Karlsson keert terug in basiselftal AZ, Odgaard ontbreekt
ALKMAAR (ANP) - Jesper Karlsson keert donderdag in de tweede halve finale van de Conference League tegen West Ham United terug in het basiselftal van AZ. De Zweedse linksbuiten maakte zondag in de ontmoeting met FC Emmen in de Eredivisie (5-1) na een maand afwezigheid met een bovenbeenblessure als invaller zijn rentree en is fit genoeg om nu te starten.
Myron van Brederode, die vorige week in de eerste ontmoeting in Londen nog linksbuiten stond, schuift door naar de rechterflank. Op die positie vervangt hij Jens Odgaard, die ontbreekt in de wedstrijdselectie. De 24-jarige Deen heeft te veel last van een blessure aan zijn voet. Odgaard speelde vorige week tijdens de eerste ontmoeting, die AZ met 2-1 verloor, nog mee met een aangepaste schoen.
Naast Karlsson maakt ook Dani de Wit weer deel uit van de selectie. De aanvallende middenvelder stond sinds eind januari aan de kant met een voetblessure. De Wit, die ook inviel tegen Emmen, begint tegen West Ham op de reservebank. Trainer Pascal Jansen houdt vast aan zijn succesvolle middenveld, dat bestaat uit Tijjani Reijnders, Sven Mijnans en Jordy Clasie.
Kerkez
Linksback Milos Kerkez keert terug van een schorsing. Dat betekent dat zijn vervanger Mees de Wit op de reservebank zit.
Michail Antonio start bij West Ham United in de spits. De Jamaicaan is op tijd hersteld van een kuitblessure. Antonio maakte vorige week het winnende doelpunt tegen AZ. In de competitiewedstrijd tegen Brentford bleef hij drie dagen later buiten de selectie wegens een kuitblessure. Trainer David Moyes gaf veel andere basisspelers, met het oog op de ontmoeting in Alkmaar, rust.
Ipswich Town
De winnaar van AZ tegen West Ham treft op 7 juni FC Basel of Fiorentina in de finale in Praag. AZ stond in 1981 voor het laatst in een Europese finale. De Noord-Hollanders verloren in de eindstrijd van de UEFA Cup van Ipswich Town.
Opstellingen: AZ: Ryan; Sugawara, Beukema, Hatzidiakos en Kerkez; Clasie, Mijnans en Reijnders; Van Brederode, Pavlidis en Karlsson.
West Ham United: Aréola; Kehrer, Zouma, Aguerd en Cresswell; Soucek, Rice en Paquetá; Bowen, Antonio en Benrahma.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ruud Nijstad (FC Twente), Lewis Schouten (AZ) en Sean Steur (Newcastle United) voor het eerst geselecteerd voor Jong Oranje. De beloftenploeg speelt in de komende periode EK-kwalificatiewedstrijden tegen de jeugdige voetballers van Noorwegen, Slovenië en Bosnië en Herzegovina.
37 minuten geledenMADRID (ANP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft Dean Huijsen weer opgenomen in de nationale selectie. De verdediger van Real Madrid, die in Amsterdam werd geboren maar opgroeide in Spanje, was er door een spierblessure niet bij op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Spanje werd daar wereldkampioen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bondscoach Mark van Bommel van België heeft AZ-doelman Jari De Busser in zijn eerste selectie opgenomen. Het is de eerste keer dat de 26-jarige keeper een uitnodiging heeft gekregen voor de nationale ploeg.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De nieuwe bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal heeft Joey Veerman teruggehaald bij Oranje. De oud-speler van PSV, nu in dienst van Borussia Dortmund, kreeg van de vorige bondscoach Ronald Koeman geen oproep voor het WK. Spits Wout Weghorst, die er op het WK wel bij was, kreeg geen oproep.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De nieuwe bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal heeft aanvoerder Virgil van Dijk opgenomen in zijn eerste selectie. Topscorer aller tijden Memphis Depay is niet opgeroepen. De Spanjaard laat Ruben van Bommel en Gjivai Zechiël debuteren in de selectie.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Vicevoorzitter Hans-Joachim Watzke van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft benadrukt dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino moet vertrekken. "Hij moet weg, zonder twijfel", zei de Duitse bestuurder.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Jhon van Beukering heeft van de KNVB een voorlopige schorsing van zestig dagen gekregen vanwege mogelijk wangedrag tijdens de wedstrijd tussen GVVV en IJsselmeervogels (tweede divisie) van zaterdag. Dat bevestigde de KNVB na eerdere berichtgeving door het AD.
4 uur geleden