Kazachstan sluit neerhalen vliegtuig door Russen niet uit
ASTANA (ANP/RTR/DPA) - De Kazachstaanse autoriteiten sluiten niet uit dat een in het land neergestort vliegtuig uit Azerbeidzjan per ongeluk is neergehaald door Russisch luchtafweergeschut. "We kunnen bevestigen noch ontkennen" dat de Russen het toestel hebben beschoten, zei de vicepremier van de voormalige Sovjetrepubliek.
Het onderzoek naar de oorzaak van de crash, waarbij 38 van de 67 inzittenden om het leven kwamen, loopt nog steeds. Russische militaire bloggers hadden woensdag kort na het ongeluk al gesteld dat het toestel was neergehaald door de Russen tijdens een Oekraïense droneaanval boven de Kaukasus. Ook Oekraïne kwam later met die lezing, die inmiddels ook door Azerbeidzjaanse functionarissen wordt onderschreven.
Het passagiersvliegtuig van Azerbaijan Airlines stortte neer aan de Kaspische Zee. Het was onderweg van de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe naar Tsjetsjenië in Rusland, maar zou zijn uitgeweken door slecht weer. Op videobeelden zijn beschadigingen aan de restanten van het vliegtuig te zien die lijken te zijn veroorzaakt door afweergeschut.
Drones
Volgens Azerbeidzjaanse media werd het vliegtuig geraakt door een Pantsir-luchtdoelraket toen het de Tsjetsjeense hoofdstad Grozny naderde. Rond deze tijd werden Oekraïense drones bestreden boven de Russische Noord-Kaukasus.
De piloten zouden een noodlanding hebben willen maken op een Russische luchthaven, maar dit werd niet toegestaan. Dus stuurde de bemanning het beschadigde vliegtuig over de Kaspische Zee naar Kazachstan. Tijdens de landingspoging daar stortte de Embraer 190 neer.
Meer uit Buitenland
HELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten zien enige beweging bij Iran in de onderhandelingen over vrede, heeft minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gezegd bij een bijeenkomst van de buitenlandministers van de NAVO in Zweden. Op welke vlakken Iran bereid is tot concessies, zei hij er niet bij.
1 uur geledenLOEHANSK (ANP/AFP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op de door Rusland bezette regio Loehansk zijn vier doden en 35 gewonden gevallen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Volgens hulpdiensten stortte een huis voor 86 minderjarige studenten in door de nachtelijke aanval.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
3 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."
3 uur geleden