Karremans wil 500 ondernemersregels minder voor zomer 2026
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) belooft om vijfhonderd regels voor ondernemers te schrappen. Daarmee wil de demissionaire bewindsman de kosten van regeldruk voor de zomer van 2026 met 20 procent verlagen. Hij wil bijvoorbeeld regels schrappen over de re-integratie van zieke werknemers en over het bijhouden van de CO2-uitstoot die is veroorzaakt door zakelijke reizen en woon-werkverkeer.
De aanpak om de regeldruk te verminderen was tot nu toe te vrijblijvend, vindt Karremans. Daardoor kwam het volgens de bewindsman te vaak voor dat ministeries zeiden dat hun regels wél belangrijk zijn en behouden moeten blijven. "Nu is er gewoon een heel duidelijk target voor elke minister en staatssecretaris", licht hij toe.
In de jaren 2018 tot en met 2023 zijn de kosten voor ondernemers om aan de regels te voldoen met 731 miljoen euro gestegen, schrijft de minister in een Kamerbrief. Hij maakt zich grote zorgen over de aantrekkelijkheid van Nederland voor bedrijven.
Coalitiebreuk
Premier Dick Schoof zei vorige week bij het debat over de recente coalitiebreuk dat het kabinet terughoudendheid past. Na het vertrek van NSC is namelijk steun van de oppositie nodig om meerderheden voor beleid te vormen. CDA-leider Henri Bontenbal toonde zich bereid om te helpen, maar vond dan wel dat bewindslieden hun positie niet moeten gebruiken om campagne te voeren. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie reageerde Schoof ontkennend op de vraag of dit plan - dat voor een deel bestaat uit regels die al geschrapt zouden worden - door Karremans wordt gebruikt om campagne te voeren voor zijn partij VVD.
"Dit is een plan waar al langer aan werd gewerkt, wat niet gekomen is nu in het kader van de verkiezingen, absoluut niet", aldus Schoof.
Op de vraag of zijn plannen passen bij de demissionaire status van het kabinet, antwoordde Karremans dat het voornemen om regeldruk te verminderen ook al in het regeerprogramma van het kabinet-Schoof stond. "Daar gaan we gewoon mee door." De wens om iets aan regeldruk te doen leeft volgens de minister "van links tot rechts".
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
16 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
17 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
18 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
19 uur geleden