Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kappers blij met bevestiging heropening

Kappers blij met bevestiging heropening

HUIZEN (ANP) - De kappers zijn blij dat ze de bevestiging hebben gekregen dat ze weer open mogen. "We hadden het natuurlijk al een beetje verwacht na de berichten van de afgelopen dagen, maar het is altijd fijn als het bevestigd wordt", aldus een woordvoerster van branchevereniging ANKO.

De sector is ook tevreden dat de opening met de zelfde maatregelen gepaard gaat als waar de kappers eerder mee werkten. "We hebben bewezen dat we daar veilig mee kunnen werken." Verder zijn de kappers blij met de heropening van andere contactberoepen, zoals schoonheidsspecialisten omdat veel kappers ook enkele behandelingen op dat vlak aanbieden. "Daar kregen we de afgelopen dagen al veel vragen over van onze leden."

Net als toen de kappers vorig voorjaar een tijd dicht waren geweest, loopt het ook nu weer storm met reserveringen. "We gaan iedereen knippen, maar het gaat wel iets langer duren dan vorig jaar", zegt de woordvoerster die erop wijst dat langere openingstijden niet mogelijk zijn vanwege de avondklok.

Ook zijn de kappers nu langere tijd dicht geweest dan vorig jaar. "Iedereen komt aan de beurt, maar het is handwerk. Bovendien krijgen we nu het vertrouwen en dat willen we niet beschamen. We willen voorkomen dat we weer dicht moeten."

Meer uit Binnenland

Hamer wil beter toezicht op onderzoek grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - Er moet een nieuwe organisatie komen die toezicht houdt op onderzoeken naar (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. Daarvoor pleit Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Nu is het toezicht in handen van de politie en screeningsautoriteit Justis, maar zij hebben niet genoeg capaciteit en expertise, stelt Hamer.

30 minuten geleden
Bits of Freedom klaagt bij toezichthouder over menstruatie-app

AMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom wil dat de overheid meer doet tegen apps waarmee vrouwen hun menstruatiecyclus bijhouden. Die apps schenden namelijk de rechten van gebruikers, zegt de privacyorganisatie. Die dient daarom bij de Autoriteit Persoonsgegevens een klacht in tegen een van zulke apps, Flo. Die wordt door meer dan 200.000 vrouwen in Nederland gebruikt.

58 minuten geleden
Brandweer, gemeenten en VNG roepen Rijk op bouwregels te herzien

DEN HAAG (ANP) - De huidige landelijke bouwregels moeten "ingrijpend gemoderniseerd" worden om in de toekomst te kunnen bouwen, stellen gemeenten, provincies en Brandweer Nederland. Uit onderzoek van TNO blijkt dat de huidige regelgeving rond de bouw niet rijmt met "de maatschappelijke en technologische ontwikkelingen van deze tijd". Gezamenlijk roepen de organisaties het Rijk op de regelgeving te herzien.

2 uur geleden
Pieterpad krijgt rolstoelvriendelijke variant van 500 km

DEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.

3 uur geleden
Aantal behandelingen voor online gokken en designerdrugs stijgt

HOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen zoekt hulp voor verslavingen aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.

3 uur geleden
Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

6 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

8 uur geleden