Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Karlsson helpt AZ vanaf strafschopstip aan zege op Feyenoord

Karlsson helpt AZ vanaf strafschopstip aan zege op Feyenoord

ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot heeft geen goed gevoel overgehouden aan een weerzien met het stadion van AZ, de club die hem begin december 2020 ontsloeg. Hij ging met zijn huidige club Feyenoord onderuit in Alkmaar (2-1). Een waardeloze eerste helft en twee benutte strafschoppen werden zijn ploeg noodlottig.

AZ bleef voor de achttiende keer op rij ongeslagen in verschillende competities en blijft de nummer 4 van de Eredivisie. De achterstand op het als derde geklasseerde Feyenoord is teruggebracht tot drie punten. Feyenoord dreigt verder achterop te raken op koploper Ajax en PSV.

AZ was voor rust veel te sterk voor Feyenoord, dat niet mocht mopperen dat het in de eerste helft slechts twee treffers moest incasseren. De thuisclub had na 45 minuten met een beetje geluk al met 4-0 voorgestaan. Maar de videoscheidsrechter zag dat Dani de Wit net buitenspel stond toen hij voor 3-0 leek te zorgen. Justin Bijlow, de doelman van Feyenoord, voorkwam even voor rust met een geweldige reflex dat Karlsson zijn derde doelpunt maakte.

Twee penalty's

AZ, donderdag de tegenstander van Ajax in de halve finale van de KNVB-beker, was Feyenoord in de eerste helft op alle fronten de baas. Het elftal van trainer Pascal Jansen voetbalde niet alleen veel beter. De Rotterdammers werden ook afgetroefd op strijdlust. Feyenoord had geen antwoord op de sterke linkerflank van AZ, met de uitblinkende Karlsson en Owen Wijndal.

Jorrit Hendrix, in de winterstop overgekomen van Spartak Moskou, had voor het eerst een basisplaats bij Feyenoord. De vervanger van de geschorste Fredrik Aursnes veroorzaakte in de 18e minuut een strafschop toen hij De Wit naar de grond trok. Karlsson benutte de penalty koelbloedig. De Zweed mocht in de 30e minuut opnieuw een strafschop nemen, na een overtreding van Tyrell Malacia op Yukinari Sugawara. Karlsson koos dit keer een andere hoek maar scoorde opnieuw.

Slippertje

Trainer Slot was de laatste duels niet tevreden over het spel van Alireza Jahanbakhsh. De aanvaller uit Iran moest plaatsmaken voor Jens Toornstra. Feyenoord bleef in de eerste helft ongevaarlijk maar vond in de 52e minuut wel de aansluitingstreffer. Lutsharel Geertruida profiteerde van en slippertje van Peter Vindahl Jensen, de doelman van AZ die even later wel goed oplette toen Gernot Trauner voor hem opdook.

Niet AZ maar Feyenoord domineerde de tweede helft. De bezoekers bleken plotseling wel in staat duels te winnen en gaven ook nauwelijks meer kansen weg. Het overwicht leidde niet meer tot een begeerde gelijkmaker.

Meer uit Voetbal

Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

1 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

1 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

2 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

2 uur geleden
Advocaat: genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.

3 uur geleden
Congo zonder Ajax-middenvelder Mokio naar WK

KINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.

3 uur geleden
Advocaat houdt vast aan vertrouwde namen in WK-selectie Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.

4 uur geleden