Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keepster Geurts sluit in Japan als laatste aan bij voetbalsters

Keepster Geurts sluit in Japan als laatste aan bij voetbalsters

KAMOGAWA (ANP) - Met de komst van Loes Geurts is de selectie van de Nederlandse voetbalsters voor de Olympische Spelen compleet. Geurts (35) arriveerde vrijdagavond in Kamogawa, waar de voetbalsters zich voorbereiden op het mondiale sportevenement. De reservekeepster stond zaterdag voor het eerst op het veld in Japan, al trainde ze nog niet met de groep mee.

Bondscoach Sarina Wiegman en haar selectie vlogen eerder in de week al naar Tokio. Geurts sloot later aan omdat ze woensdag nog een competitiewedstrijd moest spelen met haar Zweedse club BK Häcken. De 125-voudig international is de laatste jaren in de nationale ploeg reserve achter Sari van Veenendaal.

De selectie van Wiegman bestaat momenteel uit 24 speelsters. Keepster Barbara Lorsheyd en spits Joëlle Smits zijn ook mee naar Japan, hoewel ze niet tot de olympische selectie van 22 speelsters behoren. Zij blijven tot de eerste groepswedstrijd tegen Zambia (21 juli) bij de groep, voor het geval er iemand afhaakt vanwege een blessure of ziekte.

Bij de open training van de voetbalsters waren zaterdag zo'n 200 Japanse toeschouwers aanwezig, vooral kinderen. De burgemeester van Kamogawa, een stad aan de kust op 2 uur rijden van Tokio, sprak de selectie toe. Wiegman en aanvoerster Van Veenendaal bedankten de gemeente, de inwoners van de stad en de plaatselijke club voor de gastvrijheid. De voetbalsters spelen woensdag op hun trainingsaccommodatie een oefenwedstrijd tegen Canada.

Meer uit Voetbal

Ajax wil efficiënter opereren en kijkt ook naar beursnotering

AMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax is het bespreekbaar dat de club van de beurs gaat. "Maar we gaan vooral onderzoeken hoe we ons voetbalbedrijf efficiënter kunnen maken", vertelde vicevoorzitter Dirk Anbeek van de raad van commissarissen van de club uit Amsterdam tijdens een algemene vergadering voor aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA.

1 uur geleden
Grim blijft voorlopig interim-trainer bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Fred Grim is ook de komende duels interim-trainer van Ajax. Dat zei algemeen directeur Menno Geelen tijdens een algemene vergadering voor aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA.

2 uur geleden
Ronaldo vertrekt bij Portugal en dreigt duels op WK te missen

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van Portugal verlaten. De 40-jarige aanvaller kreeg donderdag een rode kaart in het verloren uitduel met Ierland (2-0) en is automatisch geschorst voor de volgende wedstrijd zondag tegen Armenië.

6 uur geleden
Bondscoach Menzo is emoties nauwelijks de baas na zege Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo was zijn emoties nauwelijks de baas na de ruime zege op El Salvador in het kwalificatietoernooi voor het WK (4-0). "Er gaat zoveel in mij om", zei hij op een persconferentie. "Mijn vrouw belde me net huilend op. Dat zegt genoeg. We zijn nog één stap verwijderd van die ene heel grote droom."

7 uur geleden
Curaçao zet met winst op Bermuda belangrijke stap naar WK voetbal

BERMUDA (ANP) - Curaçao heeft met winst op Bermuda een belangrijke stap gezet op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat won de uitwedstrijd met 0-7. Curaçao plaatste zich nog nooit voor de eindronde van een WK voetbal.

14 uur geleden
Suriname na zege op El Salvador dichter bij eerste WK-deelname

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft met een 4-0-thuiszege in Paramaribo op El Salvador een volgende stap gezet richting het WK voetbal van volgend jaar. De 'Natio' van bondscoach Stanley Menzo kan zich volgende week in de uitwedstrijd tegen Guatemala voor het eerst in de geschiedenis plaatsen voor het eindtoernooi.

16 uur geleden
Frankrijk verzekert zich van WK, Portugal onderuit in Ierland

PARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.

19 uur geleden