Keeper Hart, 75-voudig Engels international, stopt na dit seizoen
GLASGOW (ANP) - Doelman Joe Hart beëindigt na dit seizoen zijn carrière. De 36-jarige doelman bracht dat nieuws naar buiten via zijn Schotse club Celtic. Hart keepte 75 keer in het Engelse elftal en vierde zijn grootste successen bij Manchester City.
"Ik heb er altijd alles aan gedaan om mijn lichaam in conditie te houden en dat is gelukt, maar ik besef ook dat tijd op niemand wacht en ik wil voorkomen dat mijn lichaam me dwingt om te stoppen", zei Hart op de website van Celtic.
"Voor alles wat hij in het voetbal heeft gedaan, verdient Joe enorm veel lof en felicitaties", verklaarde coach Brendan Rodgers. "Hij is een fantastische aanwinst geweest voor Celtic en natuurlijk ook voor het spel op het hoogste niveau, zowel in eigen land als internationaal."
Hart verdedigde 348 keer het doel van Manchester City, waarmee hij twee keer de Premier League, een keer de FA Cup en twee keer de League Cup won. Met Celtic pakte hij tweemaal de Schotse titel, een keer de Schotse beker en twee keer de Schotse League Cup.
In zijn carrière speelde Hart ook voor onder meer Birmingham City, Torino, West Ham United en Burnley.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
17 uur geleden