Karlsson keert terug in basiselftal AZ, Odgaard ontbreekt
ALKMAAR (ANP) - Jesper Karlsson keert donderdag in de tweede halve finale van de Conference League tegen West Ham United terug in het basiselftal van AZ. De Zweedse linksbuiten maakte zondag in de ontmoeting met FC Emmen in de Eredivisie (5-1) na een maand afwezigheid met een bovenbeenblessure als invaller zijn rentree en is fit genoeg om nu te starten.
Myron van Brederode, die vorige week in de eerste ontmoeting in Londen nog linksbuiten stond, schuift door naar de rechterflank. Op die positie vervangt hij Jens Odgaard, die ontbreekt in de wedstrijdselectie. De 24-jarige Deen heeft te veel last van een blessure aan zijn voet. Odgaard speelde vorige week tijdens de eerste ontmoeting, die AZ met 2-1 verloor, nog mee met een aangepaste schoen.
Naast Karlsson maakt ook Dani de Wit weer deel uit van de selectie. De aanvallende middenvelder stond sinds eind januari aan de kant met een voetblessure. De Wit, die ook inviel tegen Emmen, begint tegen West Ham op de reservebank. Trainer Pascal Jansen houdt vast aan zijn succesvolle middenveld, dat bestaat uit Tijjani Reijnders, Sven Mijnans en Jordy Clasie.
Kerkez
Linksback Milos Kerkez keert terug van een schorsing. Dat betekent dat zijn vervanger Mees de Wit op de reservebank zit.
Michail Antonio start bij West Ham United in de spits. De Jamaicaan is op tijd hersteld van een kuitblessure. Antonio maakte vorige week het winnende doelpunt tegen AZ. In de competitiewedstrijd tegen Brentford bleef hij drie dagen later buiten de selectie wegens een kuitblessure. Trainer David Moyes gaf veel andere basisspelers, met het oog op de ontmoeting in Alkmaar, rust.
Ipswich Town
De winnaar van AZ tegen West Ham treft op 7 juni FC Basel of Fiorentina in de finale in Praag. AZ stond in 1981 voor het laatst in een Europese finale. De Noord-Hollanders verloren in de eindstrijd van de UEFA Cup van Ipswich Town.
Opstellingen: AZ: Ryan; Sugawara, Beukema, Hatzidiakos en Kerkez; Clasie, Mijnans en Reijnders; Van Brederode, Pavlidis en Karlsson.
West Ham United: Aréola; Kehrer, Zouma, Aguerd en Cresswell; Soucek, Rice en Paquetá; Bowen, Antonio en Benrahma.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
8 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
12 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden