Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Karlsson helpt AZ vanaf strafschopstip aan zege op Feyenoord

Karlsson helpt AZ vanaf strafschopstip aan zege op Feyenoord

ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot heeft geen goed gevoel overgehouden aan een weerzien met het stadion van AZ, de club die hem begin december 2020 ontsloeg. Hij ging met zijn huidige club Feyenoord onderuit in Alkmaar (2-1). Een waardeloze eerste helft en twee benutte strafschoppen werden zijn ploeg noodlottig.

AZ bleef voor de achttiende keer op rij ongeslagen in verschillende competities en blijft de nummer 4 van de Eredivisie. De achterstand op het als derde geklasseerde Feyenoord is teruggebracht tot drie punten. Feyenoord dreigt verder achterop te raken op koploper Ajax en PSV.

AZ was voor rust veel te sterk voor Feyenoord, dat niet mocht mopperen dat het in de eerste helft slechts twee treffers moest incasseren. De thuisclub had na 45 minuten met een beetje geluk al met 4-0 voorgestaan. Maar de videoscheidsrechter zag dat Dani de Wit net buitenspel stond toen hij voor 3-0 leek te zorgen. Justin Bijlow, de doelman van Feyenoord, voorkwam even voor rust met een geweldige reflex dat Karlsson zijn derde doelpunt maakte.

Twee penalty's

AZ, donderdag de tegenstander van Ajax in de halve finale van de KNVB-beker, was Feyenoord in de eerste helft op alle fronten de baas. Het elftal van trainer Pascal Jansen voetbalde niet alleen veel beter. De Rotterdammers werden ook afgetroefd op strijdlust. Feyenoord had geen antwoord op de sterke linkerflank van AZ, met de uitblinkende Karlsson en Owen Wijndal.

Jorrit Hendrix, in de winterstop overgekomen van Spartak Moskou, had voor het eerst een basisplaats bij Feyenoord. De vervanger van de geschorste Fredrik Aursnes veroorzaakte in de 18e minuut een strafschop toen hij De Wit naar de grond trok. Karlsson benutte de penalty koelbloedig. De Zweed mocht in de 30e minuut opnieuw een strafschop nemen, na een overtreding van Tyrell Malacia op Yukinari Sugawara. Karlsson koos dit keer een andere hoek maar scoorde opnieuw.

Slippertje

Trainer Slot was de laatste duels niet tevreden over het spel van Alireza Jahanbakhsh. De aanvaller uit Iran moest plaatsmaken voor Jens Toornstra. Feyenoord bleef in de eerste helft ongevaarlijk maar vond in de 52e minuut wel de aansluitingstreffer. Lutsharel Geertruida profiteerde van en slippertje van Peter Vindahl Jensen, de doelman van AZ die even later wel goed oplette toen Gernot Trauner voor hem opdook.

Niet AZ maar Feyenoord domineerde de tweede helft. De bezoekers bleken plotseling wel in staat duels te winnen en gaven ook nauwelijks meer kansen weg. Het overwicht leidde niet meer tot een begeerde gelijkmaker.

Meer uit Voetbal

Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

48 minuten geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

1 uur geleden
Coach Parker vertrekt bij gedegradeerd Burnley

BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.

3 uur geleden
Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

5 uur geleden
Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

6 uur geleden
Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

16 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

19 uur geleden