Kapperszaken en winkeltjes begin mei open in Portugal
LISSABON (ANP/RTR) - Portugal maakt zich op om de maatregelen om de coronacrisis te bezweren te versoepelen. Volgende maand zal de lockdown geleidelijk worden opgeheven. Waarschijnlijk gaan buurtwinkels, kapperszaken en kinderopvangcentra als eerste weer open.
Premier Antonio Costa gaf die wens donderdag al te kennen, vrijdag liet de branchevereniging voor persoonlijke verzorging weten dat de bedrijfstak de voorbereidingen treft om onder meer schoonheids- en kapsalons veilig te heropenen.
Het ministerie van Landbouw deed een officiële oproep aan studenten om boeren en fruittelers te gaan helpen bij de oogst deze zomer. Ze kunnen 2194 euro bijverdienen zonder belasting te betalen. Ook mensen die door de omstandigheden werkloos zijn geworden, worden aangemoedigd tijdelijk in de agrarisch sector de slag te gaan.
Noodtoestand
Portugal riep op 18 maart de noodtoestand uit wegens de corona-uitbraak en verlengde die deze week tot 2 mei. Het land heeft tot dusver ruim 19.000 besmettingsgevallen geregistreerd en 657 doden, veel minder dan het aangrenzende Spanje.
In Europa hebben Oostenrijk, Zwitserland en Denemarken ook al besloten de maatregelen te versoepelen. In de VS wil president Donald Trump dat de Amerikaanse staten die niet zwaar zijn getroffen door corona de economie zo snel mogelijk weer op gang brengen.
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.
32 minuten geledenLIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.
10 uur geledenCASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."
10 uur geleden