Kapperszaken en winkeltjes begin mei open in Portugal
LISSABON (ANP/RTR) - Portugal maakt zich op om de maatregelen om de coronacrisis te bezweren te versoepelen. Volgende maand zal de lockdown geleidelijk worden opgeheven. Waarschijnlijk gaan buurtwinkels, kapperszaken en kinderopvangcentra als eerste weer open.
Premier Antonio Costa gaf die wens donderdag al te kennen, vrijdag liet de branchevereniging voor persoonlijke verzorging weten dat de bedrijfstak de voorbereidingen treft om onder meer schoonheids- en kapsalons veilig te heropenen.
Het ministerie van Landbouw deed een officiële oproep aan studenten om boeren en fruittelers te gaan helpen bij de oogst deze zomer. Ze kunnen 2194 euro bijverdienen zonder belasting te betalen. Ook mensen die door de omstandigheden werkloos zijn geworden, worden aangemoedigd tijdelijk in de agrarisch sector de slag te gaan.
Noodtoestand
Portugal riep op 18 maart de noodtoestand uit wegens de corona-uitbraak en verlengde die deze week tot 2 mei. Het land heeft tot dusver ruim 19.000 besmettingsgevallen geregistreerd en 657 doden, veel minder dan het aangrenzende Spanje.
In Europa hebben Oostenrijk, Zwitserland en Denemarken ook al besloten de maatregelen te versoepelen. In de VS wil president Donald Trump dat de Amerikaanse staten die niet zwaar zijn getroffen door corona de economie zo snel mogelijk weer op gang brengen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
26 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
11 uur geleden