Keeper Casteels baalt van uitschakeling en 'middelmatig toernooi'
DÜSSELDORF (ANP/Belga) - De Belgische doelman Koen Casteels baalt van de uitschakeling in de achtste finales van het EK voetbal. De Belgen verloren na een eigen doelpunt van Jan Vertonghen met 1-0 van Frankrijk. De doelman zag dat de Fransen niet veel sterker waren.
"Één moment beslist deze wedstrijd", zuchtte hij bij Sporza. "Het was een erg gesloten wedstrijd, van beide zijden. Beide ploegen hadden veel balbezit laag op het veld. In zulke wedstrijden hangt het van details af. Een flits, één moment, kan zo'n match beslissen, of een pechdoelpunt zoals we dat vandaag tegen kregen."
De Duivels pasten hun systeem vooraf aan, met Loïs Openda als tweede spits naast Romelu Lukaku. Ook Frankrijk koos voor een nieuwe tactiek. "Het was in de eerste minuten even afwachten of ze druk zouden zetten", legde Casteels uit. "Dat was niet het geval. Het werd zo nog meer een tactisch steekspel. Iedereen hield de ruimtes goed dicht."
Casteels: een middelmatig toernooi
De Belgen creëerden zelf weinig mogelijkheden. "Ik vond dat we iets hoger druk mochten zetten", knikte Casteels. "Frankrijk heeft ons zeker niet weggespeeld. We stonden goed als ze erdoor wilden combineren. Maar in balbezit hadden we het iets moeilijker. We verloren de bal iets te makkelijk."
Casteels twijfelde over de evaluatie van het toernooi van de Rode Duivels. "Het was geen heel goed toernooi, maar ook niet heel slecht. Een middelmatig toernooi was het. Jammer genoeg koop je daar niet veel voor."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
8 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
9 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
12 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
12 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
16 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
17 uur geleden