Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Karremans: dood jongen door 'stikspel' afschuwelijk incident

Karremans: dood jongen door 'stikspel' afschuwelijk incident

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Vincent Karremans (Jeugd) vindt het overlijden van een jongen door een soort stikspel een "vreselijk tragisch en een afschuwelijk incident", zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. "Dit soort spelletjes, dat zijn geen spelletjes, dat is levensgevaarlijk". Karremans gaat nadenken over wat de overheid aan dit soort dingen kan doen, "maar het is een lastige vraag om te beantwoorden".

Het is volgens hem in ieder geval belangrijk dat je "als overheid en maatschappij een signaal geeft dat dit soort dingen absoluut niet kan. En dat het niet een onschuldig spelletje is".

Op sociale media gaan filmpjes rond van deze zogeheten choking challenge waarbij deelnemers zichzelf wurgen en weer loslaten vlak voordat ze buiten bewustzijn raken. De bedoeling ervan is om een euforische roes te krijgen. Het is erg riskant en het heeft bovendien schadelijke effecten voor de hersenen, omdat door het dichtdrukken van de halsslagader minder bloed naar de hersenen stroomt, die daardoor beschadigd kunnen raken.

Onderzoek

Hoewel Karremans nog niet weet of er een relatie is tussen dit specifieke incident en sociale media, geeft hij aan al bezig te zijn met een onderzoek naar sociale media vanuit zijn eigen beleidsterrein. De misinformatie die daar op te vinden is, brengt volgens hem soms "enorm veel ellende met zich mee. Dat staat heel scherp op onze radar". Maar het is moeilijk aan te pakken, zegt Karremans. "Dus ik wil niet zomaar verbieden. Maar dit is wel een dilemma waar we natuurlijk mee zitten".

Hij heeft daar ook contact over met collega's uit andere landen zoals Zweden. Daar hebben ze een minimumleeftijdsgrens, maar niet in de vorm van een verbod. "Je kan simpelweg niet controleren als kinderen van 9, 10 of 11 jaar wel of niet op sociale media zitten", zegt Karremans. Maar volgens hem kun je als overheid wel heel duidelijke richtlijnen opstellen, zoals andere landen ook doen. "Ouders weten dan waar ze aan toe zijn."

Meer uit Politiek

Yeşilgöz heeft het uitgepraat met scheldende oud-informateur

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz heeft woensdagochtend "een goed gesprek" gehad met Hans Wijers, die vorige week opstapte als informateur nadat bekend was geworden dat hij zich bij verschillende gelegenheden beledigend over haar had uitgelaten. Dat meldt Yeşilgöz in een bericht op X.

1 uur geleden
Landelijke 'bouwbaas' is geen goed idee, vinden deskundigen

DEN HAAG (ANP) - De nationale 'bouwbaas' die D66 wil introduceren, is volgens vier deskundigen geen goed idee. Zo'n nieuwe functie zou een "extra laag in het toch al topzware bureaucratische woonbeleid" betekenen, staat in een advies voor de formatiegesprekken tussen D66 en CDA. Peter Boelhouwer, hoogleraar Huisvestingssystemen aan de TU Delft, heeft het dinsdag overhandigd aan de leiders van de twee partijen en woensdag gedeeld met het ANP.

4 uur geleden
Jetten over stikstof: D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn als het om stikstof gaat, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij woensdag over dit onderwerp in gesprek ging als onderdeel van het formatieproces. CDA'er Bontenbal: "We gaan er gewoon zakelijk, inhoudelijk naar kijken vandaag."

5 uur geleden
Nieuwe Kamervoorzitter Van Campen: ongelooflijk mooie eer

Den Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.

19 uur geleden
Jetten wilde 'een van de twee Tommen' als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij dat VVD'er Thom van Campen de nieuwe Kamervoorzitter is. In een korte reactie zei de premierskandidaat dat zijn partij vooral hoopte dat "een van de twee Tommen zou winnen". Daarmee doelt hij op Van Campen en Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA).

19 uur geleden
Bosma teleurgesteld na nederlaag, maar blijft in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Vertrekkend voorzitter van de Tweede Kamer Martin Bosma noemt het een "enorme teleurstelling" dat hij de komende kabinetsperiode niet meer de Kamervoorzitter is. "Ik was graag doorgegaan", zei hij in een reactie tegen het ANP.

19 uur geleden
VVD'er Van Campen (35) verkozen tot nieuwe Tweede Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - VVD'er Thom van Campen (35) is dinsdag verkozen tot de nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij kreeg in de derde stemmingsronde 79 stemmen. Zijn concurrent en zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV, 61) bleef steken op 69.

20 uur geleden