Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Karlsson helpt AZ vanaf strafschopstip aan zege op Feyenoord

Karlsson helpt AZ vanaf strafschopstip aan zege op Feyenoord

ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot heeft geen goed gevoel overgehouden aan een weerzien met het stadion van AZ, de club die hem begin december 2020 ontsloeg. Hij ging met zijn huidige club Feyenoord onderuit in Alkmaar (2-1). Een waardeloze eerste helft en twee benutte strafschoppen werden zijn ploeg noodlottig.

AZ bleef voor de achttiende keer op rij ongeslagen in verschillende competities en blijft de nummer 4 van de Eredivisie. De achterstand op het als derde geklasseerde Feyenoord is teruggebracht tot drie punten. Feyenoord dreigt verder achterop te raken op koploper Ajax en PSV.

AZ was voor rust veel te sterk voor Feyenoord, dat niet mocht mopperen dat het in de eerste helft slechts twee treffers moest incasseren. De thuisclub had na 45 minuten met een beetje geluk al met 4-0 voorgestaan. Maar de videoscheidsrechter zag dat Dani de Wit net buitenspel stond toen hij voor 3-0 leek te zorgen. Justin Bijlow, de doelman van Feyenoord, voorkwam even voor rust met een geweldige reflex dat Karlsson zijn derde doelpunt maakte.

Twee penalty's

AZ, donderdag de tegenstander van Ajax in de halve finale van de KNVB-beker, was Feyenoord in de eerste helft op alle fronten de baas. Het elftal van trainer Pascal Jansen voetbalde niet alleen veel beter. De Rotterdammers werden ook afgetroefd op strijdlust. Feyenoord had geen antwoord op de sterke linkerflank van AZ, met de uitblinkende Karlsson en Owen Wijndal.

Jorrit Hendrix, in de winterstop overgekomen van Spartak Moskou, had voor het eerst een basisplaats bij Feyenoord. De vervanger van de geschorste Fredrik Aursnes veroorzaakte in de 18e minuut een strafschop toen hij De Wit naar de grond trok. Karlsson benutte de penalty koelbloedig. De Zweed mocht in de 30e minuut opnieuw een strafschop nemen, na een overtreding van Tyrell Malacia op Yukinari Sugawara. Karlsson koos dit keer een andere hoek maar scoorde opnieuw.

Slippertje

Trainer Slot was de laatste duels niet tevreden over het spel van Alireza Jahanbakhsh. De aanvaller uit Iran moest plaatsmaken voor Jens Toornstra. Feyenoord bleef in de eerste helft ongevaarlijk maar vond in de 52e minuut wel de aansluitingstreffer. Lutsharel Geertruida profiteerde van en slippertje van Peter Vindahl Jensen, de doelman van AZ die even later wel goed oplette toen Gernot Trauner voor hem opdook.

Niet AZ maar Feyenoord domineerde de tweede helft. De bezoekers bleken plotseling wel in staat duels te winnen en gaven ook nauwelijks meer kansen weg. Het overwicht leidde niet meer tot een begeerde gelijkmaker.

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Grim: zelf winnen en daarna zien we het wel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."

4 uur geleden
Bosz verwacht niet dat PSV resultaat cadeau krijgt van Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."

5 uur geleden
PSV'er Wanner heeft nog geen keuze gemaakt over interlandloopbaan

EINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."

7 uur geleden
Berghuis traint weer mee met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.

7 uur geleden
PSV hoopt op Til en Salah-Eddine voor cruciaal duel met Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."

7 uur geleden
Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

1 dag geleden
AS Roma speelt met Malen gelijk in topper tegen AC Milan

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.

1 dag geleden