Karlsson keert terug in basiselftal AZ, Odgaard ontbreekt
ALKMAAR (ANP) - Jesper Karlsson keert donderdag in de tweede halve finale van de Conference League tegen West Ham United terug in het basiselftal van AZ. De Zweedse linksbuiten maakte zondag in de ontmoeting met FC Emmen in de Eredivisie (5-1) na een maand afwezigheid met een bovenbeenblessure als invaller zijn rentree en is fit genoeg om nu te starten.
Myron van Brederode, die vorige week in de eerste ontmoeting in Londen nog linksbuiten stond, schuift door naar de rechterflank. Op die positie vervangt hij Jens Odgaard, die ontbreekt in de wedstrijdselectie. De 24-jarige Deen heeft te veel last van een blessure aan zijn voet. Odgaard speelde vorige week tijdens de eerste ontmoeting, die AZ met 2-1 verloor, nog mee met een aangepaste schoen.
Naast Karlsson maakt ook Dani de Wit weer deel uit van de selectie. De aanvallende middenvelder stond sinds eind januari aan de kant met een voetblessure. De Wit, die ook inviel tegen Emmen, begint tegen West Ham op de reservebank. Trainer Pascal Jansen houdt vast aan zijn succesvolle middenveld, dat bestaat uit Tijjani Reijnders, Sven Mijnans en Jordy Clasie.
Kerkez
Linksback Milos Kerkez keert terug van een schorsing. Dat betekent dat zijn vervanger Mees de Wit op de reservebank zit.
Michail Antonio start bij West Ham United in de spits. De Jamaicaan is op tijd hersteld van een kuitblessure. Antonio maakte vorige week het winnende doelpunt tegen AZ. In de competitiewedstrijd tegen Brentford bleef hij drie dagen later buiten de selectie wegens een kuitblessure. Trainer David Moyes gaf veel andere basisspelers, met het oog op de ontmoeting in Alkmaar, rust.
Ipswich Town
De winnaar van AZ tegen West Ham treft op 7 juni FC Basel of Fiorentina in de finale in Praag. AZ stond in 1981 voor het laatst in een Europese finale. De Noord-Hollanders verloren in de eindstrijd van de UEFA Cup van Ipswich Town.
Opstellingen: AZ: Ryan; Sugawara, Beukema, Hatzidiakos en Kerkez; Clasie, Mijnans en Reijnders; Van Brederode, Pavlidis en Karlsson.
West Ham United: Aréola; Kehrer, Zouma, Aguerd en Cresswell; Soucek, Rice en Paquetá; Bowen, Antonio en Benrahma.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar betreurt het dat supporters van hun club zaterdag met "een vervelende situatie" zijn geconfronteerd. Dat stelt de Eredivisieclub in een reactie op de eigen website nadat er aan het einde van het thuisduel met Feyenoord op de Noordtribune rookpotten door uitfans werden geactiveerd.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het afgelopen seizoen minder stadionverboden opgelegd dan in het seizoen 2024/2025. Het aantal landelijke stadionverboden daalde van 887 naar 704 in het seizoen 2025/2026. Dat blijkt uit de dinsdag gepubliceerde Veiligheidsmonitor van de voetbalbond.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal is op de wereldranglijst uit de top tien gevallen. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink zakte van de tiende naar de elfde plaats op de dinsdag door de FIFA gepubliceerde ranking. Oranje daalde een plekje ondanks de recente riante overwinningen op Hongarije in de play-offs voor WK-kwalificatie (0-8 en 3-0).
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft trainer John Stegeman ontslagen om de slechte resultaten in de Eredivisie. Dat meldt de club uit Tilburg in een bericht op de website. Willem II staat na negen speelronden op de laatste plaats met slechts 2 punten.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de zevende speelronde van de Premier League eindelijk zijn eerste overwinning geboekt. De ploeg van de internationals Micky van de Ven en Jan Paul van Hecke won in het eigen stadion met 3-1 van Coventry City. De Spurs verlieten dankzij de verdiende 3 punten de laatste plaats en staan nu zelfs boven Coventry op de zestiende plaats.
15 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona ziet de herstelde middenvelder Frenkie de Jong als een van de opties achterin tijdens de uitwedstrijd in de Champions League tegen Paris Saint-Germain van dinsdag. De Catalaanse ploeg mist verdedigers Eric García, Jules Koundé en Andreas Christensen in Parijs.
18 uur geledenZAGREB (ANP/AFP) - De politie in Kroatië heeft 23 supporters van Hajduk Split aangeklaagd, omdat zij voorafgaand aan de wedstrijd vorige week donderdag tegen Ajax nazistische en antisemitische leuzen scandeerden. Leden van de harde kern riepen tijdens een mars op weg naar het stadion leuzen als 'verpletter de Joden' en 'sta op Adolf Hitler'.
20 uur geleden