Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keeperswissel sc Heerenveen zorgde voor 'een hoop commotie'

Keeperswissel sc Heerenveen zorgde voor 'een hoop commotie'

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Kees van Wonderen van sc Heerenveen is tijdens de persconferentie voor het duel van zaterdag met Fortuna Sittard dieper ingegaan op zijn keeperswissel. De coach besloot afgelopen week dat Mickey van der Hart vanaf nu de voorkeur krijgt boven Andries Noppert, de doelman van Oranje tijdens het afgelopen WK. "Het zorgde deze week voor een hoop commotie, het werd groot opgepakt", wist Van Wonderen.

"Het kwam bij hem wel binnen, helemaal als je kijkt naar wat hij heeft meegemaakt in het afgelopen jaar", zei Van Wonderen over Noppert, die de laatste tijd een mindere periode doormaakt. "Hij heeft vorig seizoen heel veel punten gepakt voor ons. Daardoor had hij ook een bepaald krediet, maar dan is de vraag: tot wanneer? Van der Hart klopte ook op de deur."

Van der Hart heeft met Noppert te doen, maar is blij met de geboden kans. "Andries en ik kennen elkaar al langer, omdat we uit dezelfde lichting komen. Ik vind het echt een goede gozer. Dit gun je niemand, maar aan de andere kant biedt het mij een kans. Daar ben ik blij mee. Dat ik nu tegen Fortuna mag spelen, is voor mij extra bijzonder. Mijn opa heeft daar gevoetbald, dus ik heb wel een gevoel bij die club", verklaarde Van der Hart.

Van Wonderen kan tegen Fortuna met Nathan Tjoe-A-On en Loizos Loizou over twee nieuwe huurlingen beschikken. "Loizou kan minimaal een helft spelen, Nathan zelfs nog wat langer", verklapte Van Wonderen. Aanvaller Daniel Karlsbakk, die dit seizoen twaalf Eredivisiewedstrijden als invaller speelde, komt dit weekend in actie voor de beloften. "We willen dat hij negentig minuten gaat spelen", aldus Van Wonderen.

De wedstrijd tussen Fortuna en Heerenveen begint zaterdag om 18.45 uur in Sittard.

Meer uit Voetbal

Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

38 minuten geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

1 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

2 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

2 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

4 uur geleden
Grasmat De Kuip volgens aanvoerders Eredivisie niet meer de beste

HOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.

6 uur geleden
Timber met Arsenal mee naar Boedapest voor finale tegen PSG

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.

6 uur geleden