Keeper Flekken verliest met Freiburg bekerfinale na strafschoppen
BERLIJN (ANP) - Doelman Mark Flekken heeft naast de eerste hoofdprijs uit zijn voetbalcarrière gegrepen. De Oranje-international verloor met SC Freiburg de Duitse bekerfinale van RB Leipzig. Na de reguliere speeltijd en verlenging stond het 1-1, waarna RB Leipzig de strafschoppen in het Olympiastadion van Berlijn beter nam.
Lange tijd zag het er goed uit voor Freiburg. Maximilian Eggestein schoot de ploeg van Flekken op voorsprong. Leipzig moest vanaf de 57e minuut verder met een man minder na een rode kaart voor Marcel Halstenberg. Met tien man kwam Leipzig, dankzij de Fransman Christopher Nkunku, een kwartier voor tijd alsnog langszij.
Kort voor het einde van de tweede helft van de verlenging hield Leipzig, na een tweede gele kaart voor Kevin Kampl, nog maar negen man over. In de weinige tijd die over was, wist Freiburg niet te profiteren.
Christian Günter en Ermedin Demirovic misten vanaf 11 meter namens Freiburg. Flekken wist geen van de vier strafschoppen van Leipzig te stoppen.
Het is voor het eerst dat Leipzig de Duitse beker wint. De club verloor in 2019 en 2021 de finale.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
5 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
11 minuten geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
6 uur geleden