Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Karlsson helpt AZ vanaf strafschopstip aan zege op Feyenoord

Karlsson helpt AZ vanaf strafschopstip aan zege op Feyenoord

ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot heeft geen goed gevoel overgehouden aan een weerzien met het stadion van AZ, de club die hem begin december 2020 ontsloeg. Hij ging met zijn huidige club Feyenoord onderuit in Alkmaar (2-1). Een waardeloze eerste helft en twee benutte strafschoppen werden zijn ploeg noodlottig.

AZ bleef voor de achttiende keer op rij ongeslagen in verschillende competities en blijft de nummer 4 van de Eredivisie. De achterstand op het als derde geklasseerde Feyenoord is teruggebracht tot drie punten. Feyenoord dreigt verder achterop te raken op koploper Ajax en PSV.

AZ was voor rust veel te sterk voor Feyenoord, dat niet mocht mopperen dat het in de eerste helft slechts twee treffers moest incasseren. De thuisclub had na 45 minuten met een beetje geluk al met 4-0 voorgestaan. Maar de videoscheidsrechter zag dat Dani de Wit net buitenspel stond toen hij voor 3-0 leek te zorgen. Justin Bijlow, de doelman van Feyenoord, voorkwam even voor rust met een geweldige reflex dat Karlsson zijn derde doelpunt maakte.

Twee penalty's

AZ, donderdag de tegenstander van Ajax in de halve finale van de KNVB-beker, was Feyenoord in de eerste helft op alle fronten de baas. Het elftal van trainer Pascal Jansen voetbalde niet alleen veel beter. De Rotterdammers werden ook afgetroefd op strijdlust. Feyenoord had geen antwoord op de sterke linkerflank van AZ, met de uitblinkende Karlsson en Owen Wijndal.

Jorrit Hendrix, in de winterstop overgekomen van Spartak Moskou, had voor het eerst een basisplaats bij Feyenoord. De vervanger van de geschorste Fredrik Aursnes veroorzaakte in de 18e minuut een strafschop toen hij De Wit naar de grond trok. Karlsson benutte de penalty koelbloedig. De Zweed mocht in de 30e minuut opnieuw een strafschop nemen, na een overtreding van Tyrell Malacia op Yukinari Sugawara. Karlsson koos dit keer een andere hoek maar scoorde opnieuw.

Slippertje

Trainer Slot was de laatste duels niet tevreden over het spel van Alireza Jahanbakhsh. De aanvaller uit Iran moest plaatsmaken voor Jens Toornstra. Feyenoord bleef in de eerste helft ongevaarlijk maar vond in de 52e minuut wel de aansluitingstreffer. Lutsharel Geertruida profiteerde van en slippertje van Peter Vindahl Jensen, de doelman van AZ die even later wel goed oplette toen Gernot Trauner voor hem opdook.

Niet AZ maar Feyenoord domineerde de tweede helft. De bezoekers bleken plotseling wel in staat duels te winnen en gaven ook nauwelijks meer kansen weg. Het overwicht leidde niet meer tot een begeerde gelijkmaker.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

8 uur geleden
Ajacied Mokio verkiest nationale elftal DR Congo boven België

AMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."

8 uur geleden
Weghorst en Wijndal beschikbaar voor Ajax tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.

11 uur geleden
Real bestraft spelers Valverde en Tchouaméni met hoge boete

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.

12 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie verbaasd over nieuws rond Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.

13 uur geleden
Bayern München moet verdediger Davies voorlopig missen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.

14 uur geleden
PSV zonder Saibari en Mauro Júnior tegen Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).

15 uur geleden