Keeperswissel sc Heerenveen zorgde voor 'een hoop commotie'
HEERENVEEN (ANP) - Trainer Kees van Wonderen van sc Heerenveen is tijdens de persconferentie voor het duel van zaterdag met Fortuna Sittard dieper ingegaan op zijn keeperswissel. De coach besloot afgelopen week dat Mickey van der Hart vanaf nu de voorkeur krijgt boven Andries Noppert, de doelman van Oranje tijdens het afgelopen WK. "Het zorgde deze week voor een hoop commotie, het werd groot opgepakt", wist Van Wonderen.
"Het kwam bij hem wel binnen, helemaal als je kijkt naar wat hij heeft meegemaakt in het afgelopen jaar", zei Van Wonderen over Noppert, die de laatste tijd een mindere periode doormaakt. "Hij heeft vorig seizoen heel veel punten gepakt voor ons. Daardoor had hij ook een bepaald krediet, maar dan is de vraag: tot wanneer? Van der Hart klopte ook op de deur."
Van der Hart heeft met Noppert te doen, maar is blij met de geboden kans. "Andries en ik kennen elkaar al langer, omdat we uit dezelfde lichting komen. Ik vind het echt een goede gozer. Dit gun je niemand, maar aan de andere kant biedt het mij een kans. Daar ben ik blij mee. Dat ik nu tegen Fortuna mag spelen, is voor mij extra bijzonder. Mijn opa heeft daar gevoetbald, dus ik heb wel een gevoel bij die club", verklaarde Van der Hart.
Van Wonderen kan tegen Fortuna met Nathan Tjoe-A-On en Loizos Loizou over twee nieuwe huurlingen beschikken. "Loizou kan minimaal een helft spelen, Nathan zelfs nog wat langer", verklapte Van Wonderen. Aanvaller Daniel Karlsbakk, die dit seizoen twaalf Eredivisiewedstrijden als invaller speelde, komt dit weekend in actie voor de beloften. "We willen dat hij negentig minuten gaat spelen", aldus Van Wonderen.
De wedstrijd tussen Fortuna en Heerenveen begint zaterdag om 18.45 uur in Sittard.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
1 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
17 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
17 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
19 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
19 uur geleden