Keeper Flekken verliest met Freiburg bekerfinale na strafschoppen
BERLIJN (ANP) - Doelman Mark Flekken heeft naast de eerste hoofdprijs uit zijn voetbalcarrière gegrepen. De Oranje-international verloor met SC Freiburg de Duitse bekerfinale van RB Leipzig. Na de reguliere speeltijd en verlenging stond het 1-1, waarna RB Leipzig de strafschoppen in het Olympiastadion van Berlijn beter nam.
Lange tijd zag het er goed uit voor Freiburg. Maximilian Eggestein schoot de ploeg van Flekken op voorsprong. Leipzig moest vanaf de 57e minuut verder met een man minder na een rode kaart voor Marcel Halstenberg. Met tien man kwam Leipzig, dankzij de Fransman Christopher Nkunku, een kwartier voor tijd alsnog langszij.
Kort voor het einde van de tweede helft van de verlenging hield Leipzig, na een tweede gele kaart voor Kevin Kampl, nog maar negen man over. In de weinige tijd die over was, wist Freiburg niet te profiteren.
Christian Günter en Ermedin Demirovic misten vanaf 11 meter namens Freiburg. Flekken wist geen van de vier strafschoppen van Leipzig te stoppen.
Het is voor het eerst dat Leipzig de Duitse beker wint. De club verloor in 2019 en 2021 de finale.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
4 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
7 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
10 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
18 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
18 uur geleden