Keeper Olij en verdediger Frimpong in voorlopige selectie Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Nick Olij en Jeremie Frimpong opgenomen in zijn voorlopige selectie voor de komende interlands met Frankrijk en Griekenland in de EK-kwalificatie. De doelman van Sparta debuteert in de voorselectie. Frimpong, uitkomend voor Bayer Leverkusen, is weer in beeld nadat hij had geweigerd voor Jong Oranje op het EK uit te komen.
Frimpong was teleurgesteld dat hij niet met het Nederlands elftal in de finaleronde van de Nations League mocht meedoen. "Dat vind ik natuurlijk niet goed", zei Koeman in juni over Frimpong. "Ik vind dat niet oké. Jong Oranje speelt een EK. Als een speler denkt dat hij dat niveau is ontstegen, dan denk ik dat je de verkeerde beslissing neemt."
De geblesseerde Justin Bijlow en Memphis Depay ontbreken in de voorlopige selectie van Oranje. Ook Ian Maatsen staat niet op de lijst van Koeman. Oranje ontvangt Frankrijk op 13 oktober in De Kuip. Drie dagen later is Griekenland de tegenstander in de OPAP Arena van Athene.
Koeman maakt zijn definitieve selectie op vrijdag 6 oktober bekend. Frankrijk is met de volle score van 15 punten uit vijf duels koploper van groep B van de EK-kwalificatie. Oranje volgt met 9 punten uit vier duels. Griekenland heeft 9 punten verzameld in vijf duels. De beste twee landenploegen van de poule plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar zomer in Duitsland.
Voorlopige selectie Nederlands elftal:
Doelmannen: Mark Flekken (Brentford), Andries Noppert (sc Heerenveen), Nick Olij (Sparta Rotterdam) en Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion).
Verdedigers: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Girona), Sven Botman (Newcastle United), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Quilindschy Hartman (Feyenoord), Matthijs de Ligt (Bayern München), Micky van de Ven (Tottenham Hotspur) en Stefan de Vrij (Internazionale).
Middenvelders: Steven Berghuis (Ajax), Frenkie de Jong (FC Barcelona), Teun Koopmeiners (Atalanta), Tijjani Reijnders (AC Milan), Marten de Roon (Atalanta), Joey Veerman (PSV) en Mats Wieffer (Feyenoord).
Aanvallers: Steven Bergwijn (Ajax), Brian Brobbey (Ajax), Cody Gakpo (Liverpool), Noa Lang (PSV), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Xavi Simons (RB Liepzig) en Wout Weghorst (TSG Hoffenheim).
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
8 uur geleden