Karlsson keert terug in basiselftal AZ, Odgaard ontbreekt
ALKMAAR (ANP) - Jesper Karlsson keert donderdag in de tweede halve finale van de Conference League tegen West Ham United terug in het basiselftal van AZ. De Zweedse linksbuiten maakte zondag in de ontmoeting met FC Emmen in de Eredivisie (5-1) na een maand afwezigheid met een bovenbeenblessure als invaller zijn rentree en is fit genoeg om nu te starten.
Myron van Brederode, die vorige week in de eerste ontmoeting in Londen nog linksbuiten stond, schuift door naar de rechterflank. Op die positie vervangt hij Jens Odgaard, die ontbreekt in de wedstrijdselectie. De 24-jarige Deen heeft te veel last van een blessure aan zijn voet. Odgaard speelde vorige week tijdens de eerste ontmoeting, die AZ met 2-1 verloor, nog mee met een aangepaste schoen.
Naast Karlsson maakt ook Dani de Wit weer deel uit van de selectie. De aanvallende middenvelder stond sinds eind januari aan de kant met een voetblessure. De Wit, die ook inviel tegen Emmen, begint tegen West Ham op de reservebank. Trainer Pascal Jansen houdt vast aan zijn succesvolle middenveld, dat bestaat uit Tijjani Reijnders, Sven Mijnans en Jordy Clasie.
Kerkez
Linksback Milos Kerkez keert terug van een schorsing. Dat betekent dat zijn vervanger Mees de Wit op de reservebank zit.
Michail Antonio start bij West Ham United in de spits. De Jamaicaan is op tijd hersteld van een kuitblessure. Antonio maakte vorige week het winnende doelpunt tegen AZ. In de competitiewedstrijd tegen Brentford bleef hij drie dagen later buiten de selectie wegens een kuitblessure. Trainer David Moyes gaf veel andere basisspelers, met het oog op de ontmoeting in Alkmaar, rust.
Ipswich Town
De winnaar van AZ tegen West Ham treft op 7 juni FC Basel of Fiorentina in de finale in Praag. AZ stond in 1981 voor het laatst in een Europese finale. De Noord-Hollanders verloren in de eindstrijd van de UEFA Cup van Ipswich Town.
Opstellingen: AZ: Ryan; Sugawara, Beukema, Hatzidiakos en Kerkez; Clasie, Mijnans en Reijnders; Van Brederode, Pavlidis en Karlsson.
West Ham United: Aréola; Kehrer, Zouma, Aguerd en Cresswell; Soucek, Rice en Paquetá; Bowen, Antonio en Benrahma.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
15 minuten geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
1 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
4 uur geleden