Keeper Roefs voor het eerst in voorselectie Jong Oranje
ZEIST (ANP) - Keeper Robin Roefs maakt voor het eerst deel uit van de voorselectie van Jong Oranje. De 20-jarige Roefs kwam dit seizoen tot vier duels bij NEC, waar hij Jasper Cillessen op de bank hield.
Roefs maakte op 23 september zijn debuut in de Eredivisie in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (3-0). Daarna speelde hij ook tegen Vitesse, Heerenveen en Almere City.
Ryan Gravenberch maakt geen deel uit van de voorselectie. De middenvelder is ook niet opgenomen in de voorselectie van het grote Oranje. Begin september liet bondscoach Ronald Koeman blijken dat hij niet bij was met het feit dat Gravenberch eerder niet wenste uit te komen voor Jong Oranje in de EK-kwalificatiereeks. "Ik vind dat je altijd beschikbaar moet zijn. Dit is ook een vertegenwoordigend elftal", liet Koeman vorige maand optekenen.
EK-kwalificatie
Jong Oranje speelt volgende maand in de kwalificatie voor het EK tegen Gibraltar (thuis) en Zweden (uit).
De definitieve selectie wordt op vrijdag 10 november bekendgemaakt.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
9 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
13 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
14 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
17 uur geleden