Katwijk: blij met voetballen tot 27 jaar, maar wie controleert?
KATWIJK (ANP) - Voetbalclub Katwijk is blij dat spelers tot 27 jaar van het kabinet weer mogen trainen en onderling wedstrijden spelen. "We gaan daar zeker aan meewerken", zegt voorzitter Mart Vergouwen van de club uit de Tweede Divisie uit de Zuid-Hollandse plaats. "Maar het voelt wel een beetje als niet-solidair met de oudere voetballers. En wie gaat het controleren of er niet iemand van 28 tussenstaat."
Tot nu toe mochten slechts spelers tot 18 jaar (onderling) op de velden staan. Dat is enigszins versoepeld. Vergouwen: "We kunnen hier echter ook meteen de conclusie uit trekken dat het op de een of andere manier uitspelen van de competitie in de topklasse dit seizoen uitgesloten is. De voorbereidingstijd om met de hele selectie te trainen zal hoe dan ook te kort zijn. Misschien zijn er regionaal nog mogelijkheden, maar laten we ons anders richten op een mooi seizoen 2021-2022."
Dat de verruimingen vooralsnog niet groot zijn verbaast Vergouwen niet. "Ik ga niet roepen dat ik het allemaal al wist, want niemand wist het precies. We hadden er wel rekening mee gehouden. Het is mooi dat jongens tot 27 jaar nu de kans krijgen weer te gaan sporten en dat is ook heel belangrijk. Dat gaan we ze ook zeker niet ontnemen. De jeugdelftallen zijn ook lekker bezig. Maar het voelt raar, de ene helft van het elftal niet, de andere wel."
Het voorkomen van 'burgerlijke ongehoorzaamheid' is lastig, zegt de voorzitter. "Als er een speler van 35 op het veld gaat staan, valt het wel op. Maar het verschil tussen 27 en 28 zie je niet. We moeten maar eens kijken hoe we dat gaan aanpakken. Ik rijd ook wel eens iets te hard op de snelweg. Dat soort dingen zijn nooit helemaal te voorkomen. Ik snap best dat er ergens een grens moet worden getrokken in deze moeilijke tijd, maar het is wel lastig op deze manier."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
5 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
5 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
10 uur geleden