Kappers doen donderdag alvast het licht aan
UTRECHT (ANP) - Kappers doen donderdagavond tussen 18.00 uur en 20.00 uur in hun gesloten salons het licht aan om zo gezamenlijk te strijden voor de heropening van hun winkels en voor financiële hulp. Dat heeft de Nederlandse Cosmetica Vereniging (NCV) aangekondigd. De organisatie hoopt dat er duizenden salons in Nederland mee zullen doen.
Met de actie #lichtvoordathetuitgaat willen de kappers de aandacht vestigen op de volgens hen schrijnende situatie in de branche. Ook wijzen ze erop dat kappers in België, en binnenkort ook in Duitsland, al wel weer aan de slag kunnen. Sommige kappers zijn daarom zelfs bang dat ze klanten kunnen verliezen, als Nederlanders bijvoorbeeld zouden besluiten om dan maar een knipbeurt in Duitsland te nemen.
De NCV is eigenlijk de branchevereniging van fabrikanten, importeurs en merkhouders van cosmetica. Maar daarbij horen ook belangrijke leveranciers van de kappers. Volgens NCV-directeur Ronald van Welie leveren zij aan ongeveer 15.000 tot 20.000 kappers in Nederland.
Bij veel Nederlandse kapperszaken staat het water aan de lippen, merkt de organisatie. "Al te lang kunnen we niet meer naar de kapper en de financiële overheidssteun is bij lange na niet toereikend. Oproepen om meer maatwerk voor de steun hebben geen gehoor gekregen bij de politiek", aldus de NCV. "De kapper-ondernemers staan er alleen voor en doen er alles aan om te zorgen dat het licht niet voor altijd uit gaat."
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht volgend jaar minder geluidshinder door een verdere toename van de inzet van stillere vliegtuigen. Volgens Schiphol zal volgend jaar circa 45 procent van de vluchten worden uitgevoerd met vliegtuigen uit de stilste categorieën. Daarmee zet de trend van minder vliegtuiggeluid verder door in 2027, aldus Schiphol.
11 minuten geledenDUBLIN (ANP) - Ook supermarkten in Ierland en Estland hebben last van een cyberaanval op koelingssystemen. Dat melden Ierse en Estse media. Supermarkten moeten vanwege de gehackte vriezers en koelkasten eten weggooien. In België en Zweden blijken meer supermarktketens getroffen.
30 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Boekingen voor vakantiewoningen in Parijs bij Airbnb, Booking.com en andere verhuurplatformen zijn flink gedaald door de gewelddadige straatprotesten in de Franse hoofdstad van de afgelopen tijd. Dat meldt data-analysebedrijf AirDNA, dat is gespecialiseerd in onderzoek naar de verhuur van vakantieaccommodaties.
31 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Vriezers en koelkasten in supermarkten van Albert Heijn zijn niet gehackt, laat een woordvoerder van de supermarktketen desgevraagd weten. Delhaize, de Belgische zusterketen van Albert Heijn, heeft sinds maandag last van een "IT-incident" bij koelinstallaties en daardoor lopen de temperaturen in vriezers op. Ook andere Belgische supermarkten zijn getroffen, net als winkels in Zweden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Binance-gebruikers hebben inmiddels miljarden dollars onttrokken aan hun accounts op de cryptobeurs, die vorige week het slachtoffer werd van een aanval waarbij 6,3 miljard dollar is buitgemaakt.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen in Nederland is vorige maand fors gedaald, volgt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Mogelijk speelt de verhoging van hypotheekrentes hierbij een rol.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo wil dat werknemers weer vaker naar kantoor komen. Het telecombedrijf heeft bij de ondernemingsraad een voorstel ingediend om van twee naar drie dagen per week op kantoor te gaan. Voor werknemers die dat niet kunnen of willen, komt er een vrijwillige vertrekregeling. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Nu.nl.
3 uur geleden