Kassa: eerste niet-medische mondkapjes met keurmerk te koop
HILVERSUM (ANP) - Sinds deze week zijn voor het eerst niet-medische mondkapjes te koop voorzien van een keurmerk, meldt consumentenprogramma Kassa. Dat betekent onder meer dat de neus-mondmaskers meer dan 90 procent van de virusdeeltjes tegenhouden van een besmet persoon en dat ze voldoen aan eisen voor pasvorm, duurzaamheid en stofgebruik.
De eisen om in aanmerking te komen voor het certificaat, werden de afgelopen maanden opgesteld. Het Nederlands Normalisatie Instituut (NEN), dat over keurmerken gaat, heeft ze vastgelegd.
Naar nu blijkt voldoen de mondkapjes van twee fabrikanten aan de eisen. De kapjes zijn online onder meer te koop bij de Bijenkorf, Amazon en een aantal drogisterijen. Ze kosten tussen 3,49 euro en 4,98 euro per stuk en zijn herbruikbaar.
Volgens Kassa verwacht NEN dat de komende weken meer mondkapjesfabrikanten zullen slagen voor de test zodat ze het keurmerk op hun verpakking mogen zetten.
Kassa heeft zaterdagavond een item over de mondkapjes in de uitzending. Volgens het tv-programma is Nederland een van de eerste Europese landen met een eigen keurmerk.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in het Groningse Zeerijp is dinsdag gestegen naar 1950, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG).
42 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Bacteriën die huid- en urineweginfecties veroorzaken, zijn steeds vaker bestand tegen de antibiotica die artsen voorschrijven. Ziekenhuizen moeten door de toenemende resistentie vaker 'laatste-redmiddel-antibiotica' gebruiken. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in een jaarlijks rapport.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De organisatoren van de NAVO-top in Den Haag hebben op het laatste moment nog allerlei problemen opgelost, blijkt uit een documentaire over hun werk. Hoofdgast Donald Trump kwam veel te laat en bracht de cateraar in het nauw. Een losse drempel werd nog gauw vastgeschroefd om te voorkomen dat een wereldleider zou struikelen. En het eten en drinken voor journalisten werd beschermd tegen beveiligers die trek hadden.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Een nieuwe behandelmethode voor oorsuizen, ook bekend als tinnitus, heeft veelbelovende resultaten opgeleverd. Hoewel de testgroep klein is, zijn wetenschappers van het Maastricht Universitair Medisch Centrum hoopvol.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De vele treinstoringen van de afgelopen tijd zijn slecht voor het hele ov, omdat meer mensen besluiten "dan maar thuis te werken of voor ander vervoer te zorgen". Dat stelde reizigersvereniging Rover, nadat ProRail had gemeld dat er dit jaar 530 grote incidenten zijn geweest.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim noemt zorgen over Curaçao begrijpelijk in het licht van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Venezuela. Dat zei hij maandagavond in een opname van de podcast College Tour van Twan Huys en studenten van de Universiteit Leiden. "De Amerikanen hebben een gevechtskracht opgebouwd die meer is dan wat je nodig hebt voor drugsbestrijding. Dat doen ze niet voor niks."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van 46 strafadvocaten heeft aangekondigd bezoeken aan cliënten in de zwaarste gevangenisregimes op te schorten. Dat schrijven ze in een brief aan de presidenten van rechtbanken en gerechtshoven en de hoofdofficieren van justitie. Zij protesteren tegen het feit dat het door de invoering van aangescherpte wetgeving in bijvoorbeeld de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught onmogelijk is geworden vertrouwelijk met hun cliënten te communiceren. Die communicatie is volgens hen "een hoeksteen in de rechtsbijstand". Strafprocessen en voorbereidingen daarvan dreigen door het protest stil te vallen.
1 uur geleden