Kater en trots overheersen bij Oranjefans in Dortmund
DORTMUND (ANP) - "Ontzettend verdrietig, maar we zijn ook trots", zo klinkt het bij de plukjes Oranjefans die in de binnenstad van Dortmund donderdagochtend aan het bijkomen zijn van de verloren halve finale van het Nederlands elftal tegen Engeland.
Dortmund kleurde woensdag Oranje met vele tienduizenden Nederlandse fans. De meesten van hen zijn woensdagavond laat of donderdagochtend terug naar huis gegaan, maar in het centrum van de Duitse stad zitten hier en daar nog groepjes Nederlanders te ontbijten of wat te drinken op de terrassen.
"Het is heel jammer", zegt een vriendengroep uit Ede die net het ontbijt heeft afgerekend op een terras. "We moeten ons leven nu weer oppikken", grapt de 34-jarige Tony. De vrienden keken de wedstrijd in het stadion. Heel laat hebben ze het na de wedstrijd niet meer gemaakt. "We hebben dus wel een kater, maar niet van de drank, vooral van de wedstrijd."
'Feller'
Ook een groep vrienden uit Den Haag zit bij te komen. Een paar van hen drinken alweer een biertje. "We zijn troost aan het indrinken", zegt een van de jongens. Ze hebben de wedstrijd gevolgd in de fanzone in het Westfalenpark, net als duizenden andere Nederlanders. "Je kon daar heel moeilijk aan bier komen", doen ze hun beklag. Ook over de scheidsrechter zijn ze ontevreden. "Het was sowieso geen penalty voor Kane. Een van de Engelse spelers maakte van tevoren nog een handsbal."
De Engelse fans zijn vooral aan het nagenieten in Dortmund. Vrienden Steve (51) en Michael (48) uit Londen bestellen net een biertje op het terras. "Hoe we ons voelen? Nou, brak", zegt Steve lachend. Het Engelse team speelde volgens de vrienden veel beter dan verwacht. "Ze verdienden het te winnen. Ik was ook verrast dat Nederland niet feller voor de dag kwam." Of ze ook naar de finale in Berlijn gaan zondag, weten de twee Engelsen nog niet.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
32 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
15 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
20 uur geleden