Kaptein vervangt Miedema in cruciaal duel Oranjevrouwen
HEERENVEEN (ANP) - Wieke Kaptein is de nieuwe naam op het middenveld van de Oranjevrouwen in de strijd om een olympisch ticket tegen Duitsland. De 18-jarige speelster van FC Twente komt in de ploeg voor Vivianne Miedema, die niet fit genoeg bleek voor deze troostfinale van de Nations League en de selectie heeft verlaten. Kerstin Casparij neemt de plek van rechtervleugelverdedigster van Victoria Pelova weer in. Zij is er door een blessure ook niet bij in Heerenveen.
Daarmee is Kaptein de enige nieuwe naam in de basisopstelling vergeleken met de verloren halve finale van vrijdag in Spanje (3-0). Dat betekent dat de dinsdag nog zieke Daniëlle van de Donk fit genoeg is om te spelen.
Zesvoudig international Kaptein had nog niet eerder een basisplaats in Oranje. Ze is al langere tijd een vaste waarde bij Eredivisie-koploper FC Twente en tekende afgelopen zomer een contract bij Chelsea. De Engelse topclub laat haar dit seizoen nog voor de club uit Enschede uitkomen.
Opstelling
Bondscoach Andries Jonker wist, mede door het ontbreken van middenveldster Van de Donk op de training een dag voor de wedstrijd, nog niet precies wie hij kon opstellen tegen Duitsland. Ook aanvalster Lineth Beerensteyn trainde dinsdag nog apart, maar net als vrijdag in Sevilla valt het aantal afwezigen uiteindelijk mee. Jill Roord ontbreekt door een langdurige knieblessure.
Oranje en Duitsland strijden woensdagavond vanaf 20.45 uur voor hun laatste kans op een ticket voor de Olympische Spelen van Parijs.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
30 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
16 uur geleden