Karsdorp met AS Roma in derby veel te sterk voor Lazio
ROME (ANP) - AS Roma heeft de Romeinse derby tegen Lazio op overtuigende wijze gewonnen. In het Stadio Olimpico, het stadion dat beide clubs uit de Italiaanse hoofdstad delen, zegevierde de ploeg van trainer José Mourinho met 3-0. Alle doelpunten vielen in de eerste helft.
Tammy Abraham opende al in de 1e minuut de score, nadat de bal uit een hoekschop van Lorenzo Pellegrini via de lat voor zijn voeten was beland. De Engelse spits tikte na 20 minuten op aangeven van Rick Karsdorp ook de 2-0 binnen. Abraham voerde zijn productie dit seizoen in de Serie A op naar vijftien doelpunten. Abraham scoorde donderdag ook al in de return tegen Vitesse in de achtste finales van de Conference League. De Engelsman trok de stand in de blessuretijd gelijk (1-1), waardoor AS Roma ontsnapte aan een verlenging.
De uitblinkende Pellegrini scoorde in de 40e minuut met een fraaie vrije trap in de kruising. AS Roma kwam na rust niet meer in de problemen. De ploeg van Mourinho klom over Lazio naar de vijfde plaats in de Serie A met 51 punten, 2 punten meer dan de stadgenoot die eerder dit seizoen de 'thuiswedstrijd' met 3-2 won.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
20 minuten geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
31 minuten geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
4 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
16 uur geleden