Karsdorp met AS Roma in derby veel te sterk voor Lazio
ROME (ANP) - AS Roma heeft de Romeinse derby tegen Lazio op overtuigende wijze gewonnen. In het Stadio Olimpico, het stadion dat beide clubs uit de Italiaanse hoofdstad delen, zegevierde de ploeg van trainer José Mourinho met 3-0. Alle doelpunten vielen in de eerste helft.
Tammy Abraham opende al in de 1e minuut de score, nadat de bal uit een hoekschop van Lorenzo Pellegrini via de lat voor zijn voeten was beland. De Engelse spits tikte na 20 minuten op aangeven van Rick Karsdorp ook de 2-0 binnen. Abraham voerde zijn productie dit seizoen in de Serie A op naar vijftien doelpunten. Abraham scoorde donderdag ook al in de return tegen Vitesse in de achtste finales van de Conference League. De Engelsman trok de stand in de blessuretijd gelijk (1-1), waardoor AS Roma ontsnapte aan een verlenging.
De uitblinkende Pellegrini scoorde in de 40e minuut met een fraaie vrije trap in de kruising. AS Roma kwam na rust niet meer in de problemen. De ploeg van Mourinho klom over Lazio naar de vijfde plaats in de Serie A met 51 punten, 2 punten meer dan de stadgenoot die eerder dit seizoen de 'thuiswedstrijd' met 3-2 won.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
8 uur geleden