Karlsson keert terug in basiselftal AZ, Odgaard ontbreekt
ALKMAAR (ANP) - Jesper Karlsson keert donderdag in de tweede halve finale van de Conference League tegen West Ham United terug in het basiselftal van AZ. De Zweedse linksbuiten maakte zondag in de ontmoeting met FC Emmen in de Eredivisie (5-1) na een maand afwezigheid met een bovenbeenblessure als invaller zijn rentree en is fit genoeg om nu te starten.
Myron van Brederode, die vorige week in de eerste ontmoeting in Londen nog linksbuiten stond, schuift door naar de rechterflank. Op die positie vervangt hij Jens Odgaard, die ontbreekt in de wedstrijdselectie. De 24-jarige Deen heeft te veel last van een blessure aan zijn voet. Odgaard speelde vorige week tijdens de eerste ontmoeting, die AZ met 2-1 verloor, nog mee met een aangepaste schoen.
Naast Karlsson maakt ook Dani de Wit weer deel uit van de selectie. De aanvallende middenvelder stond sinds eind januari aan de kant met een voetblessure. De Wit, die ook inviel tegen Emmen, begint tegen West Ham op de reservebank. Trainer Pascal Jansen houdt vast aan zijn succesvolle middenveld, dat bestaat uit Tijjani Reijnders, Sven Mijnans en Jordy Clasie.
Kerkez
Linksback Milos Kerkez keert terug van een schorsing. Dat betekent dat zijn vervanger Mees de Wit op de reservebank zit.
Michail Antonio start bij West Ham United in de spits. De Jamaicaan is op tijd hersteld van een kuitblessure. Antonio maakte vorige week het winnende doelpunt tegen AZ. In de competitiewedstrijd tegen Brentford bleef hij drie dagen later buiten de selectie wegens een kuitblessure. Trainer David Moyes gaf veel andere basisspelers, met het oog op de ontmoeting in Alkmaar, rust.
Ipswich Town
De winnaar van AZ tegen West Ham treft op 7 juni FC Basel of Fiorentina in de finale in Praag. AZ stond in 1981 voor het laatst in een Europese finale. De Noord-Hollanders verloren in de eindstrijd van de UEFA Cup van Ipswich Town.
Opstellingen: AZ: Ryan; Sugawara, Beukema, Hatzidiakos en Kerkez; Clasie, Mijnans en Reijnders; Van Brederode, Pavlidis en Karlsson.
West Ham United: Aréola; Kehrer, Zouma, Aguerd en Cresswell; Soucek, Rice en Paquetá; Bowen, Antonio en Benrahma.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
45 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
1 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
1 uur geleden