Kazachstan sluit neerhalen vliegtuig door Russen niet uit
ASTANA (ANP/RTR/DPA) - De Kazachstaanse autoriteiten sluiten niet uit dat een in het land neergestort vliegtuig uit Azerbeidzjan per ongeluk is neergehaald door Russisch luchtafweergeschut. "We kunnen bevestigen noch ontkennen" dat de Russen het toestel hebben beschoten, zei de vicepremier van de voormalige Sovjetrepubliek.
Het onderzoek naar de oorzaak van de crash, waarbij 38 van de 67 inzittenden om het leven kwamen, loopt nog steeds. Russische militaire bloggers hadden woensdag kort na het ongeluk al gesteld dat het toestel was neergehaald door de Russen tijdens een Oekraïense droneaanval boven de Kaukasus. Ook Oekraïne kwam later met die lezing, die inmiddels ook door Azerbeidzjaanse functionarissen wordt onderschreven.
Het passagiersvliegtuig van Azerbaijan Airlines stortte neer aan de Kaspische Zee. Het was onderweg van de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe naar Tsjetsjenië in Rusland, maar zou zijn uitgeweken door slecht weer. Op videobeelden zijn beschadigingen aan de restanten van het vliegtuig te zien die lijken te zijn veroorzaakt door afweergeschut.
Drones
Volgens Azerbeidzjaanse media werd het vliegtuig geraakt door een Pantsir-luchtdoelraket toen het de Tsjetsjeense hoofdstad Grozny naderde. Rond deze tijd werden Oekraïense drones bestreden boven de Russische Noord-Kaukasus.
De piloten zouden een noodlanding hebben willen maken op een Russische luchthaven, maar dit werd niet toegestaan. Dus stuurde de bemanning het beschadigde vliegtuig over de Kaspische Zee naar Kazachstan. Tijdens de landingspoging daar stortte de Embraer 190 neer.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.
46 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De linkse Spaanse regering van premier Pedro Sánchez wil circa een half miljoen immigranten zonder papieren een verblijfsvergunning geven. Migratieminister Elma Saiz Delgado zei dat de mensen die hiervan profiteren dan bijvoorbeeld overal in Spanje legaal kunnen werken.
47 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
6 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
6 uur geleden