Keelklachten breken Nageeye op in marathon van Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye voerde fysieke klachten aan als reden voor zijn mindere optreden in de marathon van Rotterdam. De titelverdediger had last van zijn keel en moest veel hoesten. Hij loste na 30 kilometer bij de beslissende versnelling vooraan. Toch wist de winnaar van olympisch zilver in Tokio zich te herpakken en als derde te finishen in 2.05.32.
"Ik heb in Ethiopië zo'n drie weken geleden tijdens een training keelklachten gekregen. Ik denk een virus. Ik heb nog nooit zoveel gehoest en ik gaf heel veel slijm op", zei de 33-jarige Nageeye, die niet aan zijn Nederlandse record van 2.04.56 kwam, maar wel de Nederlandse titel veroverde. "Het leek alsof ik een kikker in mijn keel had. Ik heb ook medicatie genomen zodra ik in Nederland aankwam, maar die heeft niet veel geholpen. En alle kruidendrankjes met gember en honing werkten ook niet."
Toch twijfelde Nageeye niet aan zijn deelname in Rotterdam. "Omdat ik in Ethiopië ondanks mijn klachten toch heel goed de lange tempolopen verteerde. Daar haalde ik het vertrouwen uit dat het goed kon komen. Maar ik moet wel bekennen dat de moed me vanmorgen even in de schoenen zonk. Het was koud en nat en juist in dat weer krijg ik amper lucht."
Lange tempolopen
De winnaar van de vorige editie van de hardloopklassieker nestelde zich desondanks in de kopgroep en liet zich door de gangmakers meevoeren in het tempo, dat was afgestemd op het parcoursrecord van 2.03.36. Toen echter de Keniaan Thimothy Kiplangat na 30 kilometer versnelde, kon Nageeye niet volgen en zakte hij weg naar de zevende plek.
"Ik dacht op dat moment terug aan die lange tempolopen in Ethiopië. Die gaven me de motivatie om te blijven pushen en alles te geven. Ik zag dat die jongens die voor mij liepen het ook moeilijk hadden. Met mijn ervaring van zeventien marathons wist ik dat ik na 38 kilometer ook nog wel goede benen zou hebben. Toen ik de Ethiopiër Dawit Wolde 200 meter voor me zag lopen op de derde plaats, heb ik mezelf nog een keer opgepept om voor het podium te gaan. Ik was misschien niet in mijn beste vorm, maar ik denk wel dat ik een van mijn sterkste marathons heb gelopen."
Uitrusten
Zijn conclusie is dat hij tevreden moet zijn met zijn tweede tijd ooit gelopen, zijn vierde Nederlandse titel en het behalen van de limiet voor de Olympische Spelen van 2024 in Parijs. "Nu naar huis, naar mijn kinderen, goed uitrusten en me zo goed mogelijk voorbereiden op de WK in Boedapest."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
10 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje komt voorlopig niet in actie door aanhoudende rugproblemen. De nummer 6 op de 100 meter vlinderslag van de afgelopen Olympische Spelen in Parijs slaat het EK van augustus over en werkt voorlopig ook geen trainingen af. "Ik wil mijn lichaam de tijd geven om volledig te herstellen, zodat ik op de lange termijn weer op mijn best kan zijn", reageert de vlinderslagspecialist via de zwembond.
12 uur geledenASSEN/BOLOGNA (ANP) - Regerend wereldkampioen Marc Márquez rijdt ook de komende twee jaar voor het fabrieksteam van Ducati in de MotoGP. De 33-jarige Spaanse motorracer heeft bijgetekend tot en met 2028, meldde Ducati Lenovo. Márquez reed vorig jaar op een Ducati met overmacht naar de wereldtitel. Dit seizoen kwam hij mede door een voetbreuk wat moeizaam op gang, maar hij won wel de laatste twee grands prix (Hongarije en Tsjechië) en geldt nu als grote favoriet voor de zege in de TT van Assen komende zondag.
12 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - Basketbalvedette Giannis Antetokounmpo staat voor een grote transfer in de NBA. Volgens Amerikaanse media als Associated Press en ESPN verruilt de 31-jarige Griek Milwaukee Bucks voor Miami Heat. In de ruil vergezelt Bobby Portis hem naar Miami. Daar krijgen de Bucks vier spelers en de nodige voordelen bij het kiezen van nieuwe spelers in de draft voor terug.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.
20 uur geleden