
Katwijk gaat na dreigement minister akkoord met bouw 5000 huizen
DEN HAAG (ANP) - Katwijk gaat alsnog akkoord met de bouw van minstens 5000 woningen op het voormalige militaire vliegveld Valkenburg. Verantwoordelijk minister Stientje van Veldhoven dreigde met ingrijpen, mocht de Zuid-Hollandse gemeente dwars blijven liggen.
De bewindsvrouw verwachtte eind januari al dat binnen enkele weken alle seinen op groen zouden staan. Na verder overleg tussen Katwijk en de eigenaar van het vliegveld, het Rijksvastgoedbedrijf, is er overeenstemming bereikt over de 5000 huizen. Ook zijn Katwijk en het Rijksvastgoedbedrijf het in principe eens geworden over de bouw van nog eens 600 woningen voor de middeninkomens.
Van Veldhoven spreekt van een doorbraak en zegt verheugd te zijn. De woningen zullen een aanzienlijke verlichting betekenen voor de woningnood in dit deel van de Randstad, aldus de minister. "Het resultaat van de onderhandelingen is goed nieuws voor de hele regio, want de te bouwen woningen moeten de grote druk op de woningmarkt verlichten", stelt de gemeente Katwijk in een verklaring.
Over woningbouw op het oude vliegkamp is al vijftien jaar gediscussieerd. Regeringspartijen VVD, CDA en D66 riepen de minister onlangs nog op om vaart te maken en in te grijpen.
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - JA21 vindt niet dat Oekraïne lid mag worden van de NAVO of de Europese Unie. Het land ligt "te veel in de Russische invloedssfeer", zei kandidaat-Kamerlid Michiel Hoogeveen maandag tijdens een debat over buitenlandse politiek in De Balie in Amsterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse politie doet geen onderzoek naar extra dreigingen aan het adres van PVV-leider Geert Wilders, bevestigt een woordvoerster na berichtgeving hierover van De Telegraaf. "Er is geen indicatie voor een extra dreiging", zegt zij.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De SGP heeft "heel sterk" gehandeld toen in de Tweede Kamer een discussie was over de strafbaarstelling van illegaliteit, vindt VVD-leider Dilan Yeşilgöz. De conservatief-christelijke partij kreeg van andere partijen juist veel kritiek daarop. ChristenUnie-leider Mirjam Bikker sprak van een "staatsrechtelijke modderpoel".
8 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is vanuit Israël vertrokken naar Egypte. Hij wordt daar verwacht op een bijeenkomst over Gaza, waar wordt gesproken over het staakt-het-vuren en de toekomst van het Palestijnse gebied.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz hoopt dat Geert Wilders van de PVV wél naar het verkiezingsdebat van SBS6 komt van donderdag 23 oktober, nadat hij het RTL-debat van afgelopen zondag had afgezegd om veiligheidsredenen. Ze gaat ervan uit dat SBS6 zorgt voor veilige omstandigheden. "Dan is het altijd aan degene zelf: voel je je ook veilig?", aldus de politica.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen willen de discussie over woningbouw minder politiek maken, spreken ze uit in een debat over wonen in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen. Alle partijen willen dat er jaarlijks zo'n 100.000 huizen gebouwd worden en dat mensen in een betaalbaar, passend huis kunnen wonen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil aangifte doen na een incident zondagmiddag in Amsterdam waar partijleider Frans Timmermans werd geïntimideerd en uitgescholden. Dat laat zijn woordvoerder desgevraagd weten. Van welk strafbaar feit aangifte wordt overwogen, zegt hij niet. "Daarover hebben we contact met onze juristen."
12 uur geleden