Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kater en trots overheersen bij Oranjefans in Dortmund

Kater en trots overheersen bij Oranjefans in Dortmund

DORTMUND (ANP) - "Ontzettend verdrietig, maar we zijn ook trots", zo klinkt het bij de plukjes Oranjefans die in de binnenstad van Dortmund donderdagochtend aan het bijkomen zijn van de verloren halve finale van het Nederlands elftal tegen Engeland.

Dortmund kleurde woensdag Oranje met vele tienduizenden Nederlandse fans. De meesten van hen zijn woensdagavond laat of donderdagochtend terug naar huis gegaan, maar in het centrum van de Duitse stad zitten hier en daar nog groepjes Nederlanders te ontbijten of wat te drinken op de terrassen.

"Het is heel jammer", zegt een vriendengroep uit Ede die net het ontbijt heeft afgerekend op een terras. "We moeten ons leven nu weer oppikken", grapt de 34-jarige Tony. De vrienden keken de wedstrijd in het stadion. Heel laat hebben ze het na de wedstrijd niet meer gemaakt. "We hebben dus wel een kater, maar niet van de drank, vooral van de wedstrijd."

'Feller'

Ook een groep vrienden uit Den Haag zit bij te komen. Een paar van hen drinken alweer een biertje. "We zijn troost aan het indrinken", zegt een van de jongens. Ze hebben de wedstrijd gevolgd in de fanzone in het Westfalenpark, net als duizenden andere Nederlanders. "Je kon daar heel moeilijk aan bier komen", doen ze hun beklag. Ook over de scheidsrechter zijn ze ontevreden. "Het was sowieso geen penalty voor Kane. Een van de Engelse spelers maakte van tevoren nog een handsbal."

De Engelse fans zijn vooral aan het nagenieten in Dortmund. Vrienden Steve (51) en Michael (48) uit Londen bestellen net een biertje op het terras. "Hoe we ons voelen? Nou, brak", zegt Steve lachend. Het Engelse team speelde volgens de vrienden veel beter dan verwacht. "Ze verdienden het te winnen. Ik was ook verrast dat Nederland niet feller voor de dag kwam." Of ze ook naar de finale in Berlijn gaan zondag, weten de twee Engelsen nog niet.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

10 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

11 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

12 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

14 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

15 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

16 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

17 uur geleden