Karskens: voor gezonde democratie is Ongehoord Nederland nodig
HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland-voorzitter Arnold Karskens noemt de kritiek op zijn omroep "ondemocratisch". "We worden aangevallen op ons minderheidsstandpunt", zegt Karskens donderdag in het NPO 1-programma Ongehoord Nieuws.
De omroepvoorzitter reageert op een eis van de NPO, namelijk dat Ongehoord Nederland iedere twee maanden aan de NPO moet rapporteren hoe de aanbevelingen van de NPO-Ombudsman door de omroep zijn uitgevoerd. In een rapport constateert de ombudsman dat ON! aantoonbaar onjuiste informatie zou verspreiden. De ombudsman kreeg ook opvallend veel klachten die stellen dat een item van ON! racistische en discriminerende inhoud bevatte.
Volgens Karskens is er te veel "linkse ideologie" op de Nederlandse televisie. "Wij proberen daar een klein contragewicht aan te geven door af en toe een andere mening te geven. Voor een gezonde democratie heb je Ongehoord Nederland nodig."
Onbegrip Karskens
Karskens zegt niet te begrijpen dat de ombudsman ON! "onzorgvuldige journalistiek" verwijt. "Ik ben veertig jaar oorlogsverslaggever geweest en heb zestien boeken geschreven, met name over journalistieke onderwerpen. Dat is meer dan het hele college en raad van bestuur van de NPO bij elkaar."
"Ze proberen ons van het scherm te krijgen", aldus de omroepvoorzitter, die zegt "miljoenen mensen" achter zich te hebben. "Maurice de Hond heeft gecheckt dat steeds meer mensen ons geluid willen horen. Waarom zou dat dan verboden moeten worden?"
Zeventig nieuwe afleveringen in 2023
"Wij zijn de herauten van het vrije woord, en we doen ons uiterste best om de mensen goed voor te lichten", vervolgt Karskens. "We zijn een jonge omroep, soms gaat er wat mis en dat mag ook. We geloven dat we met onze gasten de nieuwsbol op een gezonde manier kunnen etaleren aan de Nederlandse bevolking."
Voor 2023 gaat ON! zeventig nieuwe afleveringen maken van Ongehoord Nieuws. Karskens zegt dat de afleveringen beter worden dan dit jaar. "Alle kinderziektes zijn er dan uit."
Meer uit Binnenland
PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
7 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
16 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
20 uur geleden