Kaptein vervangt Miedema in cruciaal duel Oranjevrouwen
HEERENVEEN (ANP) - Wieke Kaptein is de nieuwe naam op het middenveld van de Oranjevrouwen in de strijd om een olympisch ticket tegen Duitsland. De 18-jarige speelster van FC Twente komt in de ploeg voor Vivianne Miedema, die niet fit genoeg bleek voor deze troostfinale van de Nations League en de selectie heeft verlaten. Kerstin Casparij neemt de plek van rechtervleugelverdedigster van Victoria Pelova weer in. Zij is er door een blessure ook niet bij in Heerenveen.
Daarmee is Kaptein de enige nieuwe naam in de basisopstelling vergeleken met de verloren halve finale van vrijdag in Spanje (3-0). Dat betekent dat de dinsdag nog zieke Daniëlle van de Donk fit genoeg is om te spelen.
Zesvoudig international Kaptein had nog niet eerder een basisplaats in Oranje. Ze is al langere tijd een vaste waarde bij Eredivisie-koploper FC Twente en tekende afgelopen zomer een contract bij Chelsea. De Engelse topclub laat haar dit seizoen nog voor de club uit Enschede uitkomen.
Opstelling
Bondscoach Andries Jonker wist, mede door het ontbreken van middenveldster Van de Donk op de training een dag voor de wedstrijd, nog niet precies wie hij kon opstellen tegen Duitsland. Ook aanvalster Lineth Beerensteyn trainde dinsdag nog apart, maar net als vrijdag in Sevilla valt het aantal afwezigen uiteindelijk mee. Jill Roord ontbreekt door een langdurige knieblessure.
Oranje en Duitsland strijden woensdagavond vanaf 20.45 uur voor hun laatste kans op een ticket voor de Olympische Spelen van Parijs.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
15 uur geleden