederlands team werd me verteld dat we met die groep naar Tokio zouden toewerken, maar toen was ik nog niet zo heel erg met de Spelen bezig", zegt de keepster. "Ik moest nog volwassener worden als topatleet en dat is in het jaar daarop wel gelukt. Ik ben heel geleidelijk gegroeid en krabbelde steeds meer omhoog. En nu ga ik gewoon een olympische finale keepen."

Betrokken

Koning, die de concurrentiestrijd met Anne Veenendaal in haar voordeel besliste, heeft dit toernooi pas drie doelpunten geïncasseerd. Nederland was al 26 keer trefzeker en in aanloop naar de halve finale tegen Groot-Brittannië maakte Koning daar een grapje over. "Ik wil ook eens een keer kunnen juichen", schreef ze op Instagram met een knipoog.

"Ik sta niet zo vaak op de foto's en áls ik op een foto sta, dan is het altijd in mijn eentje. Ik voel me hartstikke betrokken hoor, maar ik vind die juichfoto's juist zo leuk."

Eindstrijd

Vrijdag hoopt Koning onderdeel te zijn van de feestvreugde na het binnenhalen van de olympische titel. In de eindstrijd is Argentinië, dat India in de halve finale met 2-1 versloeg, de tegenstander. Mogelijk dat Koning voor het eerst dit toernooi een hoofdrol kan opeisen, bijvoorbeeld in de shoot-outs, haar specialiteit. "Ik ga de speelsters zeker nog even doornemen om te zien wie ik tegenover me heb. Ik hoef het niet per se nog te trainen, zolang ik er maar op voorbereid ben."

De finale begint om 12.00 uur Nederlandse tijd.

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

4 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

5 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

6 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

6 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

12 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

12 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

13 uur geleden