Karsdorp met AS Roma in derby veel te sterk voor Lazio
ROME (ANP) - AS Roma heeft de Romeinse derby tegen Lazio op overtuigende wijze gewonnen. In het Stadio Olimpico, het stadion dat beide clubs uit de Italiaanse hoofdstad delen, zegevierde de ploeg van trainer José Mourinho met 3-0. Alle doelpunten vielen in de eerste helft.
Tammy Abraham opende al in de 1e minuut de score, nadat de bal uit een hoekschop van Lorenzo Pellegrini via de lat voor zijn voeten was beland. De Engelse spits tikte na 20 minuten op aangeven van Rick Karsdorp ook de 2-0 binnen. Abraham voerde zijn productie dit seizoen in de Serie A op naar vijftien doelpunten. Abraham scoorde donderdag ook al in de return tegen Vitesse in de achtste finales van de Conference League. De Engelsman trok de stand in de blessuretijd gelijk (1-1), waardoor AS Roma ontsnapte aan een verlenging.
De uitblinkende Pellegrini scoorde in de 40e minuut met een fraaie vrije trap in de kruising. AS Roma kwam na rust niet meer in de problemen. De ploeg van Mourinho klom over Lazio naar de vijfde plaats in de Serie A met 51 punten, 2 punten meer dan de stadgenoot die eerder dit seizoen de 'thuiswedstrijd' met 3-2 won.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
39 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
40 minuten geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
1 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.
2 uur geleden