KBO-PCOB: gevaarlijk remsysteem scootmobiel moet worden aangepast
DEN HAAG (ANP) - Het remsysteem op veel scootmobielen moet worden aangepast omdat het levensgevaarlijk is, vindt seniorenorganisatie KBO-PCOB. Om te kunnen remmen moet de gashendel niet worden geknepen maar juist losgelaten. Dat zorgt voor veel ongelukken in het verkeer omdat het remsysteem "tegen de menselijke intuïtie" indruist, zegt directeur Ingrid Rep.
‘‘Sinds 2007 zijn er al meerdere onderzoeken verricht die aantonen dat scootmobielen onveilig zijn. Als we nu weten dat het remsysteem leidt tot meer ongelukken, waarom is er dan na al die jaren nog steeds niets gebeurd?’’
Volgens KBO-PCOB blijkt uit een van de onderzoeken dat ongelukken op scootmobielen worden veroorzaakt door een combinatie van onder andere het remsysteem, de stabiliteit van de scootmobiel en de inrichting van fietspaden en kruispunten.
Rijlessen
Rep zegt dat de KBO-PCOB meerdere keren het probleem met het gevaarlijke remsysteem heeft aangekaart in de politiek en om maatregelen heeft gevraagd. "Daar is niks mee gedaan. Wij vinden dát schandalig. Omdat je weet dat er dodelijke ongevallen plaatsvinden.’’
De directeur wil dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat het remsysteem aanpakt. Ook vindt Rep dat er rijlessen voor scootmobielen moeten komen en wil ze dat kopers van zo'n voertuig betere voorlichting krijgen.
Meer uit Binnenland
EMMEN (ANP) - Bij de Kleine Rietplas in Emmen hebben hulpdiensten woensdag het lichaam van een overleden persoon uit het water gehaald, zo meldt de politie Drenthe in een bericht op X. Rond 17.00 uur werd een melding gemaakt dat een persoon te water was geraakt, waarna hulpdiensten een reddingsactie startten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buiten de Randstad zijn studenten steeds meer geld kwijt voor een kamer. Dat constateert Kamernet. Het verhuurplatform zag in Eindhoven een stijging van bijna 23 procent ten opzichte van een jaar geleden. In Maastricht stegen de huurprijzen met ongeveer 16 procent, in Tilburg met ruim 11 procent en in Enschede met meer dan 10 procent. Een verklaring daarvoor geeft Kamernet niet.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Honderden mensen zijn woensdagavond op het Utrechtse Domplein bijeengekomen om de aanslag op de Berlin Pride afgelopen zaterdag te herdenken. De bijeenkomst onder de naam 'Liebe überwindet Hass' (Liefde overwint haat) is georganiseerd door Utrecht Queer Culture Festival.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vier mannen die eerder deze maand werden aangehouden voor betrokkenheid bij een groot drugslab in een woonwijk in Den Haag, blijven langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Een 71-jarige man blijft dertig dagen langer zitten, van de drie andere verdachten is het voorarrest met negentig dagen verlengd.
10 uur geledenAXEL (ANP) - De ouders en andere nabestaanden van de slachtoffers van het ernstige verkeersongeval in Vogelwaarde hebben "vol afschuw" kennisgenomen van het "asociale en roekeloze rijgedrag van de verdachte en de gigantische reeks grove verkeersovertredingen die hij op zo'n jonge leeftijd heeft begaan." Dat laat Namens de Familie weten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Madonna is komend weekeinde zoals verwacht in Amsterdam. De Amerikaanse superster laat zich zaterdag zien tijdens het World Pride Music Festival in AFAS Live, kondigt ze woensdag aan via Instagram. Het is niet duidelijk of ze ook zal zingen.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - Met 31,7 graden in De Bilt is woensdag de warmste 29 juli ooit. Het oude record uit 1948 is verbroken, meldt Weeronline. Toen werd een temperatuur van 31,5 graden gemeten.
12 uur geleden