Katwijk: blij met voetballen tot 27 jaar, maar wie controleert?
KATWIJK (ANP) - Voetbalclub Katwijk is blij dat spelers tot 27 jaar van het kabinet weer mogen trainen en onderling wedstrijden spelen. "We gaan daar zeker aan meewerken", zegt voorzitter Mart Vergouwen van de club uit de Tweede Divisie uit de Zuid-Hollandse plaats. "Maar het voelt wel een beetje als niet-solidair met de oudere voetballers. En wie gaat het controleren of er niet iemand van 28 tussenstaat."
Tot nu toe mochten slechts spelers tot 18 jaar (onderling) op de velden staan. Dat is enigszins versoepeld. Vergouwen: "We kunnen hier echter ook meteen de conclusie uit trekken dat het op de een of andere manier uitspelen van de competitie in de topklasse dit seizoen uitgesloten is. De voorbereidingstijd om met de hele selectie te trainen zal hoe dan ook te kort zijn. Misschien zijn er regionaal nog mogelijkheden, maar laten we ons anders richten op een mooi seizoen 2021-2022."
Dat de verruimingen vooralsnog niet groot zijn verbaast Vergouwen niet. "Ik ga niet roepen dat ik het allemaal al wist, want niemand wist het precies. We hadden er wel rekening mee gehouden. Het is mooi dat jongens tot 27 jaar nu de kans krijgen weer te gaan sporten en dat is ook heel belangrijk. Dat gaan we ze ook zeker niet ontnemen. De jeugdelftallen zijn ook lekker bezig. Maar het voelt raar, de ene helft van het elftal niet, de andere wel."
Het voorkomen van 'burgerlijke ongehoorzaamheid' is lastig, zegt de voorzitter. "Als er een speler van 35 op het veld gaat staan, valt het wel op. Maar het verschil tussen 27 en 28 zie je niet. We moeten maar eens kijken hoe we dat gaan aanpakken. Ik rijd ook wel eens iets te hard op de snelweg. Dat soort dingen zijn nooit helemaal te voorkomen. Ik snap best dat er ergens een grens moet worden getrokken in deze moeilijke tijd, maar het is wel lastig op deze manier."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
14 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
15 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
15 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
16 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
17 uur geleden