Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keeper Olij en verdediger Frimpong in voorlopige selectie Oranje

Keeper Olij en verdediger Frimpong in voorlopige selectie Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Nick Olij en Jeremie Frimpong opgenomen in zijn voorlopige selectie voor de komende interlands met Frankrijk en Griekenland in de EK-kwalificatie. De doelman van Sparta debuteert in de voorselectie. Frimpong, uitkomend voor Bayer Leverkusen, is weer in beeld nadat hij had geweigerd voor Jong Oranje op het EK uit te komen.

Frimpong was teleurgesteld dat hij niet met het Nederlands elftal in de finaleronde van de Nations League mocht meedoen. "Dat vind ik natuurlijk niet goed", zei Koeman in juni over Frimpong. "Ik vind dat niet oké. Jong Oranje speelt een EK. Als een speler denkt dat hij dat niveau is ontstegen, dan denk ik dat je de verkeerde beslissing neemt."

De geblesseerde Justin Bijlow en Memphis Depay ontbreken in de voorlopige selectie van Oranje. Ook Ian Maatsen staat niet op de lijst van Koeman. Oranje ontvangt Frankrijk op 13 oktober in De Kuip. Drie dagen later is Griekenland de tegenstander in de OPAP Arena van Athene.

Koeman maakt zijn definitieve selectie op vrijdag 6 oktober bekend. Frankrijk is met de volle score van 15 punten uit vijf duels koploper van groep B van de EK-kwalificatie. Oranje volgt met 9 punten uit vier duels. Griekenland heeft 9 punten verzameld in vijf duels. De beste twee landenploegen van de poule plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar zomer in Duitsland.

Voorlopige selectie Nederlands elftal:

Doelmannen: Mark Flekken (Brentford), Andries Noppert (sc Heerenveen), Nick Olij (Sparta Rotterdam) en Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion).

Verdedigers: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Girona), Sven Botman (Newcastle United), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Quilindschy Hartman (Feyenoord), Matthijs de Ligt (Bayern München), Micky van de Ven (Tottenham Hotspur) en Stefan de Vrij (Internazionale).

Middenvelders: Steven Berghuis (Ajax), Frenkie de Jong (FC Barcelona), Teun Koopmeiners (Atalanta), Tijjani Reijnders (AC Milan), Marten de Roon (Atalanta), Joey Veerman (PSV) en Mats Wieffer (Feyenoord).

Aanvallers: Steven Bergwijn (Ajax), Brian Brobbey (Ajax), Cody Gakpo (Liverpool), Noa Lang (PSV), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Xavi Simons (RB Liepzig) en Wout Weghorst (TSG Hoffenheim).

Meer uit Voetbal

AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

13 uur geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

13 uur geleden
Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

1 dag geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

1 dag geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

1 dag geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

1 dag geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

1 dag geleden