Keepster Geurts sluit in Japan als laatste aan bij voetbalsters
KAMOGAWA (ANP) - Met de komst van Loes Geurts is de selectie van de Nederlandse voetbalsters voor de Olympische Spelen compleet. Geurts (35) arriveerde vrijdagavond in Kamogawa, waar de voetbalsters zich voorbereiden op het mondiale sportevenement. De reservekeepster stond zaterdag voor het eerst op het veld in Japan, al trainde ze nog niet met de groep mee.
Bondscoach Sarina Wiegman en haar selectie vlogen eerder in de week al naar Tokio. Geurts sloot later aan omdat ze woensdag nog een competitiewedstrijd moest spelen met haar Zweedse club BK Häcken. De 125-voudig international is de laatste jaren in de nationale ploeg reserve achter Sari van Veenendaal.
De selectie van Wiegman bestaat momenteel uit 24 speelsters. Keepster Barbara Lorsheyd en spits Joëlle Smits zijn ook mee naar Japan, hoewel ze niet tot de olympische selectie van 22 speelsters behoren. Zij blijven tot de eerste groepswedstrijd tegen Zambia (21 juli) bij de groep, voor het geval er iemand afhaakt vanwege een blessure of ziekte.
Bij de open training van de voetbalsters waren zaterdag zo'n 200 Japanse toeschouwers aanwezig, vooral kinderen. De burgemeester van Kamogawa, een stad aan de kust op 2 uur rijden van Tokio, sprak de selectie toe. Wiegman en aanvoerster Van Veenendaal bedankten de gemeente, de inwoners van de stad en de plaatselijke club voor de gastvrijheid. De voetbalsters spelen woensdag op hun trainingsaccommodatie een oefenwedstrijd tegen Canada.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
6 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
6 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
9 uur geleden