Karlsson helpt AZ vanaf strafschopstip aan zege op Feyenoord
ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot heeft geen goed gevoel overgehouden aan een weerzien met het stadion van AZ, de club die hem begin december 2020 ontsloeg. Hij ging met zijn huidige club Feyenoord onderuit in Alkmaar (2-1). Een waardeloze eerste helft en twee benutte strafschoppen werden zijn ploeg noodlottig.
AZ bleef voor de achttiende keer op rij ongeslagen in verschillende competities en blijft de nummer 4 van de Eredivisie. De achterstand op het als derde geklasseerde Feyenoord is teruggebracht tot drie punten. Feyenoord dreigt verder achterop te raken op koploper Ajax en PSV.
AZ was voor rust veel te sterk voor Feyenoord, dat niet mocht mopperen dat het in de eerste helft slechts twee treffers moest incasseren. De thuisclub had na 45 minuten met een beetje geluk al met 4-0 voorgestaan. Maar de videoscheidsrechter zag dat Dani de Wit net buitenspel stond toen hij voor 3-0 leek te zorgen. Justin Bijlow, de doelman van Feyenoord, voorkwam even voor rust met een geweldige reflex dat Karlsson zijn derde doelpunt maakte.
Twee penalty's
AZ, donderdag de tegenstander van Ajax in de halve finale van de KNVB-beker, was Feyenoord in de eerste helft op alle fronten de baas. Het elftal van trainer Pascal Jansen voetbalde niet alleen veel beter. De Rotterdammers werden ook afgetroefd op strijdlust. Feyenoord had geen antwoord op de sterke linkerflank van AZ, met de uitblinkende Karlsson en Owen Wijndal.
Jorrit Hendrix, in de winterstop overgekomen van Spartak Moskou, had voor het eerst een basisplaats bij Feyenoord. De vervanger van de geschorste Fredrik Aursnes veroorzaakte in de 18e minuut een strafschop toen hij De Wit naar de grond trok. Karlsson benutte de penalty koelbloedig. De Zweed mocht in de 30e minuut opnieuw een strafschop nemen, na een overtreding van Tyrell Malacia op Yukinari Sugawara. Karlsson koos dit keer een andere hoek maar scoorde opnieuw.
Slippertje
Trainer Slot was de laatste duels niet tevreden over het spel van Alireza Jahanbakhsh. De aanvaller uit Iran moest plaatsmaken voor Jens Toornstra. Feyenoord bleef in de eerste helft ongevaarlijk maar vond in de 52e minuut wel de aansluitingstreffer. Lutsharel Geertruida profiteerde van en slippertje van Peter Vindahl Jensen, de doelman van AZ die even later wel goed oplette toen Gernot Trauner voor hem opdook.
Niet AZ maar Feyenoord domineerde de tweede helft. De bezoekers bleken plotseling wel in staat duels te winnen en gaven ook nauwelijks meer kansen weg. Het overwicht leidde niet meer tot een begeerde gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
2 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
6 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
10 uur geleden