Keeperswissel sc Heerenveen zorgde voor 'een hoop commotie'
HEERENVEEN (ANP) - Trainer Kees van Wonderen van sc Heerenveen is tijdens de persconferentie voor het duel van zaterdag met Fortuna Sittard dieper ingegaan op zijn keeperswissel. De coach besloot afgelopen week dat Mickey van der Hart vanaf nu de voorkeur krijgt boven Andries Noppert, de doelman van Oranje tijdens het afgelopen WK. "Het zorgde deze week voor een hoop commotie, het werd groot opgepakt", wist Van Wonderen.
"Het kwam bij hem wel binnen, helemaal als je kijkt naar wat hij heeft meegemaakt in het afgelopen jaar", zei Van Wonderen over Noppert, die de laatste tijd een mindere periode doormaakt. "Hij heeft vorig seizoen heel veel punten gepakt voor ons. Daardoor had hij ook een bepaald krediet, maar dan is de vraag: tot wanneer? Van der Hart klopte ook op de deur."
Van der Hart heeft met Noppert te doen, maar is blij met de geboden kans. "Andries en ik kennen elkaar al langer, omdat we uit dezelfde lichting komen. Ik vind het echt een goede gozer. Dit gun je niemand, maar aan de andere kant biedt het mij een kans. Daar ben ik blij mee. Dat ik nu tegen Fortuna mag spelen, is voor mij extra bijzonder. Mijn opa heeft daar gevoetbald, dus ik heb wel een gevoel bij die club", verklaarde Van der Hart.
Van Wonderen kan tegen Fortuna met Nathan Tjoe-A-On en Loizos Loizou over twee nieuwe huurlingen beschikken. "Loizou kan minimaal een helft spelen, Nathan zelfs nog wat langer", verklapte Van Wonderen. Aanvaller Daniel Karlsbakk, die dit seizoen twaalf Eredivisiewedstrijden als invaller speelde, komt dit weekend in actie voor de beloften. "We willen dat hij negentig minuten gaat spelen", aldus Van Wonderen.
De wedstrijd tussen Fortuna en Heerenveen begint zaterdag om 18.45 uur in Sittard.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
10 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
42 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
42 minuten geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
2 uur geleden