Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kathedraal New York wordt noodziekenhuis

Kathedraal New York wordt noodziekenhuis

NEW YORK (ANP) - Een kathedraal in New York gaat vanwege de coronacrisis dienst doen als noodziekenhuis. In het enorme gebedshuis komen negen tenten te staan waar zeker 200 patiënten kunnen worden behandeld, bericht The New York Times.

De eerste patiënten worden aan het eind van de week of begin komende week verwacht in Kathedraal Saint John the Divine. "In eerdere eeuwen werden kathedralen altijd op deze manier gebruikt, zoals tijdens de pest", zei deken Clifton Daniel III tegen de krant. Hij merkte wel op dat het voor zijn generatie een nieuwe ervaring is.

Medisch personeel van het nabijgelegen ziekenhuis Mount Sinai Morningside gaat het noodziekenhuis bemannen. Het is nog onduidelijk of ook patiënten met Covid-19 worden opgevangen in de kathedraal. Dat is volgens medewerkers wel aannemelijk.

Ziekenhuizen in de stad kunnen de hulp goed gebruiken. New York is zwaar getroffen door de pandemie. In de metropool zijn volgens plaatselijke media zeker 2738 patiënten overleden.

Meer uit Buitenland

Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

48 minuten geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

2 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

2 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

2 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Libanon meldt doden na Israëlische luchtaanval in het zuiden

BEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Poetin ziet nog geen reden om Zelensky persoonlijk te spreken

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.

10 uur geleden