Kappers mogen blijven knippen als zij zich aan voorwaarden houden
DEN HAAG (ANP) - Kappers mogen hun deuren open houden, mits zij zich houden aan de voorwaarden om het risico van verspreiding van het coronavirus zo klein mogelijk te houden. Dat zei staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) vrijdag na het kabinetsberaad.
Omdat het nu eenmaal moeilijk is voor kappers om 1,5 meter afstand te houden, zijn er bijzondere afspraken gemaakt met de kappersbranche. Zo mogen er volgens Keijzer bijvoorbeeld niet te veel klanten binnen zijn en moet er voldoende afstand tussen iedereen zijn.
Verder geldt ook voor kappers en hun klanten dat ze niet moeten werken of geen afspraak moeten maken als ze verschijnselen van verkoudheid hebben. Veel kapsalons hebben al minder inkomsten vanwege de opkomst van het nieuwe coronavirus.
Ook geldt voor kappers hetzelfde als voor andere ondernemers met gederfde inkomsten, dat zij bijvoorbeeld arbeidstijdverkorting kunnen aanvragen, aldus Keijzer.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.
10 uur geleden