Kasteelpoorten gaan open voor publiek op Dag van het Kasteel
AMERSFOORT (ANP) - De poorten van meer dan honderd kastelen, burchten en landgoederen staan maandag op tweede pinksterdag weer open voor bezoekers. Dan wordt de vijftiende editie van de Dag van het Kasteel gehouden.
Het thema dit jaar is 'een ramp is van alle tijden'. Daarmee wordt verwezen naar het Rampjaar 1672, 350 jaar geleden. Toen werd Nederland door Engeland, Frankrijk en de bisdommen Münster en Keulen aangevallen. Op elke locatie wordt het eigen rampenverhaal verteld en ook hoe de ramp werd overwonnen. Dit jaar doen ook een Vlaams en Duits kasteel mee met de dag.
Alle deelnemende locaties en activiteiten zijn te vinden op de website www.dagvanhetkasteel.nl.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De 25e editie van de Museumnacht Amsterdam verloopt volgens de organisatie "gemoedelijk". Tijdens de Museumnacht zijn zeventig musea in de hoofdstad tussen 19.00 en 02.00 uur open voor het publiek. Iets na middernacht laat een woordvoerder van de organisatie weten dat alle 30.000 kaarten voor het evenement zijn uitverkocht, en dat de opkomst zoals gebruikelijk bijzonder hoog is.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vierde verdachte aangehouden vanwege de dood van een 41-jarige man uit Rotterdam in zijn woonplaats zaterdagochtend. Een vrouw die eerder werd aangehouden, zit inmiddels niet meer vast, meldt de politie.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) noemt de berichten waarin gesjoemel met stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen wordt gesuggereerd "een directe bedreiging voor de democratische rechtsstaat". PVV-leider Wilders deelde vrijdag op X berichten waarin wordt getwijfeld aan de betrouwbaarheid van het stemproces. De herkomst van de berichten bleef onduidelijk en Wilders leverde ook geen bewijs voor fraude.
9 uur geledenMETEREN (ANP) - Spoorbeheerder ProRail en aannemer Strukton zijn zaterdag begonnen met het herstel van de beveiligde overweg bij het Gelderse Meteren waar afgelopen week een treinongeluk plaatsvond. Dat meldt ProRail zaterdag. Op de overweg worden de spoorbomen, overwegverlichting en de spoorstaven vervangen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het advies om in de regio Utrecht water drie minuten te koken voor gebruik, geldt in ieder geval tot en met dinsdag. Waterbedrijf Vitens heeft zaterdag twintig monsters van water uit het gebied genomen en op kweek gezet. Over twee dagen wordt dan duidelijk of de bacterie enterokokken is gevonden. "Dat proces kunnen we niet versnellen en moet zorgvuldig gebeuren", legt een woordvoerder uit.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De seinstoring tussen Amsterdam Zuid en Schiphol is opgelost, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen Amsterdam Zuid en Schiphol wordt weer opgestart.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft foto's gepubliceerd van twee verdachten die betrokken zouden zijn bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Het gaat om de 57-jarige Denise Soekra uit Paramaribo en de 32-jarige Claimond Maes uit Rotterdam.
14 uur geleden