Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Karremans beducht voor misleiding over 'natuurlijke' anticonceptie

Karremans beducht voor misleiding over 'natuurlijke' anticonceptie

DEN HAAG (ANP) - Er gaat veel desinformatie rond over 'natuurlijke' anticonceptiemethoden, waarschuwt staatssecretaris Vincent Karremans (Jeugd en Preventie) Hij gaat na of hij overheidsmaatregelen tegen desinformatie ook tegen dit misleidende materiaal kan inzetten.

De anticonceptiepil en het hormoonspiraaltje raken de laatste tijd wat uit de gratie. Met name jonge vrouwen gebruiken zulke middelen liever niet en proberen op andere manieren te voorkomen dat ze zwanger raken. Zo wordt op sociale media de "vruchtbaredagenmethode" aangeprezen. Daarbij gaan vrouwen na of ze vruchtbaar zijn door te meten of hun lichaamstemperatuur iets verhoogd is, zoals bij een eisprong gebeurt.

"Helaas wordt er - zeker online - veel mis- en desinformatie verspreid over vruchtbaarheid, anticonceptie en de vruchtbaredagenmethode", constateert Karremans. Hij wijst erop dat artsen die methode minder geschikt vinden, bijvoorbeeld omdat vrouwen lang niet allemaal een regelmatige cyclus hebben. Het valt bovendien niet mee om de methode nauwgezet uit te voeren, wat wel nodig is om die te laten werken.

Karremans gaat "verkennen hoe de Rijksbrede strategie desinformatie behulpzaam kan zijn", schrijft hij aan de Tweede Kamer. Die strategie bevat onder meer maatregelen om juiste informatie te bevorderen en om modereren op onlineplatformen te versterken.

Meer uit Gezond

WHO-directeur: werk nog niet klaar na evacuatie Hondius

GENÈVE (ANP/AFP) - De evacuatie van het cruiseschip Hondius na de dodelijke uitbraak van het hantavirus is afgerond, maar "ons werk is nog niet klaar", benadrukt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

8 uur geleden
Vereniging scheepsartsen: sneller mondkapjes op aan boord

DEN HAAG (ANP) - De uitbraak van het hantavirus op de Hondius is geen reden om het ziekteprotocol op schepen aan te scherpen, maar het zou wel goed zijn om aan boord sneller mondkapjes te gebruiken bij vermoedens van luchtweginfecties bij opvarenden. Dat zegt Arend Jansen, voorzitter van het Nederlands Medisch Nautisch Genootschap, de vereniging van haven- en scheepsartsen.

12 uur geleden
Akkoord over aanpak geneesmiddelentekort EU

BRUSSEL (ANP/DPA) - Het Europees Parlement en de lidstaten zijn tot een akkoord gekomen over de productie van essentiële geneesmiddelen. De nieuwe regels moeten het makkelijker maken om productie van medicijnen in Europa met overheidsgeld te ondersteunen.

22 uur geleden
Biotechbedrijf MimeCure haalt 3 miljoen euro op voor longmedicijn

EELDE (ANP) - Het Nederlandse biotechbedrijf MimeCure heeft een investering van 3 miljoen euro opgehaald. Met het geld wil het bedrijf de ontwikkeling van een nieuw geneesmiddel tegen chronische longziekten versnellen. De investeringsronde werd geleid door investeringsmaatschappij Addington Investment Group en ondersteund door mede-investeerder Apsara Investments.

1 dag geleden
Brussel herhaalt: 'laag' risico hantavirus voor Europese burgers

BRUSSEL (ANP) - Het risico voor de gezondheid van Europese burgers door het hantavirus is laag, herhaalt een woordvoerder van de Europese Commissie. Dat stelt de Commissie maandag na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.

1 dag geleden
GGD: controle thuisquarantaine passagiers is niet nodig

UTRECHT (ANP) - De GGD gaat ervan uit dat de Nederlandse opvarenden van de Hondius zich aan de thuisquarantaine houden. "De ervaring leert dat dit altijd gebeurt", zegt een woordvoerder van GGD GHOR daarover. De quarantaine van zes weken is voor alle passagiers verplicht, maar er is geen controle of mensen zich ook daadwerkelijk aan die maatregel houden.

1 dag geleden
RIVM: verplichte thuisquarantaine is beproefde methode

DEN HAAG (ANP) - De maatregelen om de Nederlandse opvarenden van de Hondius te monitoren en mogelijke verspreiding van het hantavirus te voorkomen, worden vaker gebruikt bij uitbraken en werken goed. Dat zegt een woordvoerder van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 dag geleden