Kathedraal New York wordt noodziekenhuis
NEW YORK (ANP) - Een kathedraal in New York gaat vanwege de coronacrisis dienst doen als noodziekenhuis. In het enorme gebedshuis komen negen tenten te staan waar zeker 200 patiënten kunnen worden behandeld, bericht The New York Times.
De eerste patiënten worden aan het eind van de week of begin komende week verwacht in Kathedraal Saint John the Divine. "In eerdere eeuwen werden kathedralen altijd op deze manier gebruikt, zoals tijdens de pest", zei deken Clifton Daniel III tegen de krant. Hij merkte wel op dat het voor zijn generatie een nieuwe ervaring is.
Medisch personeel van het nabijgelegen ziekenhuis Mount Sinai Morningside gaat het noodziekenhuis bemannen. Het is nog onduidelijk of ook patiënten met Covid-19 worden opgevangen in de kathedraal. Dat is volgens medewerkers wel aannemelijk.
Ziekenhuizen in de stad kunnen de hulp goed gebruiken. New York is zwaar getroffen door de pandemie. In de metropool zijn volgens plaatselijke media zeker 2738 patiënten overleden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.
25 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.
26 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.
2 uur geledenWASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
9 uur geleden