Kater en trots overheersen bij Oranjefans in Dortmund
DORTMUND (ANP) - "Ontzettend verdrietig, maar we zijn ook trots", zo klinkt het bij de plukjes Oranjefans die in de binnenstad van Dortmund donderdagochtend aan het bijkomen zijn van de verloren halve finale van het Nederlands elftal tegen Engeland.
Dortmund kleurde woensdag Oranje met vele tienduizenden Nederlandse fans. De meesten van hen zijn woensdagavond laat of donderdagochtend terug naar huis gegaan, maar in het centrum van de Duitse stad zitten hier en daar nog groepjes Nederlanders te ontbijten of wat te drinken op de terrassen.
"Het is heel jammer", zegt een vriendengroep uit Ede die net het ontbijt heeft afgerekend op een terras. "We moeten ons leven nu weer oppikken", grapt de 34-jarige Tony. De vrienden keken de wedstrijd in het stadion. Heel laat hebben ze het na de wedstrijd niet meer gemaakt. "We hebben dus wel een kater, maar niet van de drank, vooral van de wedstrijd."
'Feller'
Ook een groep vrienden uit Den Haag zit bij te komen. Een paar van hen drinken alweer een biertje. "We zijn troost aan het indrinken", zegt een van de jongens. Ze hebben de wedstrijd gevolgd in de fanzone in het Westfalenpark, net als duizenden andere Nederlanders. "Je kon daar heel moeilijk aan bier komen", doen ze hun beklag. Ook over de scheidsrechter zijn ze ontevreden. "Het was sowieso geen penalty voor Kane. Een van de Engelse spelers maakte van tevoren nog een handsbal."
De Engelse fans zijn vooral aan het nagenieten in Dortmund. Vrienden Steve (51) en Michael (48) uit Londen bestellen net een biertje op het terras. "Hoe we ons voelen? Nou, brak", zegt Steve lachend. Het Engelse team speelde volgens de vrienden veel beter dan verwacht. "Ze verdienden het te winnen. Ik was ook verrast dat Nederland niet feller voor de dag kwam." Of ze ook naar de finale in Berlijn gaan zondag, weten de twee Engelsen nog niet.
Meer uit Buitenland
DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
10 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
11 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
13 uur geleden