Kathalijne Buitenweg (GroenLinks) stopt als Kamerlid
DEN HAAG (ANP) - Kathalijne Buitenweg stelt zich niet beschikbaar voor een nieuwe termijn als Kamerlid, na de verkiezingen van volgend jaar. Ze benadrukt haar huidige termijn wel vol te zullen maken.
Buitenweg stond bij de verkiezingen van 2017 op plek 2, achter partijleider Jesse Klaver. Daarvoor was ze onder meer tien jaar Europarlementariër voor GroenLinks, werkte ze bij het College voor de Rechten van de Mens en was ze voorzitter van de Branchevereniging Maatschappelijke Kinderopvang. In de Kamer hield ze zich onder meer bezig met de onderwerpen politie en justitie en de veiligheid van vrouwen.
Vorig jaar werd bij Buitenweg kanker vastgesteld, maar lang uit de roulatie was ze niet. Begin dit jaar keerde ze terug in de Kamer. "Tsja, wat wil ik nog meer?", schrijft ze in een verklaring op Twitter. Door haar ziekte, en het "onverwacht" snelle herstel, "lag die vraag ineens prominent op mijn bordje."
"De ambitie om bij te dragen aan maatschappelijke verandering is onverminderd", aldus Buitenweg. In de jaren voor het Kamerlidmaatschap "heb ik ervaren hoe dit ook kan vanuit een plek buiten het parlement. En dat smaakt naar meer."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat Caroline van der Plas betreft staat het coalitieakkoord vol met "tekentafelplannen waarvan de rekening terechtkomt op de keukentafel". De BBB-leider vindt dat de partijen te weinig aandacht hebben voor gebieden buiten de Randstad en ziet forse lastenverzwaringen voor huishoudens. Het pakket aan plannen is volgens haar "desastreus voor het platteland".
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aankomende kabinet is een stap vooruit vergeleken met het huidige, schrijft Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren op Bluesky. "Maar laten we het zeggen zoals het is: zo moeilijk was dat niet."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is blij dat er "weer een normaal regeerakkoord" ligt, maar mist daarin wel enkele keuzes op onderwerpen die hij belangrijk vindt. Zo mist hij de keuze voor een Europees leger "waar Trump 'U' tegen zegt", miljarden voor groene industrie en een minister van Digitale Zaken.
11 uur geleden