Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Karremans over rapport pleegmeisje Vlaardingen: 'tranen in ogen'

Karremans over rapport pleegmeisje Vlaardingen: 'tranen in ogen'

DEN HAAG (ANP) - "Als je het rapport leest, dan slaan de tranen je in de ogen", zegt staatssecretaris Vincent Karremans (Jeugd) na felle kritiek van inspecties op de hulpverlening aan het verwaarloosde en mishandelde pleegmeisje in Vlaardingen. "Op alle fronten is er gefaald door betrokken instanties."

De inspecties schreven dat het meisje door hulporganisaties aan haar lot is overgelaten en hebben twee van die organisaties onder 'intensief toezicht' geplaatst. Karremans belooft erop toe te zien dat alle adviezen "onverkort worden nageleefd". Aanbevelingen voor de landelijke overheid staan er niet tussen, zegt de staatssecretaris, maar toch wil hij kijken "wat wij verder kunnen doen om dit soort situaties te voorkomen. Want het is afschuwelijk dat dit in Nederland met dit meisje heeft kunnen gebeuren."

Onder meer de screening van ouders wordt onder de loep genomen. "Want ik denk dat heel Nederland zich afvraagt: hoe hebben deze mensen in godsnaam pleegouder kunnen worden."

Organisaties hebben zich niet aan hun eigen regels gehouden, concludeert staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming). Hij benadrukt dat het kabinet "op grote afstand" staat. "Dus onze taak is vooral om er bovenop te zitten en kritische vragen te stellen."

Meer uit Politiek

Top kabinet nog altijd in overleg over belastingplan en box 3

DEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet overlegt nog altijd over de situatie die is ontstaan rond het belastingplan voor volgend jaar en de plannen voor de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3) op de langere termijn. De spanning is verder opgelopen nu gesprekken met meerdere oppositiepartijen afgelopen weekeinde niet tot de gehoopte doorbraak hebben geleid.

2 uur geleden
Linkse oppositie roept kabinet op: stop met knutselen aan box 3

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen PRO en Volt roepen het kabinet op te stoppen met de voorgestelde aanpassingen aan de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Zij wijzen op het zeer kritische advies van de Raad van State, die de wijzigingen die het kabinet onder hoge tijdsdruk wil doorvoeren onverantwoord en onuitvoerbaar noemt.

4 uur geleden
PRO wil veiligheidseisen tegen verslavende sociale media in wet

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland komt met een voorstel om veiligheidseisen voor sociale media wettelijk vast te leggen. Daarmee moeten verslavende algoritmes verboden worden. PRO-Kamerlid Barbara Kathmann dient haar wetsvoorstel deze maandag in.

9 uur geleden
Klaver: kabinet beweegt van ons weg, discussie gaat naar Kamer

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zegt dat het kabinet van hem en Volt-leider Laurens Dassen afbeweegt. "De politieke wil om met ons samen te werken, is er niet", zei hij na een overleg op zaterdag in het Catshuis. Klaver vreest dat het belastingplan nu zonder meerderheid woensdag in de Tweede Kamer wordt behandeld.

2 dagen geleden
Rechtse partijen zien nog opening voor akkoord met kabinet

DEN HAAG (ANP) - JA21, BBB en de SGP zien nog mogelijkheden om met het kabinet tot een akkoord over het belastingplan te komen. Na een digitaal overleg zaterdag zeiden de drie partijen in een verklaring dat ze aanknopingspunten zien.

2 dagen geleden
Bikker en Struijs: kabinet heeft plannen nog niet klaar

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de plannen rond het belastingplan nog steeds niet klaar, zeiden Mirjam Bikker (ChristenUnie) en Jan Struijs (50PLUS) na afloop van hun gesprek met het kabinet. Bikker zei dat ze ziet dat het nog echt een strijd is binnen het kabinet.

2 dagen geleden
Tielen: lichtpuntjes aanpak seksueel grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen van Onderwijs en Emancipatie ziet een lichte verbetering in de mate waarin mensen seksueel grensoverschrijdend gedrag herkennen. Dat geldt ook voor het urgentiegevoel bij deze problematiek, de ervaring op het werk en hoe mensen handelen wanneer ze geconfronteerd worden met een situatie van seksueel grensoverschrijdend gedrag.

2 dagen geleden