Keeper Courtois denkt dat Real zonder Ancelotti kan tegen Chelsea
LONDEN (ANP/RTR) - Real Madrid-doelman Thibaut Courtois denkt dat zijn ploeg woensdag in de Champions League tegen titelverdediger Chelsea geen last zal hebben van het gemis van trainer Carlo Ancelotti. De coach testte vorige week positief op het coronavirus en is niet naar Londen gereisd voor het duel in de kwartfinales.
"We weten heel goed hoe Ancelotti wil dat we trainen en er is een geweldige staf", aldus Courtois op een persconferentie, waar hij door de afwezigheid van de trainer de enige afgevaardigde van de Spanjaarden was. "Natuurlijk is er een verschil of hij op de bank zit of niet, maar afgelopen weekend heeft de coachingsstaf het goed gedaan." Real won toen met 2-1 van Celta.
De Belg was zelf vier jaar lang vaste waarde bij Chelsea, tot zijn vertrek in 2018 naar Real. "Ik ben altijd blij om terug te komen. Ja, het is een moeilijke periode, maar ik denk dat je kunt zien dat de mensen die van Chelsea houden, willen dat dezelfde sfeer behouden blijft", doelt Courtois op perikelen bij Chelsea nu de Russische eigenaar Roman Abramovitsj de club wil verkopen vanwege de Russische militaire inval in Oekraïne.
Onrust
Bovenop die onrust kwam de harde nederlaag van de Londenaren afgelopen weekend tegen Brentford (1-4). "We gaan proberen ons te herstellen van die prestatie", aldus Chelsea-trainer Thomas Tuchel.
Vorig jaar versloeg Chelsea in de halve finales Real over twee wedstrijden met 3-1. Tuchel zegt dat deze wedstrijd daar helemaal los van staat. "Het heeft niets te maken met de wedstrijd van vorig seizoen, eerlijk gezegd. Ik heb er in de voorbereiding niet naar gekeken."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
23 uur geleden