Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kazachstan sluit neerhalen vliegtuig door Russen niet uit

Kazachstan sluit neerhalen vliegtuig door Russen niet uit

ASTANA (ANP/RTR/DPA) - De Kazachstaanse autoriteiten sluiten niet uit dat een in het land neergestort vliegtuig uit Azerbeidzjan per ongeluk is neergehaald door Russisch luchtafweergeschut. "We kunnen bevestigen noch ontkennen" dat de Russen het toestel hebben beschoten, zei de vicepremier van de voormalige Sovjetrepubliek.

Het onderzoek naar de oorzaak van de crash, waarbij 38 van de 67 inzittenden om het leven kwamen, loopt nog steeds. Russische militaire bloggers hadden woensdag kort na het ongeluk al gesteld dat het toestel was neergehaald door de Russen tijdens een Oekraïense droneaanval boven de Kaukasus. Ook Oekraïne kwam later met die lezing, die inmiddels ook door Azerbeidzjaanse functionarissen wordt onderschreven.

Het passagiersvliegtuig van Azerbaijan Airlines stortte neer aan de Kaspische Zee. Het was onderweg van de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe naar Tsjetsjenië in Rusland, maar zou zijn uitgeweken door slecht weer. Op videobeelden zijn beschadigingen aan de restanten van het vliegtuig te zien die lijken te zijn veroorzaakt door afweergeschut.

Drones

Volgens Azerbeidzjaanse media werd het vliegtuig geraakt door een Pantsir-luchtdoelraket toen het de Tsjetsjeense hoofdstad Grozny naderde. Rond deze tijd werden Oekraïense drones bestreden boven de Russische Noord-Kaukasus.

De piloten zouden een noodlanding hebben willen maken op een Russische luchthaven, maar dit werd niet toegestaan. Dus stuurde de bemanning het beschadigde vliegtuig over de Kaspische Zee naar Kazachstan. Tijdens de landingspoging daar stortte de Embraer 190 neer.

Meer uit Buitenland

Israel: getroffen chemiecomplex Iran ingezet voor wapenproductie

TEL AVIV (ANP) - Het industriecomplex dat de Israëlische luchtmacht zaterdag aanviel in het zuidwesten van Iran, werd gebruikt voor de productie van chemicaliën voor de wapenindustrie. Dat stelt het Israëlische leger.

33 minuten geleden
Iraanse aanvallen op overheidsgebouwen in Koeweit

KOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.

1 uur geleden
Libanon: zeven doden bij Israëlische aanval

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.

2 uur geleden
Trump: militaire leiders Iran gedood bij aanval op Teheran

WASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.

3 uur geleden
Iran dreigt bij escalatie hele regio in hel te veranderen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.

4 uur geleden
Iran laat Iraakse schepen door Straat van Hormuz

TEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.

8 uur geleden
Duizenden bij steundemonstratie voor burgemeester Saint-Denis

SAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.

8 uur geleden