Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kappers hebben het meteen druk na heropening

Kappers hebben het meteen druk na heropening

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse kappers hebben het zaterdag direct druk nu ze weer open mogen. Veel kapperszaken merkten vanaf het moment dat de mogelijke heropening uitlekte dat het aantal reserveringen toenam en zitten dit weekeinde helemaal volgeboekt. Zaterdag waren klanten dan ook al vroeg aanwezig om weer geknipt te worden.

Bij Hairby Colours in de Neerstraat in Roermond waren alle zestien stoelen even na 09.30 uur al bezet. "We hebben afgelopen week al een planning gemaakt voor het geval we vanaf de 15e open gingen", zegt kapper Peter van Meel, die weet dat het ook de komende dagen druk zal blijven. Ook bij de overburen van kapsalon Vasco is het druk. "Mensen laten zich hier bevrijden van hun fout-beleid-kapsel", grapt eigenaar Vasco Campos van de huiskapper van acteur Huub Stapel.

Ook in winkelcentrum Middenwaard in het Noord-Hollandse Heerhugowaard is het al vroeg druk bij de kapper. Die drukte merkte ook Anne-Christien van Beekhuizen, die vier kapperszaken van de keten Hizi Hair bezit in Castricum, Baarn, Soest en Amersfoort. "Wij zitten zaterdag helemaal vol en zondag ook." Hoewel Hizi Hair alleen op afspraak werkt, komen er toch nog regelmatig klanten binnenlopen om te vragen of er nog plek is.

Klanten voor de deur

Bij Leon Zuidgeest Kappers in Den Haag gebeurt dat ook. "Maar we zitten helemaal vol", zegt bedrijfsleidster Priscilla Takats van het filiaal in winkelcentrum Het Kleine Loo. "Toen we om 09.00 uur open gingen stonden er al zes klanten voor de deur", lacht ze. "De klanten zijn heel blij dat ze weer naar de kapper kunnen en we hebben al bloemen en chocolaatjes gehad", aldus Takats. "Wij zijn ook blij dat we weer aan de slag kunnen, want thuiszitten is ook niks."

Dat sentiment merkt Peter-Paul Wilson van Kinki Kappers aan de Rotterdamse Binnenweg eveneens, zowel bij de kappers als bij de klanten. "Mensen komen natuurlijk voor hun haar, maar veel mensen zitten ook echt om een praatje verlegen en blijven zo lang mogelijk hangen", vertelt hij. Wilson en zijn kappers zaten vanaf donderdag in de kapsalon om telefoontjes aan te nemen. "80 procent van de reserveringen komt online binnen, maar het was toch nog druk." In januari zit zijn filiaal van Kinki dan verder vol. "En februari begint ook al aardig vol te lopen."

Meer uit Binnenland

Onrustig op Malieveld na uitspraak tegen Kosovaarse oud-president

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag is het kort onrustig geweest na de veroordeling van de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Aanhangers van hem waren daar woensdagochtend samengekomen. Het Kosovotribunaal heeft Thaçi veroordeeld tot 25 jaar cel voor oorlogsmisdaden in de jaren 90.

6 minuten geleden
Aerdts is blij dat Brussel met minimumleeftijd sociale media komt

DEN HAAG (ANP) - Dat de Europese Commissie komt met voorstellen voor een minimumleeftijd voor sociale media, is een "zeer goede ontwikkeling", vindt staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie, D66). Commissievoorzitter Ursula von der Leyen kondigde woensdag plannen aan voor een algeheel verbod tot 13 jaar en een verbod op persoonlijke accounts tot 15 jaar.

14 minuten geleden
Eerste groep verdachten geweld Overasselt blijft 90 dagen vast

ARNHEM (ANP) - Veertien verdachten die zijn opgepakt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van twee weken terug, blijven negentig dagen langer vastzitten. De rechtbank in Arnhem heeft dat woensdag laten weten. Geen enkele verdachte die nu voor de raadkamer is verschenen, komt vrij.

24 minuten geleden
Steun én kritiek van Nederlandse EP'ers op EU-veiligheidsraad

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs reageren verdeeld op het voorstel om een Europese Veiligheidsraad voor defensie op te zetten. D66, Volt en CDA zijn voor, terwijl BBB, PVV en SGP er niets in zien. Dat blijkt uit de eerste reacties op de jaarlijkse toespraak van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Daarin kondigde ze woensdag de oprichting van een Europese Veiligheidsraad voor defensie aan, zonder verdere details bekend te maken.

25 minuten geleden
Klaver steunt zorgbezuinigingen niet, wil wel goedkopere zorg

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver steunt de plannen van het minderheidskabinet om 10 miljard euro te besparen op de zorg niet, maar wil de kosten in de zorg wel terugdringen. Tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen zei de PRO-leider dat de kabinetsplannen er namelijk alleen voor zorgen dat de zorg voor individuen duurder wordt. Het kabinet wil het eigen risico en de zorgpremie verhogen.

29 minuten geleden
Kamer wil conceptbegroting Heinen, tegen zin kabinet

DEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet moet de conceptstukken van de begroting voor volgend jaar openbaar maken, vindt een meerderheid van de Tweede Kamer. Die steunt het verzoek daartoe van de PVV omdat de stukken naar de pers zijn gelekt. De NRC heeft ze ingezien.

34 minuten geleden
Woningen en bedrijven in Asten ontruimd vanwege giftig gas

ASTEN (ANP) - In een straal van 200 meter rondom een metaalbedrijf in Asten, in Noord-Brabant, zijn woningen en bedrijven ontruimd. Op woensdagochtend werd geconstateerd dat een bedrijfshal was gevuld met een bijtende en giftige stof, volgens een brandweerwoordvoerder. Die hal is nu gesloten. Het afhandelen zal nog minstens twee uur duren.

36 minuten geleden