Keeper Roefs voor het eerst in voorselectie Jong Oranje
ZEIST (ANP) - Keeper Robin Roefs maakt voor het eerst deel uit van de voorselectie van Jong Oranje. De 20-jarige Roefs kwam dit seizoen tot vier duels bij NEC, waar hij Jasper Cillessen op de bank hield.
Roefs maakte op 23 september zijn debuut in de Eredivisie in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (3-0). Daarna speelde hij ook tegen Vitesse, Heerenveen en Almere City.
Ryan Gravenberch maakt geen deel uit van de voorselectie. De middenvelder is ook niet opgenomen in de voorselectie van het grote Oranje. Begin september liet bondscoach Ronald Koeman blijken dat hij niet bij was met het feit dat Gravenberch eerder niet wenste uit te komen voor Jong Oranje in de EK-kwalificatiereeks. "Ik vind dat je altijd beschikbaar moet zijn. Dit is ook een vertegenwoordigend elftal", liet Koeman vorige maand optekenen.
EK-kwalificatie
Jong Oranje speelt volgende maand in de kwalificatie voor het EK tegen Gibraltar (thuis) en Zweden (uit).
De definitieve selectie wordt op vrijdag 10 november bekendgemaakt.
Meer uit Voetbal
PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
29 minuten geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
39 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalcompetitie is komend weekend toch op tv te zien. Streamingsdienst DAZN meldt in een persbericht de wedstrijden uit te zenden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Quinten Timber en rechtsback Bart Nieuwkoop zitten donderdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Celtic in de Europa League op de reservebank. Trainer Robin van Persie geeft de voorkeur aan Oussama Targhalline en Jordan Lotomba.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Everton-voetballers Idrissa Gueye en Michael Keane hebben hun ruzie bijgelegd. Dat is te zien op een door ploeggenoot Thierno Barry gedeeld filmpje op Instagram, waarbij beide spelers in de trainingshal van Everton een geïmproviseerde boksring betreden en elkaar met een bokshandschoen aan al snel omhelzen.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot voelt bij Liverpool nog altijd het vertrouwen van de clubleiding. Dat zei de Nederlandse trainer op een persconferentie, een dag na de met 4-1 verloren thuiswedstrijd tegen PSV in de Champions League.
2 uur geleden