Kathalijne Buitenweg (GroenLinks) stopt als Kamerlid
DEN HAAG (ANP) - Kathalijne Buitenweg stelt zich niet beschikbaar voor een nieuwe termijn als Kamerlid, na de verkiezingen van volgend jaar. Ze benadrukt haar huidige termijn wel vol te zullen maken.
Buitenweg stond bij de verkiezingen van 2017 op plek 2, achter partijleider Jesse Klaver. Daarvoor was ze onder meer tien jaar Europarlementariër voor GroenLinks, werkte ze bij het College voor de Rechten van de Mens en was ze voorzitter van de Branchevereniging Maatschappelijke Kinderopvang. In de Kamer hield ze zich onder meer bezig met de onderwerpen politie en justitie en de veiligheid van vrouwen.
Vorig jaar werd bij Buitenweg kanker vastgesteld, maar lang uit de roulatie was ze niet. Begin dit jaar keerde ze terug in de Kamer. "Tsja, wat wil ik nog meer?", schrijft ze in een verklaring op Twitter. Door haar ziekte, en het "onverwacht" snelle herstel, "lag die vraag ineens prominent op mijn bordje."
"De ambitie om bij te dragen aan maatschappelijke verandering is onverminderd", aldus Buitenweg. In de jaren voor het Kamerlidmaatschap "heb ik ervaren hoe dit ook kan vanuit een plek buiten het parlement. En dat smaakt naar meer."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Mirjam Sterk verwacht dat haar een 'complexe opgave' wacht als minister van Langdurige Zorg. "Of de zorg in de toekomst ook houdbaar is, dat is het vraagstuk waar we voor staan," aldus de CDA'er.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is de afgelopen jaren naïef geweest over de groeiende invloed van China, zegt beoogd buitenlandminister Tom Berendsen (CDA). Hij wil als minister Nederland minder afhankelijk maken van grondstoffen uit China, maar ook van de Verenigde Staten voor veiligheid. "Die afhankelijkheid moet je afbouwen, dan zit je ook sterker aan de internationale onderhandelingstafel."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jo-Annes de Bat krijgt bij zijn aantreden als staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei het volgelopen stroomnet onder zijn hoede. Dat zei de CDA'er na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten. Hij wil oplossingen voor de drukte op het stroomnet "versnellen", maar weet nog niet hoe. "Dat ga ik allemaal ontdekken. Er zal vast een heel inwerkprogramma staan om zaken nog beter te begrijpen."
13 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi zal naar verwachting nog voor de zomer naar Nederland komen om formeel een "strategisch partnerschap" met Nederland aan te kondigen. Demissionair premier Dick Schoof zei donderdag tegen lokale media in India dat het "een uitstekende stimulans" zal geven aan de al goede verhoudingen tussen India en Nederland. Hij is daar voor een internationale top over kunstmatige intelligentie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toekomstig minister van Defensie, Dilan Yeşilgöz, hoopt dat er meer erkenning komt voor de strijdkrachten. "Ik hoop wel, vooral, dat we met elkaar onze militairen veel meer gaan waarderen en gaan eren", zei de VVD'er donderdag na een gesprek met formateur Rob Jetten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 41-jarige Eelco Eerenberg wordt de nieuwe staatssecretaris van Financiën namens D66, meldt de partij. Nathalie van Berkel zou eigenlijk deze functie krijgen. Maar zij zag hier maandag van af, nadat meerdere media hadden geschreven over onjuistheden in haar cv. Later maakte Van Berkel ook bekend de Tweede Kamer te verlaten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Silvio Erkens (VVD) snapt de weifeling in de agrarische sector over zijn benoeming tot staatssecretaris van Landbouw. "Volgens mij is het aan mij om het tegendeel te bewijzen. Maar ik snap het scepticisme", zei hij donderdag voor aanvang van zijn gesprek met formateur Rob Jetten.
16 uur geleden