Katwijk: blij met voetballen tot 27 jaar, maar wie controleert?
KATWIJK (ANP) - Voetbalclub Katwijk is blij dat spelers tot 27 jaar van het kabinet weer mogen trainen en onderling wedstrijden spelen. "We gaan daar zeker aan meewerken", zegt voorzitter Mart Vergouwen van de club uit de Tweede Divisie uit de Zuid-Hollandse plaats. "Maar het voelt wel een beetje als niet-solidair met de oudere voetballers. En wie gaat het controleren of er niet iemand van 28 tussenstaat."
Tot nu toe mochten slechts spelers tot 18 jaar (onderling) op de velden staan. Dat is enigszins versoepeld. Vergouwen: "We kunnen hier echter ook meteen de conclusie uit trekken dat het op de een of andere manier uitspelen van de competitie in de topklasse dit seizoen uitgesloten is. De voorbereidingstijd om met de hele selectie te trainen zal hoe dan ook te kort zijn. Misschien zijn er regionaal nog mogelijkheden, maar laten we ons anders richten op een mooi seizoen 2021-2022."
Dat de verruimingen vooralsnog niet groot zijn verbaast Vergouwen niet. "Ik ga niet roepen dat ik het allemaal al wist, want niemand wist het precies. We hadden er wel rekening mee gehouden. Het is mooi dat jongens tot 27 jaar nu de kans krijgen weer te gaan sporten en dat is ook heel belangrijk. Dat gaan we ze ook zeker niet ontnemen. De jeugdelftallen zijn ook lekker bezig. Maar het voelt raar, de ene helft van het elftal niet, de andere wel."
Het voorkomen van 'burgerlijke ongehoorzaamheid' is lastig, zegt de voorzitter. "Als er een speler van 35 op het veld gaat staan, valt het wel op. Maar het verschil tussen 27 en 28 zie je niet. We moeten maar eens kijken hoe we dat gaan aanpakken. Ik rijd ook wel eens iets te hard op de snelweg. Dat soort dingen zijn nooit helemaal te voorkomen. Ik snap best dat er ergens een grens moet worden getrokken in deze moeilijke tijd, maar het is wel lastig op deze manier."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
17 uur geleden