
Kathedraal New York wordt noodziekenhuis
NEW YORK (ANP) - Een kathedraal in New York gaat vanwege de coronacrisis dienst doen als noodziekenhuis. In het enorme gebedshuis komen negen tenten te staan waar zeker 200 patiënten kunnen worden behandeld, bericht The New York Times.
De eerste patiënten worden aan het eind van de week of begin komende week verwacht in Kathedraal Saint John the Divine. "In eerdere eeuwen werden kathedralen altijd op deze manier gebruikt, zoals tijdens de pest", zei deken Clifton Daniel III tegen de krant. Hij merkte wel op dat het voor zijn generatie een nieuwe ervaring is.
Medisch personeel van het nabijgelegen ziekenhuis Mount Sinai Morningside gaat het noodziekenhuis bemannen. Het is nog onduidelijk of ook patiënten met Covid-19 worden opgevangen in de kathedraal. Dat is volgens medewerkers wel aannemelijk.
Ziekenhuizen in de stad kunnen de hulp goed gebruiken. New York is zwaar getroffen door de pandemie. In de metropool zijn volgens plaatselijke media zeker 2738 patiënten overleden.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas gaat de Israëlisch-Amerikaanse gijzelaar Edan Alexander vrijlaten die in Gaza vastzit, zo meldt de Palestijnse beweging. Met de vrijlating van Alexander hoopt Hamas te bereiken dat een staakt-het-vuren tot stand komt en dat humanitaire hulp wordt toegelaten tot de belegerde kuststrook, vertelde een hoge Hamas-functionaris aan persbureau Reuters.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de oproepen van Amerikaanse functionarissen aan Iran om zijn nucleaire installaties te ontmantelen zondag "onaanvaardbaar" genoemd.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag evacuatiewaarschuwingen afgegeven aan inwoners van drie Jemenitische havens, Ras Isa, Hodeidah en Salif. De bewuste havens worden gebruikt door de Houthi-rebellen die het grootste deel van Jemen controleren, aldus een Israëlische legerwoordvoerder.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin donderdag persoonlijk ontmoeten in Istanbul, schrijft Zelensky op X. Poetin had eerder voorgesteld om dan te beginnen met de vredesbesprekingen en Zelensky accepteert dat plan nu.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij begint te twijfelen of Oekraïne een staakt-het-vuren met Rusland zal bereiken. Hij drong er bij Oekraïne op aan om donderdag met Russische functionarissen in Turkije te onderhandelen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland hebben duizenden mensen gedemonstreerd voor een verbod op de partij Alternative für Deutschland (AfD), die begin deze maand door de veiligheidsdienst werd aangemerkt als rechts-extremistisch. Volgens de actievoerders vormt de AfD een gevaar voor de democratie en de rechtsstaat.
3 uur geledenMUSCAT (ANP/AFP) - Een hoge Amerikaanse functionaris beschreef zondag gesprekken met Iran over zijn nucleaire programma als "positief" en zei dat er binnenkort een nieuwe ronde plaatsvindt. De gesprekken in Oman, geleid door de Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff, duurden meer dan drie uur.
5 uur geleden