Karremans (VVD) ziet ook steun voor kabinet met PVV
DEN HAAG (ANP) - Er is dan veel kritiek op de VVD die in een kabinet met de PVV stapt, volgens aanstaand staatssecretaris Vincent Karremans zijn er "tegelijkertijd heel veel mensen die daar achter staan en die het ook belangrijk vinden dat het land wordt bestuurd. Zo zit ik er ook in." De VVD-wethouder zelf verlaat het stadsbestuur in Rotterdam voor het staatssecretariaat.
Het is volgens Karremans vooral belangrijk om onderling goede afspraken te maken. Hij benadrukt dat hij als Rotterdamse wethouder gewend is om met veel verschillende partijen samen te werken.
Als staatssecretaris wordt hij verantwoordelijk voor jeugd, preventie en sport. Wat hij op dat gebied voor elkaar wil krijgen, wil Karremans nog niet kwijt. "Ik weet krap een week dat ik dit ga doen." Hij zal zich eerst moeten inwerken.
Op de vraag of hij zichzelf ziet als een VVD-belofte die mogelijk de liberalen kan leiden, antwoordt de beoogde bewindsman ontkennend. Media noemen soms zijn naam in dat verband. Een vergelijking met de afzwaaiende premier Mark Rutte, die ook als staatssecretaris zijn politieke carrière begon, gaat volgens Karremans mank. Dan "is het een beetje alsof je een hele matige voetballer met Johan Cruijff gaat vergelijken. Dat lijkt me geen goed idee."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het werk van Rob Jetten als formateur zit erop. De politiek leider van D66 heeft zaterdag zijn eindverslag overhandigd aan Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Maandag wordt hij beëdigd als minister-president.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen ligt "bovenop de stapel" als D66'er Eelco Eerenberg maandag begint als staatssecretaris van Financiën. De vervanger van Nathalie van Berkel - die zich deze week terugtrok na ophef over onjuistheden in haar cv - sprak dit vermoeden uit na zijn kennismaking met aanstaand premier Rob Jetten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) hoort graag "input" van partijen in de Tweede Kamer nu de planbureaus de kabinetsplannen hebben doorgerekend. "Dan kunnen we richting de zomer, als we de definitieve begroting van volgend jaar maken, daar goed naar kijken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA investeert onderaan de streep toch niet in ontwikkelingssamenwerking. Hoewel er jaarlijks 257 miljoen euro voor wordt uitgetrokken, gaat ongeveer hetzelfde bedrag de komende jaren vanuit dat potje naar asielopvang. Het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving noemen het een "ombuiging" in de doorrekening.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas stopt als partijleider en fractievoorzitter van de BBB. Dat meldt de partij. Tweede Kamerlid Henk Vermeer volgt haar op. Van der Plas blijft wel actief als Kamerlid.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens SP-leider Jimmy Dijk is "precies het tegenovergestelde nodig" van de plannen van de nieuwe coalitie. "Geen doorbraak, alleen afbraak. Het is de wereld op z'n kop", schrijft hij op X met twee tabellen uit de doorrekening van het coalitieakkoord door het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - David van Weel, de aanstaande minister van Justitie en Veiligheid, hoopt op "meer harmonie" in het nieuwe kabinet dan in de vorige coalitie, waarvoor hij ook minister was. Volgens de VVD'er zijn de inhoudelijke verschillen nu minder groot dan tussen zijn partij en de vroegere coalitiepartners PVV, NSC en BBB.
1 dag geleden