Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kapperszaken en winkeltjes begin mei open in Portugal

Kapperszaken en winkeltjes begin mei open in Portugal

LISSABON (ANP/RTR) - Portugal maakt zich op om de maatregelen om de coronacrisis te bezweren te versoepelen. Volgende maand zal de lockdown geleidelijk worden opgeheven. Waarschijnlijk gaan buurtwinkels, kapperszaken en kinderopvangcentra als eerste weer open.

Premier Antonio Costa gaf die wens donderdag al te kennen, vrijdag liet de branchevereniging voor persoonlijke verzorging weten dat de bedrijfstak de voorbereidingen treft om onder meer schoonheids- en kapsalons veilig te heropenen.

Het ministerie van Landbouw deed een officiële oproep aan studenten om boeren en fruittelers te gaan helpen bij de oogst deze zomer. Ze kunnen 2194 euro bijverdienen zonder belasting te betalen. Ook mensen die door de omstandigheden werkloos zijn geworden, worden aangemoedigd tijdelijk in de agrarisch sector de slag te gaan.

Noodtoestand

Portugal riep op 18 maart de noodtoestand uit wegens de corona-uitbraak en verlengde die deze week tot 2 mei. Het land heeft tot dusver ruim 19.000 besmettingsgevallen geregistreerd en 657 doden, veel minder dan het aangrenzende Spanje.

In Europa hebben Oostenrijk, Zwitserland en Denemarken ook al besloten de maatregelen te versoepelen. In de VS wil president Donald Trump dat de Amerikaanse staten die niet zwaar zijn getroffen door corona de economie zo snel mogelijk weer op gang brengen.

Meer uit Buitenland

Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

2 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

3 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

3 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

4 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

9 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

9 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

10 uur geleden